Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BUK PŁACZĄCY _____ Purpurea Pendula ____szczepiony

02-07-2014, 1:09
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 39 zł      Aktualna cena: 39 zł     
Użytkownik smilingface
numer aukcji: 4344369699
Miejscowość Karpacz
Licytowało: 1    Wyświetleń: 164   
Koniec: 02-07-2014, 1:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



Fagus sylvatica - buk pospolity
odmiana - Purpurea Pendula

Tylko u nas w sprzedaży bogata kolekcja najciekawszych i najodporniejszych odmian buków - wszystkie dostępne jako rośliny szczepione na podkładkach dla uzyskania nalepszych cech i najlepszej zdrowotności i mrozodoporności.


Rarytas wśród drzew ozdobnych.
Jest to małe, bardzo wolno rosnące, szczepione drzewko o zwisającej parasolowatej koronie. Niepospolity pokrój stwarza wrażenie drzewa tzw. płaczącego. Charakterystyczne, łukowato przewieszone konary tego buku i ich ułożenie mogą stanowić w Państwa ogrodach świetną cienistą kryjówkę dla dzieci. Liście falisto ząbkowane i orzęsione są ciemno bordowe. Jesienią, przed opadnięciem zmieniają kolor na bordowobrązowy.

Buk Purpurea Pendula dorasta do kilku metrów wysokości ( po wielu latach ok. 10) i ok. 5 m szerokości. Wymarzone drzewko do każdego ogrodu, jako silny akcent kolorystyczny o malowniczym pokroju. W celu uzyskania wyższego drzewa należy jeden z głównych pędów podwiązywać lub podpinać do podpory.
Kwiaty rozdzielnopłciowe. Owocami są zdrewniałe, kolczaste beczułki, które pękają na cztery części. Zawierają zwykle 1-3 bukowe orzeszki (tzw. bukiew). Buk preferuje gleby świeże, o stałej wilgotności i odczynie zasadowym. Sadzimy buka w miejscu lekko ocienionym lub słonecznym, pod warunkiem, że gleba jest stale wilgotna. Jeśli będzie zbyt sucho liście stracą swoją atrakcyjną barwę i staną się brązowozielone.
Zupełnie mrozoodporne, tylko pierwszej zimy po posadzeniu należy drzewko okryć, a już w kolejne świetnie sobie poradzi.


Buki wszelkich odmian to ogrodowa klasyka. Mają wiele zalet i zastosowań. Bukowe nasadzenia są zawsze modne i dobrze prezentujące się w każdym ogrodzie. Buki cieszą się niesłabnącą popularnością i szacunkiem wśród ogrodników i działkowiczów. Warto je popularyzować i sadzić. Zapewniają schronienie ptakom oraz licznym pożytecznym owadom. W buczynowych żywopłotach i szpalerach chętnie zamieszkują jeże - sprzymierzeńcy ogrodników. Co istotne wysokie buczynowe żywopłoty sadzone przy ruchliwych ulicach chronią przed hałasem i pyłem z ulic. Są naturalnym filtrem między ulicą, a naszą posesją. Nie wymagają specjalnych zabiegów. Wystarczy im cięcie 1-2 razy do roku. Pierwsze cięcie powinno się odbyć na przełomie zimy i wczesnej wiosny. Zimą taki żywopłot nie jest zupełnie pozbawiony liści, ponieważ większość z nich, mimo że są suche utrzymują się na gałęziach. Sarny nie interesują się bukami i nie podgryzają ich zimą.

W sprzedaży szczepione na podkładce drzewko o wysokości 60 - 70 cm (mierząc bez pojemnika), w doniczce o pojemności 0,8 litra. Na ostatnim zdjęciu wygląd drzewek aktualnie.



Jedna z najciekawszych odmian buków!
Teraz dostępna w naszej ofercie.
Ilość roślin ograniczona - użycie opcji: "KUP TERAZ" gwarantuje, że tej odmiany nie zabraknie w Państwa kolekcji.

Za wysyłkę roślin z różnych naszych aukcji płacą Państwo tylko raz! Zapraszamy!


Sprzedawca skryptu "Panel aukcyjny" : Kkozik