Nieprzyjemny zapach wywołany jest przez bakterie, wirusy i grzyby zbierające się w wilgotnych kanałach klimatyzacji. Zapach to tylko wyczuwalny efekt ich obecności.
Najgorsze są jednak konsekwencje wdychania takiego powietrza. Na pewno słyszałeś o przeziębieniach i chorobach jakie wywołuje klimatyzacja.
Ale nie martw się my mamy na to szybki, prosty, bezpieczny i zupełnie INNOWACYJNY sposób.
Ten sposób to Carplan Kleen Air bezinwazyjny preparat do czyszczenia klimatyzacji.
Przy jego aplikacji nie ma konieczności używania jakichkolwiek narzędzi czy też rozbierania układu klimatyzacyjnego. Cały zabieg czyszczenia klimatyzacji trwa około 10 minut i praktycznie odbywa się bez twojego udziału.
Jego stosowanie jest dziecinnie proste. Wystarczy uruchomić samochód, włączyć klimatyzację na wewnętrzną cyrkulację, otworzyć wszystkie nawiewy, umieścić produkt za przednim siedzeniem pasażera i wcisnąć aplikator preparatu. Teraz tylko zamykamy samochód na 10min a klimatyzacja sama się zdezynfekuje pozostawiając świeży cytrusowy zapach.
Czy to nie proste?
Produkt CarPlan Kleen Air został przetestowany tak aby sprostać wymaganiom europejskiego standardu BS EN 1276 i BS EN 1650 pod względem efektywności neutralizacji bakterii i grzybów najczęściej spotykanych w samochodowych układach klimatyzacji.
Problem nieprzyjemnego zapachu – dlaczego warto odgrzybiać klimatyzację?
Jak działa klimatyzacja – niebezpieczeństwa!
Odpowiedzialnym za nieprzyjemne zapachy podczas pracy klimatyzacji w samochodzie jest parownik.
Problem nieprzyjemnego zapachu – dlaczego warto odgrzybiać klimatyzację?
Jak działa klimatyzacja – niebezpieczeństwa!
Odpowiedzialnym za nieprzyjemne zapachy podczas pracy klimatyzacji w samochodzie jest. parownik.
Powietrze, które opływa to urządzenie, oddaje mu temperaturę schładzając się jednocześnie. Efektem ubocznym jest skraplanie pary wodnej osadzającej się na powierzchni parownik. W ten sposób napływające w powietrzu, z zewnątrz samochodu grzyby, bakterie, wirusy, drobnoustroje oraz pyłki przyklejają się do wilgotnej powierzchni parownika.
Organizmy te mając idealne warunki do rozwoju, z czasem tworzą warstwę przypominającą pleśń, która po prostu żyje. Skutkiem tego napływające powietrze do wnętrza kabiny posiada nieprzyjemny zapach zgnilizny. Dla zdrowego człowieka taki stan rzeczy nie jest niebezpieczny jedynie przez krótki okres przebywania w zgniłym powietrzu. Na alergików działanie mikroorganizmów jest momentalne, a objawia się łzawieniem, kichaniem, kaszlem czy innymi objawami.
Jak często czyścić parownik?
W zależności od stopnia eksploatacji. Zaleca się jednak nie mniej niż raz do roku.
Procedury i metody czyszczenia parownika.
1. W przypadku gdy ostatnie czyszczenie parownika miało miejsce trzy lata wcześniej wskazana jest metoda inwazyjna za pomocą sondy w specjalistycznym zakładzie. Przed przeprowadzeniem takiego zabiegu należy wypytać serwisantów czy posiadają znajomość umiejscowienia parownika w danym modelu. W niektórych przypadkach (samochody produkcji japońskiej) dostęp jest wielce utrudniony. Dodatkowo odradza się stosowania środków o konsystencji piany, która wolno odparowuje a osadzając się na elementach elektronicznych może doprowadzić do ich uszkodzenia.
2. Suszenie parownika:
• wyłączyć klimatyzację
• uchylić nieco okna
• przełączyć obieg powietrz na wewnętrzny
• ustawić moc nawiewu oraz temperaturę na maksimum; kierunek nawiewu na stopy
• uruchomić silnik na 10 min.
3. Zastosowanie środka CarPlan Kleen Air
Odgrzybiacz marki CarPlan ( w przeciwieństwie do podobnych środków na rynku będących jedynie zapachami) ma silne właściwości dezynfekujące, skuteczne przeciwko: drożdżom, wirusom opryszczki i grypy, bakteriom, grzybom, laseczkom zakwaszającym itp. Środek oczyszcza powietrze, wnętrze łodzi, przyczepy, samochodu, kanały wentylacyjne oraz co najważniejsze parownik. Może być również stosowany w pomieszczeniach biurach itd. Oczyszcza 20 m3 powietrza pozostawiając subtelny cytrusowy zapach.
Przed przystąpieniem do odgrzybiania należy wyczyścić wnętrze samochodu, poprzez dokładne odkurzenie. Następnie należy szczelnie pozamykać okna, przełączyć obieg powietrza na wewnętrzny oraz maksymalną moc nawiewu. Otworzyć wszystkie wloty. Uruchomić silnik oraz włączyć klimatyzację. Za tylnym siedzeniem ustawić pojemnik i odbezpieczyć zawleczkę. Wysiąść z samochodu i zamknąć drzwi. Pozostawić samochód na uruchomionym silniku no momentu skończenia preparatu. Następnie należy przewietrzyć samochód.
Uwaga!!! Po zakończeniu czyszczenia parownika wskazana jest wymiana filtra kabinowego.