Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CD JOANNA SŁOWIŃSKA - Live in Alchemia

10-03-2012, 1:12
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 31.90 zł     
Użytkownik tylkomuzyka
numer aukcji: 2112803429
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 10   
Koniec: 11-03-2012 12:23:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Opakowanie: w folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

zapraszam również na inne moje aukcje
 koszt przesyłki jest stały, niezależnie od ilości kupionych płyt

 

 

JOANNA SŁOWIŃSKA
Live in Alchemia
 

 

1. Matulu 5:58
2. Czekaj Janku 3:15
3. Oberek 2:31
4. Sowa 3:45
5. Lata Ptaszek 4:47
6. Lądem Kasiu 2:17
7. Arkan 4:16
8. Czerwone Jabłuszko 4:05
9. Siadaj 3:51
10. Cyt, Sza 2:59
11. Kołysanka Jaszy 4:56
12. Niska bania 6:42
13. Jovano 4:49
14. Polka 3:23
15. Nie bedziesz dziewczyno 3:08
16. Św. Jana 3:29

 

Słowa i muzyka tradycyjna: 1-9, 12-16, 
muzyka Zygmunt Konieczny, słowa Agnieszka Osiecka: 11
Opracowanie muzyczne: 
Joanna Słowińska: 1-5, 7-16, Mikołaj Blajda: 6,8,15, Michał Jurkiewicz: 8,15

wykonawcy:
Joanna Słowińska - śpiew, skrzypce
Mikołaj Blajda – kontrabas
Michał Jurkiewicz – altówka
Jan Słowiński – skrzypce
Tomasz Wertz - perkusja


nagrano live w Klubie Alchemia w Krakowie w 2004 roku
wydawca: Wydawnictwo Jana Słowińskiego
nr kat.: JSCD008

Joanna Słowińska - skrzypaczka i pieśniarka o niezwykłej charyzmie scenicznej, obdarzona silnym głosem, śpiewająca rzadko już używaną ludową techniką "głosu białego". Repertuar Joanny to m.in. dawne, tradycyjne pieśni polskie i słowiańskie, prezentowane w postaci archaicznej, jak też w dynamicznym, nowoczesnym brzmieniu, w nowych aranżacjach i wykonaniu zespołu złożonego z krakowskich instrumentalistów. Obok repertuaru inspirowanego ludowością na koncerty Joanny składają się piosenki z literackich kabaretów lat międzywojennych, jak też kompozycje współczesne do słów m.in. St. Wyspiańskiego, E. Brylla, A. Osieckiej - pisane częstokroć specjalnie dla Joanny przez Zygmunta Koniecznego.
Współpraca z kompozytorem zaowocowała solowym udziałem Joanny w wielkich formach oratoryjnych Zygmunta Koniecznego: “Litania Polska”do słów ks. Jana Twardowskiego, “Noc listopadowa” i “Serce moje gram” do słów St. Wyspiańskiego.
Od października 2004 Joanna występuje też jako solistka w oratoriach:“Świętokrzyska Golgota” i “Tu es Petrus” - z muzyką Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. Oratorium “Tu es Petrus” - poświęcone pamięci Jana Pawła II - jest poetycką opowieścią o trzech najważniejszych tajemnicach tego świata. Te tajemnice to TAJEMNICA STWORZENIA, TAJEMNICA KRZYŻA i TAJEMNICA MIŁOŚCI. Płyta (CD audio oraz DVD) “Tu es Petrus”, z solowym udziałem Joanny Słowińskiej, której premiera nastąpiła w listopadzie 2005 roku - plasuje się na szczytach popularności. Już niebawem premierę na DVD będzie miała też pierwsza realizacja z tryptyku, którego częścią jest “Tu es Petrus” – “Świętokrzyska Golgota” również z solowym udziałem Joanny. (więcej na stronie: 
www.tu-es-petrus.pl).
Ostatnie dwa lata to okres wyjątkowy w karierze Joanny Słowińskiej; została uhonorowana nagrodą główną GRAND PRIX Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2004, Nagrodą Publiczności BURZA BRAWFestiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja 2004 i Nagrodą Specjalną TV Polonia. W 2005 została laureatką Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Grała na najważniejszych festiwalach muzyki folkowej w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Dania, Szwecja, Białoruś, Litwa, Czechy, Macedonia).
Wcześniej, jako solistka i skrzypaczka zespołu Muzykanci (grupy działającej w latach 1[zasłonięte]997-20), którego była współzałożycielką, Joanna uhonorowana została NAGRODĄ SPECJALNĄ za szczególną indywidualność sceniczną Festiwalu Eurofolk ’99, nagrodą Grand Prix Nowa Tradycja ’99, a wydana w 1999 roku płyta “Muzykanci” z solowym udziałem Joanny jako pieśniarki i skrzypaczki w plebiscycie dziennikarzy i krytyków muzycznych uzyskała tytuł “Folkowego Fonogramu Roku”.

