Walory dekoracyjne i użytkowe małych budowli ogrodowych decydują o przyjemności korzystania z ogrodu.
W książce znajdziesz wiele ciekawych pomysłów i praktycznych rad, jak samodzielnie i tanio zbudować ładną altanę
W odniesieniu do ogrodu dach nie oznacza tylko czegoś, co szczelnie pokrywa konstrukcję chroniąc użytkowników od wszelakich zjawisk atmosferycznych.
Dachem może być również ażurowa konstrukcja delikatnie rozbijająca padające światło. "Dach" w budowlach związanych z ogrodem jest pojęciem bardzo umownym.
Miejsce to może przybierać bardzo różne formy i kształty, uzależnione przede wszystkim od upodobań, wyobraźni, pomysłowości i inwencji jego twórcy.
Funkcja, jaką ma spełniać zadaszone miejsce, w dużym stopniu determinuje jego wielkość, z czego możemy je wykonać i w której części ogrodu je zlokalizować. Wielkość i kształt zadaszenia zależny jest również od wielkości ogrodu .
Ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji.
Spis treści:
Wstęp Regulacje prawne Rodzaje zadaszeń Altana Pergola i ciennik (cieniówka) Zadaszony taras Materiały do budowy zadaszeń Drewno Kamień naturalny Cegła Metal Jakie wybrać pokrycie zadaszenia? "Żywy dachy" Maty wiklinowe, bambusowe, wrzosowe Słoma i trzcina Deski Gont drewniany Dachówka ceramiczna Blacha Papa Dachówka bitumiczna Pleksiglas i poliwęglan Tkanina Zasady budowy konstrukcji Odpowiedni dobór materiałów Ksztah Proporcje Przykłady rozwiązań Narożny dach drewniany Ażurowa altana ze sta~m grillem Cieniówka nad tarasem "Żywy dach" Pod staropolską strzechą Ogrodowy pokój z kominkiem Taras pod baldachimem Taras w cieniu wikliny Zadaszony pomost nad wodą Altana na skarpie Letnia kuchnia nad stawem Biesiada na świeżym powietrzu Cienisty zakątek Ogród zimowy Chińska pagoda Konserwacja i pielęgnacja
źródło opisu - strona wydawcy
Przykładowe budowle pokazane są na fotografiach. |