Nowoczesny krem przeciwdziałający wewnątrzpochodnemu, hormonalnemu starzeniu się skóry.
Opis:
Fadiamone jest nowoczesnym kremem przeciwdziałającym wewnątrzpochodnemu, hormonalnemu starzeniu się skóry. Zawiera fitohormony (ekstrakty soi - 5%) zbliżone w budowie i działaniu do estrogenów kobiecych, oraz ekstrakt z Centella Asiatica (podobnie jak estrogeny) pozytywnie oddziaływujący na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych. Skuteczność zawartych w kremie Fadiamone składników została naukowo potwierdzona. Zarówno badania kliniczne jak i praktyka dowodzą, że estrogeny mogą być, w odróżnieniu do tysięcy innych ”aktywnych” substancji stosowanych w kosmetykach, czynnikiem sprawdzającym się w zapobieganiu starzenia się skóry. Fadiamone posiada skuteczność leku o dużej akceptowalności kosmetycznej, dzięki aktywnym składnikom i nowatorskiemu podłożu - trójfazowej emulsji - W/O/W, zawierającej obok siebie dwie fazy tłuszczowe rozdzielone faza wodną.
Dzięki tej technologii uzyskano:
- bardzo wysoką użytkową wartość kremu, który wydaje się być mniej tłusty niż jest w rzeczywistości,
- biodostępność aktywnych składników „przenoszonych” w wewnętrznej fazie oleistej,
- działanie ochronne i nawilżające kremu, który tworząc na skórze strefę na wpółokluzyjną bardzo wydajnie hamuje ucieczkę wody z naskórka.
Właściwości aktywnych składników kremu Fadiamone:
- Centella Asiatica wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwdziałające uszkodzeniom tkanki skóry w przebiegu starzenia się. Podobnie jak estrogeny pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Jest znanym środkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 20 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagana jest wielokrotnie zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkująca zasklepienie ubytku). Roślinne ekstrakty z Centella Asiatica są więc bardzo wartościowymi składnikami kosmetyków przeciwdziałających starzeniu się skóry i tworzeniu zmarszczek, zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy.
- Fitoestrogeny sojowe wpływają pozytywnie na koloryt i nawilżenie, a także elastyczność i jędrność skóry. Stymulują produkcję kwasu hialuronowego zatrzymującego wodę i utrzymującego wilgotność w skórze. Stosowane zewnętrznie w kosmetykach poprzez silne właściwości przeciwutleniające zapobiegają utlenieniu i uszkodzeniu błon komórkowych. Hamują także działanie proteinaz (metalloproteinaz), np. kolagenazy rozkładającej włókna kolagenowe skóry. Kolejnym efektem, bardzo ciekawym ze względu na procesy starzenia się skóry, jest działanie przeciwzapalne fitohormonów. Proces starzenia się jest ściśle związany z trwającym i nasilającym się zapaleniem, które niszczy tkanki i komórki, uszkadza naczynia krwionośne - dochodzi do zwężenia światła i zmniejszenia ich liczby. W chorobie Alzheimera i miażdżycy (dwie dolegliwości występujące jedynie u osób starszych) udowodniono uszkadzający wpływ komórek zapalnych na niesprawne narządy. Podobny mechanizm niszczenia komórek przez proces zapalny wydaje się być jednym z ważniejszych mechanizmów starzenia się skóry. Estrogeny stosowane miejscowo równoważą te zjawiska. Pod ich działaniem naczynia poszerzają się, a skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona.
Wskazania:
- Skóra kobiet dojrzałych (około 40 roku życia) - komórki skóry z czasem stają się bardziej obojętne na dostarczane im inne substancje wzrostowe i pozytywny efekt jest coraz mniej wyraźny. Fitoestrogeny w kosmetykach są w pełni przyswajane i wchłaniane przez skórę;
- Skóra cienka, zwiotczała, atroficzna, bez wyraźnego uszkodzenia słonecznego;
- Pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym i menopauzy (bardzo gwałtownie dochodzi wtedy do pojawienia się wyraźnych cech starzenia się skóry - utraty elastyczności i napięcia, pojawienia się zmarszczek poza okolicami mimicznymi i poszarzenia karnacji).
