Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CD ACTION nr 7/2014

14-07-2014, 19:15
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 4.44 zł     
Użytkownik Licytacja_od_1zl
numer aukcji: 4390557534
Miejscowość Internet
Licytowało: 4    Wyświetleń: 48   
Koniec: 14-07-2014 18:40:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Dodatkowe informacje: Folia
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


CD ACTION nr 7/2014


Okładka zdradza, że w środku znajdziecie duży artykuł o najnowszej odsłonie Call of Duty, czyli Advanced Warfare (wieści prosto z siedziby producenta). Przekazujemy też, co zdradzili twórcy Wiedźmina 3 podczas naszego CD-Action Expo (naturalnie relacja z tej imprezy także w numerze). Z najważniejszych zapowiedzi trzeba też wymienić Risena 3: Władców tytanów oraz Tales from the Borderlands – przygodówkę Telltale Games osadzoną w świecie znakomitego FPS-a. To oczywiście nie wszystkie teksty z tego działu.

W betatestach aż kipi. Postrzelaliśmy w Sniper Elite III: Afrika, sprawdziliśmy kosmiczny symulator stworzony z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift (Eve: Valkyrie), pościnaliśmy łby Uruk-hai w Śródziemiu: Cieniu Mordoru, ścigaliśmy się w Gridzie Autosport, hackowaliśmy w nowej grze Double Fine (Hack ’n’ Slash). Ucieszą się również fani Lords of the Fallen, a także... Lemingów (Flockers to duchowy spadkobierca tego klasyka). Mieliśmy też w rękach przedpremierowe wersje Ultra Street Fightera IV oraz niecodziennego sandboksa ekonomicznego Factorio. No i jest jeszcze Storium – tytuł przeglądarkowy o ubogiej oprawie, ale fantastycznym pomyśle na rozgrywkę (gracze wspólnie opowiadają historie na wzór sesji RPG, opisując sytuacje i działania swoich bohaterów).

W recenzjach dominują dwie produkcje stanowiące wdzięczne tematy do żarliwych dyskusji. Pierwsza to Watch Dogs, której wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę, upatrując w niej silnego konkurenta GTA V. enki jak zwykle podszedł do tematu ze stoickim spokojem i... sprawdźcie sami, co myśli o jednej z najgorętszych premier tego roku. Drugą ważną recenzją jest Wolfenstein: The New Order – tytuł ten spotkał się w redakcji z bardzo różnym przyjęciem, czego dowodem jest przepaść między oceną główną Berlina i wystawioną w minirecenzji przez Smugglera. 9kier chwali Transistora, Papkin niespecjalnie chwali action RPG Bound by Flame, enki natomiast zupełnie nie chwali Men of War: Oddziału szturmowego 2. Sentymentalni starsi gracze mogą uronić łezkę przy Tesla Effect: A Tex Murphy Adventure, wspominając czasy, gdy przyszłością gier zdawały się „filmy interaktywne”. Berlinowi bardzo spodobała się mordobijka Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends, CormaC nie krył rozczarowania poziomem The Amazing Spider-Man 2, a enki z angielskim dystansem odniósł się do Sir, You Are Being Hunted. Dojechaliśmy dopiero do połowy zrecenzowanych pozycji - resztę tytułów (a jest wśród nich kilka wysoko ocenionych) sprawdźcie w spisie treści na kolejnej podstronie newsa.

Tłusty jest w tym wydaniu dział publicystyczny. Zaczynamy od „Poszukiwaczy zaginionego E.T.”, czyli tekstu poświęconego akcji odnalezienia egzemplarzy najgorszej gry świata zakopanych 30 lat temu przez Atari na pustyni (przy okazji przypominamy produkcję, która niemal uśmierciła ówczesną branżę elektronicznej rozrywki). W artykule o przewrotnym tytule „Dlaczego Japończycy nie potrafią robić RPG-ów?” Berlin opisuje fenomen jRPG, tłumacząc, dlaczego gry z tego gatunku tak różnią się od Baldur’s Gate’a czy Wiedźmina. W wartym uwagi tekście „Mars, czyli tam i bez powrotu” enki przybliża kontrowersyjny program kolonizacji Marsa będący dla kolonistów podróżą w jedną stronę. Nie zabrakło też czwartej części przeglądu najlepszych gier lat 1[zasłonięte]996-20.

Dwa minifelietony poświęciliśmy CD-Action Expo, choć w jednym z nich impreza jest tylko pretekstem do refleksji nad tym, jak gracze są ignorowani przez mainstreamowe media. Trzeci, większy felieton pokazuje, w jaki sposób twórcy sprzętu żerują na graczach. Jest też kontrowersyjny artykuł o grach tworzonych przez transseksualistów („Gry tych innych”). Zainteresowanym tematyką rzeczywistości wirtualnej polecamy bardzo ciekawy tekst „Oculus Rift był do bani”, w którym Allor wyjaśnia, z jakimi problemami borykają się twórcy i odbiorcy tytułów przygotowywanych z myślą o okularach VR. I to nadal nie jest koniec! Mamy jeszcze blok Gry wiecznie żywe poświęcony Wolfensteinowi 3D. Będzie o jego historii („Witajcie w zamku Wolfenstein”), ale nie tylko (tytuły pozostałych dwóch tekstów – „Jak przestałem się przejmować i pokochałem strzelanie do nazistów” oraz „Nazistowskie czarodziejki z Księżyca” – powinny zachęcić Was do lektury). Jak zwykle na końcu pisma znajdziecie też Szpile.

Dominującym elementem działu sprzętowego jest megaporadnik poświęcony smartfonom na każdą kieszeń (od urządzenia za 300 złotych po flagowe modele znanych producentów). Uspokajamy, że iPhone nie wygrał w żadnej kategorii. ;) Tym, którzy już mają telefon z Androidem i ochotę, by go „tuningować”, polecamy artykuł „CyanogenMod – nieoficjalny Android”. Przeczytacie też testy kilku myszek w różnych cenach, słuchawek, głośników, a także pięciu aparatów fotograficznych do zadań specjalnych. Trendy poświęciliśmy natomiast wielkiemu imperium, jakim stał się Amazon.

Nie zabraknie też Na Luzie oraz Action Redaction, to oczywiste.

Na płytach oprócz trzech świetnych pełniaków (przypomnijmy: Patrician IV PL, Stacking, Alan Wake PL) znajdziecie 11 gier freeware, mody do Wiedźmina, rozmaite bonusy (w tym e-booki), sporo materiałów urodzinowych (wideorelacja i megagaleria z CDA Expo - w tym cosplayerzy, Pod ostrzałem poświęcone Berlinowi, filmiki od czytelników), zwiastuny gier i masę innych atrakcji.