Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CD ANNA CHOWANIEC-RYBKA Hania Rybka I to, i to

20-01-2012, 17:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik tune_up
numer aukcji: 2000732822
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 12   
Koniec: 14-01-2012 21:18:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Opakowanie: w folii
Liczba płyt w wydaniu: jedna
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

                                      Zapraszam na inne moje aukcje.
       Warto, ponieważ koszt przesyłki jest stały, niezależnie od ilości wylicytowanych płyt.

Wydawca: Polskie Nagrania PRCD 436
Rok wydania: 2004

       

              HANIA RYBKA
              I to, i to
                              
1. Przysła wiesna
2. Kukućka
3. Oj dana
4. Kołysanka
5. Wypas
6. Poseł
7. Śtadra
8. Modlitwa
9. I to, i to
10. Olaboga
11. Pawek
12. Leworwer
 

Sebastian Karpiel Bułecka - skrzypce, fujarki, koza
Bartłomiej Kudasik  - śpiew, altówka
Leszek Szczerba  -saksofon sopranowy
Józef Michalik  - kontrabas, gitara basowa
Sławomir Berny  - perkusja
Gościnnie:
Andrej Jarolin - cymbały
Grzegorz Karnas - śpiew ( 1)
Piotr Rychlec - didjeridoo (1,4)
Wojciech Topa - śpiew, złóbcoki (6,7)


Opis wydawcy:
Hania Rybka ( wł. Anna Chowaniec-Rybka) to wokalistka znana już dzisiaj w kręgach profesjonalistów i fanów muzyki folkowej.
Urodzona i wychowana na Podhalu, w rodzinie pielęgnującej tradycję, a także obrzędy i obyczaje ludowe, którym zawsze towarzyszy muzyka i śpiew. Ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Haliny Skubis, a następnie w klasie prof. Anny Kościelniak. Już w trakcie studiów wielokrotnie uczestniczyła w koncertach kapel i zespołów ludowych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Słowacja). W trakcie studiów dwukrotnie brała udział w Letniej Akademii Mozartowskiej w Salzburgu - Austria (1996,1997), szkoląc swój głos pod okiem prof. Trojanowej z Akademii Muzycznej w Moskwie. W latach 1[zasłonięte]990-19 współpracowała z zespołami góralskimi działającymi pod patronatem Związku Podhalan, a w roku 1997 zaśpiewała partię solową Jadwigi w operze "Jadwisia spod Regli" Juliana Reimschüssla.

Brała udział w nagraniach płyt zespołu "Zokopiany" ( Nuty spod hól i Ginie śniezek po holach ). Współpracowała z zespołami Brathanki, Skaldowie, gościnnie występowała także z zespołem Golec uOrkiestra oraz z Marylą Rodowicz. Przez jakiś czas współpracowała z krakowskim kabaretem Loch Camelot. Śpiewa także na najnowszej płycie Marka Grechuty

 Po ukończeniu studiów założyła swój własny zespół Rybka i Przyjaciele. Powracając do korzeni próbuje łączyć muzykę ludową z jazzem. W skład zespołu wchodzą także muzycy z Podhala: Sebastian Karpiel Bułecka (skrzypce, fujarki, koza), Bartłomiej Kudasik (altówka) oraz profesjonalni muzycy z Krakowa : Leszek Szczerba (saksofon sopranowy), Józef Michalik (kontrabas) i Sławomir Berny (perkusja).

 W tym składzie zespól Anny Chowaniec Rybki wystąpił na wielu festiwalach folkowych w kraju i poza jego granicami. W maju 2002 roku koncertowali w Sofii na zaproszenie Instytutu Polskiego. W roku 2002 zespól został laureatem organizowanego przez Polskie Radio konkursu muzyki folkowej "Nowa Tradycja". Od tego momentu radio patronuje zespołowi, umożliwiając mu między innymi nagranie pierwszej płyty "I to, i to", o której szefowa Radiowego Centrum Kultury Maria Baliszewska pisała: Płyta doskonale nagrana, dobrze ułożona muzycznie, w pewnym sensie unikatowa, bo tego typu aranżacji muzyki, nie tylko góralskiej, ale ludowej muzyki z różnych regionów w jazzowo-rozrywkowej formie jeszcze nie było. Z nieco innym składem Anna Chowaniec Rybka nagrała również Kolędy i pastorałki, które promowała podczas trasy koncertowej na przełomie 2002 i 2003 roku we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.
 Wraz z zespołem w 2002 roku została laureatką organizowanego przez Polskie Radio konkursu muzyki folkowej Nowa Tradycja.
Od tego momentu Polskie Radio patronuje zespołowi, umożliwiając mu między innymi nagranie pierwszej płyty I to, i to, o której szefowa Radiowego Centrum Kultury, Maria Baliszewska, pisze:
Płyta doskonale nagrana, dobrze ułożona muzycznie, w pewnym sensie unikatowa, bo tego typu aranżacji muzyki, nie tylko góralskiej, ale ludowej muzyki z różnych regionów w jazzowo-rozrywkowej formie jeszcze nie było.


 Jednym słowem - muzyka folkowa w nowoczesnej jazzowej aranżacji z pogranicza muzyki pop.



Płyta CD oryginalna, nowa, zafoliowana, digipack.