Sposób użycia:
Dzięki nowoczesnemu podłożu, krem pozostaje na skórze ponad 18 godzin zapewniając biodostępność aktywnych składników. Niewielką ilość kremu nakładać raz dziennie na twarz, szyję, dekolt, delikatnie masując.
Ważne:
Oddziaływanie estrogenów na skórę warunkowane jest obecnością na fibroblastach receptorów jądrowych dla hormonów sterydowych. Hormony oddziałują na odblokowanie genu dla syntezy kolagenu, a więc powstawanie nowych włókien podporowych utrzymujących jędrność i napięcie skóry twarzy i ciała. Obserwuje się także poprawę nawilżenia i uelastycznienia naskórka. Dodatkową, pozytywną reakcją jest wpływ estrogenów na naczynia krwionośne.
Natomiast najlepszą ilustracją niekorzystnego wpływu deficytu estrogenów jest okres menopauzy, kiedy to nagle, niemal z dnia na dzień, pojawiają się wyraźne cechy starzenia się skóry: utrata elastyczności i napięcia. Skóra zaczyna wiotczeć i przesuszać się. Dochodzi do jej scieńczenia, co związane jest z atrofią skóry właściwej i ze zmniejszeniem się liczby żywych komórek w naskórku. Bardzo gwałtownie pojawiają się zmarszczki poza okolicami mimicznymi i poszarzenie karnacji. Poza tym nierzadko, po całych latach spokoju, występuje silniejszy łojotok i kłopot z nadmiernym wzrostem włosów na twarzy.
Wiele kobiet nie zauważa tak gwałtownych zmian, ponieważ już wcześniej w okresie premenopauzalnym rozpoczyna hormonalną terapię substytucyjną. Dla pacjentek,
które z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą przyjmować estrogenów (np. z powodu wysokiego ryzyka zmian zakrzepowych lub nowotworu sutka doskonałym rozwiązaniem problemów skóry byłoby zewnętrzne stosowanie fitohormonów.
Naukowcy zwrócili uwagę na fitohormony dzięki badaniom prowadzonym na Dalekim Wschodzie, podczas których wskazano na ścisły związek między zadziwiająco niskim poziomem zachorowań na hormono-zależne nowotwory i choroby naczyniowe u kobiet a wysokim spożyciem fitohormonów zawartych w narodowym pożywieniu (m.in. w diecie Japończyków), bogatym w zielone rośliny i flawonoidy. Fitohormony, zawarte w często jedzonej soi i roślinie Centella Asiatica, zawierają substancję łudząco podobną (pod względem działania i budowy) do estradiolu i tomoxifenu. Dzięki temu - zależnie od tkanki, na którą działają - zachowują się jak żeńskie estrogeny lub ich antagoniści. Fitoestrogeny, poza oddziaływaniem na receptory swoiste dla estradiolu żeńskiego, mają bardzo silne właściwości przeciwutleniające. Odkrycia te zapoczątkowały karierę fitoestrogenów w kosmetologii.
Skład:
- emulsja W/O/W – nowoczesne podłoże – zwiększa efektywność działania
- ekstrakty soi - 5% - fitoestrogeny – fitohormony – odmładzanie skóry
- centella Asiatica 1% - aktywny ekstrakt roślinny przeciwdziałający starzeniu skóry
- skwalan 17,05% - natłuszcza, zmiękcza i uelastycznia naskórek
- sorbitol 5,32% - natłuszcza, nawilża
- dimethicon 1% - środek pielęgnujący naskórek
- alantoina – regeneracja komórkowa
- olej z nasion kukurydzy 10,32% - bogaty w wit. E, A, NNKT
BONUSY !!!- O szczegółach zostaną państwo poinformowani w e-mail po licytacji.