Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

bufor ogrzewacz wody akumulator ciepła zbiornik

20-01-2014, 19:42
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 1 888 zł     
Użytkownik biokociol (0)
numer aukcji: 3871614556
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 123   
Koniec: 20-01-2014 00:24:40

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest bufor ciepła w formie zbiornika o wysokości 200 cm i średnicy 63 cm, którego

pojemność wynosi około 600 litrów.

Szczegóły pod nr telefonu: 690 [zasłonięte] 172

Zbiorniki spawane są z dwóch stron co zapewnia najwyższą trwałość.

Źródłem ciepła mogą być: kocioł na paliwo stałe (zwany piecem), kominek, pompa ciepła, kolektory słoneczne etc.

Bufor wykonany jest ze stali i jest ładowany oraz rozładowywany warstwowo.

Na życzenie może zostać wyposażony:

- w płaszcz i dennice oraz króćce ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej;

- w wężownicę do przepływowego podgrzewania ciepłej wody ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej lub miedzi;

- w wężownicę solarną w formie stożkowo spi umieszczoną przy dolnej dennicy zbiornika, pod „kominem”, którego zadaniem jest ładowanie bufora od góry;

- w wężownicę do innego źródła ciepła;

- w płaszcz/e wodny/e, również do innego/innych źródła ciepła;

- w dowolną ilość króćców i muf, rozstawionych wg potrzeb i wg możliwości wykonania połączeń;

- patenty minimalizujące i uniemożliwiające mieszanie się warstw ciepła podczas ładowania bufora;

- w dowolną ilość termometrów;

- w grzałki elektryczne.

Zbiorniki wykonujemy ze stali zwykłej, nierdzewnej i kwasoodpornej.

Wężownice wykonujemy z miedzi lub stali nierdzewnej ewentualnie kwasoodpornej.

Zbiorniki wykonujemy dowolnej wielkości, a wężownice dobieramy do potrzeb użytkowników.

Na życzenie dostarczamy, a także wykonujemy izolacje z różnych materiałów w tym izolacje refleksyjne tzn. odbijające promieniowanie cieplne.

Wykonane zbiorniki objęte są gwarancją. Wystawiamy rachunki i pisemną gwarancję.

Dostępne w handlu zbiorniki mają uniwersalną konstrukcję, która najczęściej nie spełnia prawidłowo zadania współpracy z żadnym z wymienionych urządzeń.

Szczególnie istotne jest, by urządzenie ładowane warstwowo miało jak najwyższy stosunek wysokości do średnicy. Konstrukcja widoczna na zdjęciu posiada stosunek wysokości do średnicy 6,25. Tak znaczna wysokość i tak niewielka średnica, powoduje, że ciepło można ładować warstwowo, co oznacza, że woda ciepła zmagazynowana na górze nie miesza się z wodą zimną znajdującą się na dole. W zbiornikach dostępnych w handlu stosunek wysokość zbiornika do jego średnicy najczęściej nie przekracza trzech, co oznacza, że nie możemy takiego zbiornika traktować jako ładowany warstwowo. Będzie tam bowiem dochodzić do mieszania się wody ciepłej z zimną.

Trudno też nazywać dostępne w handlu konstrukcje buforem czy też akumulatorem ciepła. Ich zaledwie kilku centymetrowa izolacja termiczna ogranicza wprawdzie ucieczkę ciepła, jednak w stopniu nie wystarczającym. Do naszych konstrukcji stosujemy izolację o grubości minimum 20 cm, a jeśli jest to możliwe to nawet 40 cm. W tak wykonanych zbiornikach ciepło może utrzymywać się nawet kilkanaście dni. Nie ma potrzeby akumulacji ciepła na tak długi okres, jednak obrazuje to jakość izolacji. Jej grubość jest szczególnie istotna gdy ogrzewamy wodę źródłami ciepła o niewielkiej mocy lub gdy potrzebujemy zmagazynować ciepło na dłużej oraz gdy pragniemy zminimalizować koszty podgrzewania wody.

