Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Budownictwo ogólne dla architektów wyd.4 2011

27-01-2014, 23:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 136 zł     
Użytkownik iTOiOWO
numer aukcji: 3904967621
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 5   
Koniec: 27-01-2014 23:34:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Informacje


UWAGA!
Odpowiadamy w dni robocze w godzinach
8:00 - 16:00

Telefon:
32[zasłonięte]750-02

napisz do nas

67 1090 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0110001 [zasłonięte] 036112


Budownictwo ogólne dla architektów Markiewicz
Budownictwo ogólne dla architektów Markiewicz
dr Przemysław Markiewicz
wydawnictwo: ARCHI-PLUS Przemysław Markiewicz
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]08840
data wydania: 2011
nr wydania: IV
stron: 528, 610 kolor.ilustr.
format: A4, twarda oprawa
136
*cena z VAT

 

Budownicwto ogólne dla architektów - Markiewicz


Praca dr inż. Przemysława Markiewicza pt. "Budownictwo ogólne dla architektów" jest najobszerniejszą pozycją z serii wydawniczej "Vademecum projektanta", kierowaną przede wszystkim do dysponujących odpowiednim wykształceniem i wiedzą z zakresu architektury i budownictwa ogólnego.
Tematyka poszczególnych rozdziałów, obejmujących kolejne etapy budowy, dotyczy doboru współczesnych materiałów budowlanych i technologii. Autor książki zwraca szczególną uwagę na wpływ stosowanych rozwiązań budowlanych i na wyraz struktury architektonicznej.

Książka "Budownictwo ogólne dla architektów" stanowi przejrzyście usystematyzowane opracowanie nt. praktycznego stosowania dostępnych na rynku technologii i materiałów budowlanych. Należy podkreślić wysoki poziom graficzny ilustracji, który dzięki opisom nie pozostawia niejasności.

W procesie kreacji obiektu architektonicznego ważną rolę odgrywają zagadnienia proekologiczne, w tym energooszczędne. Dotyczą one nie tylko doboru materiałów i technologii budowlanych, ale nade wszystko struktury architektonicznej obiektu.

Innowacje techniczno-budowlane ostatnich lat dotyczą w dużej mierze części składowych budynku tj. warstwy osłonowej i jej elementów strukturalnych. Znaczenie tych zmian uzasadnia podjęcie przez dr Markiewicza próby analizy tzw. styków technologicznych w budynku i wyboru metod rozwiązań budowlanych, mających wpływ na określenie żądanej formy architektonicznej. Dotyczy to przede wszystkim styku ścian zewnętrznych z izolacjami w rejonie przyziemia budynku, styku ścian zewnętrznych z otworami okiennymi oraz stropami i ścian zewnętrznych z dachem lub stropodachem.