wybrane recenzje:Tomasz Janas, “Gazeta Wyborcza” (2005)
Ktoś określił Joannę Słowińską mianem “Ewy Demarczyk polskiego folku”. Bo podobna sceniczna charyzma i niezwykły głos? Bo tak bardzo krakowska? Bo pisuje dla niej Zygmunt Konieczny? Nie wiem. Chyba jest w tym prawda, ale także - jak w każdym podobnym porównaniu - jest paradoksalnie jakiś element niedocenienia. Odnoszę bowiem wrażenie, że dla Joanny Słowińskiej takie miano, choć niewątpliwie nobilitujące, jest niewystarczające, nieadekwatne. Ambicją Słowińskiej nie jest zapewne naśladowanie żadnej, choćby i największej polskiej pieśniarki, ale stworzenie własnej historii, estetyki, przekazu. I to jej się znakomicie udaje. 
(…) Joanna Słowińska to sceniczna osobowość. Biorąc pod uwagę jej skalę głosu, swobodę artykulacji (przy jednoczesnej grze na skrzypcach!), radość śpiewania, a wreszcie artystyczną i estetyczną jakość jej muzykowania, trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, nie tylko folkowej. Folkowość pozostaje jednak nie bez znaczenia, bo artystka jest zafascynowana polską tradycją ludową. Czerpiąc z niej, tworzy pełne emocji, współcześnie brzmiące, choć w całości akustycznie grane utwory. (…) Świetnie przemyślana muzyczna, aranżacyjna koncepcja - i bardzo dobry zespół muzyków. (…) Koncertowa formuła grupy staje się coraz lepsza, pełniejsza. Z jednej strony decyduje o tym profesjonalizm brzmienia, aranżacji, świadome budowanie struktury czy dramaturgii występu. Z drugiej strony fakt, że (ludowy i nieludowy) repertuar zespołu nie jest przypadkową, chwilową fascynacją, zlepkiem pomysłów, lecz efektem estetycznych wyborów, których muzycy dokonali już dawno temu i którym pozostają wierni.

Monika Partyk, Rodzenie śpiewu. Joanna Słowińska na Scenie w Bramie, "Dziennik Polski"2003
(...) Wygląda jak zachwyt. Należy do nieba. Niemożliwe? Tak. Bo w sztuce liczy się tylko to, co niemożliwe. Zygmunt Konieczny, który jakiś czas temu odkrył dla siebie tę artyskę, musiał dostrzec tę niemożliwość. Bo Joanna Słowińska ma w sobie pierwotność i duchowość zarazem. (...) Głos o oryginalnej barwie, czysty i mocny, łączy z wirtuozerią skrzypcową, żywiołowym tańcem i gestykulacją oraz wielkim wyczuciem stylu. (...) Nie pamiętam już, kiedy jej smyczek nie wytrzymał - część włosia pękła i zwisała. Ale ona tego nie dostrzegła. "Choćby z grzbietu spadnę, / Nieś mnie, bo przepadnę" - śpiewała i cięła batem powietrze. Nie. Nie śpiewała. Całą sobą, wszystkim, co miała, odwiecznie, w każdej nucie - rodziła śpiew. Z nogami wczepionymi w ziemię i oczami patrzącymi w nieobecność.

Jan Poprawa, Salon Literacki, sezon V, tom 15: 
Zupełnym ewenementem artystycznym jest Joanna Słowińska, wykonująca partie solowe (tak wokalnie, jak na skrzypcach). To artystka największej miary! Ekspresja jej śpiewu jest porywająca, głos przepiękny, technika wokalna (instrumentalna zresztą także) - doskonała. Ktoś z fachowców nazwał panią Joannę "Ewą Demarczyk folku polskiego". Rzeczywiście - jest w tej niewysokiej energicznej dziewczynie coś niezwykłego, jakaś sceniczna charyzma, która przykuwa uwagę, nie pozwala na zatarcie w pamięci. Jeśli rzeczywiście żyjemy w kraju wolnej konkurencji - to spodziewajmy się, że magnaci płytowi staną natychmiast w kolejce do tej fantastycznej artystki, po prośbie - by zechciała u nich wydawać płyty. Dla sławy i kasy!


płyta oryginalna, nowa, zafoliowana, 
do każdej płyty wystawiamy paragon fiskalny gwarantujący oryginalność płyty
więcej ciekawych płyt na stronie
www.tylkomuzyka.pl

 

koszty wysyłki:
list polecony  (płatność z góry): 6,- zł
list polecony priorytetowy ( płatność z góry): 7,- zł
przesyłka pobraniowa (płatne przy odbiorze): 13,- zł
przesyłka pobraniowa priorytetowa ( płatne przy odbiorze): 16,50 zł
Niezależnie od ilości kupionych płyt koszt wysyłki jest taki jak za jedną płytę