Praktycznie każda instalacja z kotłem na paliwo stałe powinna zawierać bufor ciepła. Kotły na paliwo stałe pracują z pełną sprawnością podaną przez producenta tylko przy pełnej mocy. Ponieważ z pełną mocą kotły pracują zaledwie kilka dni w roku, ich sprawność spada nawet do 30%, co oznacza, że 70% paliwa ulatuje nam z dymem. Niektóre z kotłów np. zagazowujące drewno praktycznie nie mogą pracować bez bufora. Dodatkową możliwością jaką stwarza bufor jest wykorzystanie go do podgrzewania ciepłej wody. W okresie zimowym, gdy stale użytkujemy kocioł i ogrzewamy pomieszczenia, przy okazji podgrzewamy wodę użytkową w niewielkich ogrzewaczach o pojemności około stu litrów, najczęściej poziomych. Zupełnie inaczej jest w okresie poza sezonem grzewczym, wówczas najczęściej stosujemy inne źródła ciepła: bojler elektryczny, termę gazową, pompę ciepła czy kolektory słoneczne. O ile bojler jest tani w zakupie, to jest kosztowny w eksploatacji. Natomiast kolektory słoneczne dają tanie ciepło, ale są kosztowne w zakupie. Posiadając kocioł na paliwo stałe i bufor o właściwej konstrukcji oraz dobranej do zużycia wody pojemności, można raz w tygodniu podgrzać wodę i korzystać z niej przez najbliższy tydzień do kolejnego rozpalenia kotła i mieć urządzenie tanie w zakupie i dające bardzo tanio podgrzaną wodę.

Ogrzewanie ciepłem z bufora wody użytkowej najlepiej realizować przez zastosowanie wewnątrz wężownicy do przepływowego podgrzewania wody. Rozwiązanie takie jest najlepsze dla użytkowników, gdyż nie pojawia się tam problem z bakteriami legionelli, który jest powszechny w ogrzewaczach pojemnościowych.


Innym zastosowaniem zbiorników naszej konstrukcji są ogrzewacze wody do kolektorów słonecznych. Prawie wszyscy producenci uparcie stosują wężownice zwijane na walcu w formie „sprężyny”. Rozwiązanie to jest bardzo mało efektywne, gdyż tylko dolny zwój pracuje w korzystnych warunkach. Każdy wyżej położony ma niższą sprawność, gdyż temperatura glikolu jest już niższa, a temperatura wody otaczającej każdy kolejny zwój jest wyższa, ponieważ opływa ją ogrzana poniżej wcześniej woda unosząca się do góry. Właściwym rozwiązaniem jest konstrukcja wężownicy odmienna od wyżej opisanej umieszczona na samym dole zbiornika. Dodatkowo podgrzana woda wędruje do góry nie w całej swojej masie, a unosi się wewnątrz „komina” umieszczonego w środku zbiornika. Tak wykonane wnętrze zbiornika umożliwia natychmiastowe podgrzewanie wody użytkowej nawet niewielką ilością ciepła z kolektorów.


Kolejnym zastosowaniem zbiorników naszej konstrukcji są zbiorniki do pomp ciepła. Niekorzystnym rozwiązaniem dla użytkownika, uparcie stosowanym przez producentów, są pompy ciepła (do ciepłej wody użytkowej) oferowane wraz z zasobnikiem. Ogranicza to bardzo ich zastosowanie oraz montaż i bardzo często uniemożliwia korzystne z punktu widzenia użytkownika zlokalizowanie urządzenia. To, co z pewnością jest to korzystne dla instalatora, który dzięki temu ma dużo mniej pracy i taką pompę (z zasobnikiem) podłączy w kilka godzin, nie daje możliwości użytkownikowi, bo patrząc na walory użytkowe, to najczęściej zasobnik pragniemy mieć w piwnicy, a samą pompę np. na strychu, gdzie mamy dostęp do ciepłego powietrza i dużo większą możliwość rozprowadzania kanałów zasysających i wyrzucających.

Należy również zauważyć, że powszechne jest podawanie jako zalety pompy ciepła, możliwości schładzania pomieszczeń. Przy pompach ze zbiornikiem, moc samej pompy jest tak dobrana, że na ogrzanie całego zbiornika wody potrzebuje zaledwie jednej czy dwóch godzin czasu. Jest to zbyt krótki czas pracy, by można było faktycznie skorzystać z chłodnego powietrza, które każda pompa ciepła „produkuje”. Zastosowanie zbiornika o stosunkowo dużej pojemności i pompy ciepła o niewielkiej mocy, powoduje, że pracuje ona przez sześć czy nawet dziesięć godzin i wówczas faktycznie można skorzystać z chłodu jaki jest efektem ubocznym pracy pompy ciepła. Bilans energetyczny jest taki sam i pracująca w takim układzie pompa nie zużyje więcej energii elektrycznej, a dodatkowo, takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, gdyż pompa ciepła o mniejszej mocy jest dużo tańsza do pompy o mocy większej.

Izolacja termiczna, króćce i wewnętrzne oprzyrządowanie zbiornika nie są przedmiotem aukcji.

Zbiorniki wykonujemy ze stali węglowej, nierdzewnej i kwasoodpornej.

Informacji udzielamy pod numerem telefonu: 690 [zasłonięte] 172