Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BYSTRZYK BARWNY, MINOR POZNAŃ, WYSYŁKA

26-01-2012, 13:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 2.20 zł      Aktualna cena: 2.20 zł     
Użytkownik filomucha
numer aukcji: 2019542196
Miejscowość Poznań
Kupiono sztuk: 2    Licytowało: 1    Wyświetleń: 88   
Koniec: 25-01-2012 03:16:02
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Bystrzyk Barwny Minor

  hyphessobrycon callistus

 

opis

Bystrzyk barwny – Hyphessobrycon callistus. Jest rybą żywotną o spokojnym usposobieniu, a jego hodowla nie jest skomplikowana. Jego tułów jest brunatno czerwony, ze srebrzystym połyskiem w świetle odbitym, brzuch żółtawobrunatny. Na boku tułowia za płetwą piersiową posiada ciemna plamę. Płetwa grzbietowa u podstawy żółtobrunatna, pozostała jej część jest czarna. Płetwy: ogonowa, piersiowe i brzuszne są różowoczerwone; odbytowa-różowa z czarnym brzegiem i wąskim białym zakończeniem; tłuszczowa bezbarwna. Ciało ma mocno bocznie spłaszczone i stosunkowo wysokie, płetwę odbytową długą i niską. Pływa z głową lekko skierowaną w dół. Od dosyć długiego czasu trwa hybrydyzacja w obrębie tego gatunku , która dała dużą liczbę pokoleń płodnych mieszkańców bardzo do siebie podobnych. Bardzo trudno jest nabyć osobniki czystej krwi pochodzące z nizin Paragwaju. Samce są jaskrawiej ubarwione i mniejsze, natomiast samice posiadają bardziej ,,pełny” brzuch.

Rodzina

Kąsaczowate (Characidae)

Pochodzenie

Paragwaj oraz środkowa Brazylia. W naturalnym środowisku żyje w mocno zarośniętych roślinnością zbiornikach.

Długość

ok. 4 cm.

Odżywianie

Żywienie nie sprawia większych kłopotów. Z chęcią spożywają zarówno pokarmy płatkowane, jak również żywe.

Temperatura

22-28 C.

Warunki hodowlane

Bystrzyk barwny w zasadzie nadaje się do zbiornika ogólnego, chociaż starsze osobniki mogą obgryzać płetwy innym rybom. Najlepiej czyje się w ławicy w akwarium z ocienionymi stanowiskami i ciemnym podłożem. Woda powinna być czysta, rzadko zmieniana o pH 6,0-7,2; średnio twarda, 2-15 n.

Rozmnażanie

Zbiornik tarliskowy powinien być przyciemniony, bardzo czysty z siatka ochronna na dnie. Woda powinna mieć temperaturę około 26 C oraz pH 6,5-7,0. Obsadę tarłową stanowią dwie samice i jeden samiec. Tarło przebiega bardzo burzliwie, pomiędzy pływającymi drobnolistnymi roślinami. Składa dużą liczbę jaj, które chronimy przed zbyt intensywnym światłem. Warto także dodać do wody kilka kropli błękitu metylowego. Młode wylęgają się po około dobie. Pływające larwy żywią się larwami widłonogów lub solowca[1].


 


 

 

Oferowane przeze mnie ryby mają wielkość ok. 3-4 cm.


tel. 609 [zasłonięte] 666

 



[1] ŹRÓDŁO: SUPERAKWARIUM.PL