Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Bujak Zbigniew PRZEPRASZAM ZA SOLIDARNOŚĆ autograf

16-01-2012, 18:58
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik Iskndr
numer aukcji: 2040482124
Miejscowość Dąbrowa Górnicza
Wyświetleń: 14   
Koniec: 16-01-2012 18:58:11

Dodatkowe informacje:
Opis niedostępny...
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

ZASADY
  • Koszty wysyłki bez zmian przy zakupie większych ilości proszę nic nie dopłacać za kolejne wylicytowane rzeczy
  • Darmowa przesyłka priorytetem przy zakupach powyżej 100zł i wpłacie z góry na konto.
  • Bezpieczna wysyłka - towar mocnym papierem pakowym, kartonem lub kopertą bąbelkową
  • Zwrot kosztów w wypadku błędu popełnionego z winy sprzedawcy
  • Ubezpieczenie opcjonalne towaru, którego koszty ponosi kupujący
  • Wysyłka zagraniczna po opłaceniu dodatkowych kosztów
  • PayPal - wpłata na [zasłonięte]@hotmail.com
  • Jak najszybsza wysyłka od momentu zaksięgowania wpłaty
  • Listem zwykłym przesyłka na własną odpowiedzialność
  • Aukcje raczej nie są odwoływane
  • Komentarze wystawiane są dopiero po skomentowaniu transakcji przez kupującego
  • Pytania mile widziane
KONTAKT
  • aleale[zasłonięte]@hotmail.com
  • Telefon: +48 [zasłonięte] 657 836
INFORMACJE
Rolicki Janusz Bujak Zbigniew PRZEPRASZAM ZA SOLIDARNOŚĆ

Nota: "Zbigniew Bujak (ur. 29 listopada 1954 w Łopusznie) – polski polityk, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, poseł na Sejm I i II kadencji.
Życiorys

W 1977 ukończył Zespół Szkół Zawodowych w Żyrardowie. W 1998 został absolwentem studiów politologicznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 do 1973 pracował w zakładach Polfa w Grodzisku Mazowieckim. Następnie podjął pracę w Załadach Mechanicznych Ursus.

W 1980 zaangażował się w działalność w opozycji demokratycznej, był współzałożycielem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" w ZM Ursus w Warszawie. W latach 1980–1981 zasiadał w Krajowej Komisji Porozumiewawczej związku, następnie był członkiem prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Po wprowadzeniu stanu wojennego pozostawał w ukryciu. Przewodniczył Regionalnej Komisji Wykonawczej Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność", zasiadał w Tymczasowej Komisji Koordynacyjnej. Był najdłużej ukrywającym się członkiem tej organizacji. Został aresztowany w maju 1986, zwolniono go we wrześniu tego roku na mocy amnestii. W latach 1986–1987 wchodził w skład tymczasowej rady związku, a od 1987 do 1989 w skład Krajowej Komisji Wykonawczej.

W 1989 uczestniczył w obradach plenarnych Okrągłego Stołu, nie wystartował w wyborach do Sejmu kontraktowego. Był też jednym z trzech (obok Andrzeja Wajdy i Aleksandra Paszyńskiego) założycieli Agory S.A., m.in. wydawcy "Gazety Wyborczej". W 1990 poparł kandydaturę Tadeusza Mazowieckiego na prezydenta. Był współzałożycielem ROAD, a po przystąpieniu tego ugrupowania do Unii Demokratycznej stanął na czele niewielkiego Ruchu Demokratyczno-Społecznego. W 1991 opublikował (wspólnie z Januszem Rolickim) wywiad-rzekę Przepraszam za Solidarność.

W wyborach parlamentarnych w tym samym roku został jedynym posłem tej partii z Warszawy. W Sejmie I kadencji przystąpił do koła poselskiego "Solidarności Pracy". W 1992 w wyniku połączenia Ruchu Demokratyczno-Społecznego, Solidarności Pracy i Polskiej Unii Socjaldemokratycznej został jednym z trzech współprzewodniczących Unii Pracy (obok Ryszarda Bugaja i Wiesławy Ziółkowskiej). W 1993 po raz drugi uzyskał mandat poselski z listy UP. W wyborach parlamentarnych w 1997 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję.

Sprzeciwiając się współpracy Unii Pracy z SLD, w 1998 odszedł z partii wraz z grupą byłych posłów i działaczy, przystępując do Unii Wolności. W 1999 został mianowany szefem Głównego Urzędu Ceł w rządzie Jerzego Buzka. Stanowisko to zajmował do grudnia 2001. W 2002 był kandydatem Unii Samorządowej na urząd prezydenta m.st. Warszawy, uzyskując ok. 3% poparcia. Dwa lata później bez powodzenia kandydował z listy UW do Parlamentu Europejskiego. Należy do Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Pracuje m.in. jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim." [wikipedia]

 

Szczegóły na zdjęciach poniżej.

  • WYDANIE1991 BGW, wyd.I
  • STRONY171 str.
  • FORMAT23,5x16,5 [cm]
  • OKŁADKAMiękka
  • KSIĄŻKAStan: 4/5

Uwagi: zagniecenia, autograf

Wysyłka: przy zakupie dodatkowych przedmiotów koszt wysyłki krajowej bez zmian, czyli tyle co za jeden przedmiot i proszę już nic nie dopłacać, a przy zakupach na kwotę powyżej 100 zł wysyłka darmowa (dotyczy płatności z góry na konto).




 

 

Bujak Zbigniew PRZEPRASZAM ZA SOLIDARNOŚĆ autograf