Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

CALPEROS 500 mg 30 kaps. KOŚCI

13-12-2014, 12:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 9.30 zł     
Użytkownik apteka_droptima
numer aukcji: 4862200153
Miejscowość Puławy
Wyświetleń: 21   
Koniec: 13-12-2014 11:35:09
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witaj na naszej aukcji! Życzymy udanych zakupów
Za zakupiony towar o dowolnej wartości można zapłacić przelewem na nasze konto:
Bank PKO BP
40 1020 [zasłonięte] 4[zasłonięte]4760002 [zasłonięte] 028502
Istnieje również możliwość płatności przy odbiorze przesyłki.


CALPEROS 500 mg 30 kaps. KOŚCI
producent: TEVA

Opis produktu

Skład
1 kaps. 500 zawiera 500 mg węglanu wapnia (200 mg Ca2+)

Działanie
Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w takich procesach, jak m.in. przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi, aktywacja niektórych enzymów, przepuszczalność błon komórkowych i naczyń krwionośnych (działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwalergiczne). Węglan wapnia przekształca się pod wpływem HCl soku żołądkowego w chlorek wapnia, który jest wchłaniany z jelita cienkiego. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia w organizmie, pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń, zmniejsza utratę wapnia z kości u kobiet w okresie około- i pomenopauzalnym oraz u osób w podeszłym wieku. U pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek wapń zapobiega rozwojowi osteodystrofii nerkowej w wyniku zmniejszenia wchłaniania fosforanów z przewodu pokarmowego.

Wskazania
Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, ciąża, laktacja). Niska podaż wapnia w pożywieniu. Zaburzenia wchłaniania zwrotnego wapnia w kanalikach nerkowych. Hipokalcemia z hiperfosfatemią u pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i zapobieganie wzmożonej pobudliwości nerwowo-mięśniowej. Profilaktycznie oraz uzupełniająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy. Stany po długotrwałym unieruchomieniu i okres rekonwalescencji (rehabilitacji ruchowej) po złamaniach kości. Wspomagająco w przeziębieniu i chorobach alergicznych.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Hiperkalcemia wywołana nadczynnością przytarczyc, nadczynnością tarczycy, hiperwitaminozą D, nowotworami odwapniającymi bez przerzutów do kości, nowotworami dającymi przerzuty do kości, ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, sarkoidozą. Ciężka hiperkalciuria. Kamica nerkowa. Leczenie glikozydami naparstnicy.

Środki ostrożności
W przypadku przewlekłej niewydolności nerek konieczna jest kontrola stężenia wapnia i fosforu w surowicy podczas stosowania leku. U pacjentów z chorobami serca należy pamiętać, że stosowanie glikozydów naparstnicy jest przeciwwskazaniem do podawania węglanu wapnia.

Ciąża i laktacja
W okresie ciąży i laktacji wzrasta zapotrzebowanie na wapń. Przy stosowaniu dawek leczniczych nie wykazano ryzyka zagrożenia dla płodu i noworodka.

Działania niepożądane
Niezbyt często: hiperkalcemia, hiperkalciuria. Rzadko: zaparcia, wzdęcia z oddawaniem gazów, nudności, ból brzucha, biegunka, świąd, wysypka, pokrzywka.

Interakcje
Wapń zmniejsza wchłanianie tetracyklin i związków fluoru z przewodu pokarmowego (leki te należy przyjmować w odstępach około 2 h); może powodować zmniejszenie wchłaniania chinolonów, niektórych cefalosporyn oraz preparatów żelaza. Nasila działanie digoksyny i innych glikozydów nasercowych i może zwiększać ich toksyczność. Osłabia działanie werapamilu i innych antagonistów wapnia. Moczopędne leki tiazydowe oraz witamina D (lub jej pochodne w dawkach >400 j.m./dobę) zwiększają wchłanianie wapnia, nasilając ryzyko hiperkalcemii. Podczas leczenia skojarzonego witaminą D i solami wapnia podawanymi doustnie należy monitorować stężenie wapnia. Szczawiany, fosforany, stosowane układowo glikokortykosteroidy, zmniejszają wchłanianie soli wapnia z przewodu pokarmowego. Leki moczopędne osmotyczne, rtęciowe, furosemid, kwas etakrynowy hamują wtórne wchłanianie wapnia w początkowym odcinku nefronów; następuje zwiększenie wydalania wapnia z moczem.

Dawkowanie
Doustnie (podczas posiłku). Dorośli: zwykle 2-3 razy na dobę po 1-2 kaps. 500 lub 1-3 razy na dobę po 1 kaps. 1000 ( tj.[zasłonięte]400-12 mg Ca2+ na dobę). Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg Ca2+ . Dzieci powyżej 7 rż. i młodzież: 1 kaps. 500 do 3 razy na dobę (tj. do 600 mg Ca2+ na dobę).




© PanelReklamowy

Aukcja stworzona 2<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>014-12 11:35:09 przez sklep oparty na systemie IAI-Shop.