Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Budka lęgowa dla kawki, budki dla ptaków typ D

15-02-2014, 1:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 70 zł     
Użytkownik mateuszkonrad
numer aukcji: 3888544460
Miejscowość Szczaniec
Wyświetleń: 13   
Koniec: 15-02-2014 01:15:50

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Budka lęgowa dla ptaków - typ D - linia PREMIUM

Dane techniczne:

  • Wysokość: 50 cm
  • Szerokość: 23 cm
  • Głębokość: 23 cm
  • Średnica otworu wlotowego: 85 mm
  • Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 2 cm
  • Waga: 5,70 kg
  • Długość uchwytu mocującego: 71 cm
  • Grubość desek: 2 cm
  • Liczba warstw impregnatu: 2
  • Kolory:
    • naturalny (pokost lniany)
    • cedr
    • ciemny orzech
    • zielony

Na specjalne zamówienie możliwość zastosowania również innych barw.

Gatunki zasiedlające:


Włochatka

Wiewórka

Szpak

Pleszka

Kraska

Kowalik

Kawka

Dudek

Zdjęcia:

Budka lęgowa: Szustak photography
Ptaki: Cezary Korkosz, Cezary Pióro (siniak)
budka, budki, budka, skrzynki, ptaki, ptaków, legowe, lęgowe, schronienia, nietoperze, nietoperzy, trzmiele, trzmieli, ornitolog, kopciuszek, pójdźka, pustułka, jerzyk, pełzacz, dymówka, oknówka, płomykówka, issel, stratman, plichowe, jemiołuszka, kaczka, wiewiórka, sikora, sikory,sikorka, sikorki, modraszka, modraszki, bogatka, bogatki mazurek, mazurka wróbel, wróbla, szpak, szpaka, sowa, kawka, kawki, karmnik, karmniki, jerzyka, jaskółka, jaskółki

Zasady rozwieszania:

Budka lęgowa typu D przeznaczona jest dla większych dziuplaków takich jak: kawka, włochatka, dudek, siniak, kraska, ale często zdarza się, że zasiedlają ją również kowalik i pleszka. Model ten należy montować zdecydowanie wyżej niż A i B, najlepiej na wysokości: 7-10 m. Lokalizacja i zagęszczenie budek typu D uzależnione jest od gatunku.

Kawka – skrzynkę lęgową montujemy na wysokości od 7 metrów, na ścianach budynków, kominach oraz pniach drzew w siedlisku jej występowania tj. parki, tereny zielone wokół osiedli, blokowiska (generalnie teren miast i większych miejscowości). Jest to gatunek towarzyski, który najczęściej gniazduje w luźnych skupieniach, stąd budki lęgowe można rozwieszać stosunkowo blisko siebie, w odległości około 10 – 20 metrów.

Włochatka – bardzo nieliczny gatunek sowy występujący głównie w północnej części Polski oraz w górach. W ostatnim czasie obserwuje się rozszerzenie areału jej występowania (wzrost liczby stanowisk). Budki dla włochatki należy wieszać w borach iglastych (świerk, jodła, sosna) na wysokości od 5 do 12 metrów. Minimalna odległość między budkami to 1000 m.

Dudek – ten żywo ubarwiony ptak z charakterystycznym czubem na głowie, zasiedla tereny rozległych łąk i pastwisk. Gniazda zakłada zarówno w dziuplach drzew jak też i na ziemi, wybierając zakamarki wśród stert kamieni, czy gruzu. Budkę dla tego gatunku montować należy na drzewach porastających skraje terenów otwartych (łąkowych), najlepiej na wysokości 4 metrów i więcej. Odległość między budkami dla dudka wynosić powinna 100 – 300 metrów.

Gołąb siniak – budki dla tego gatunku należy rozwieszać w dużych, liściastych kompleksach leśnych (najlepiej bukowych, chociaż znane są lęgi w niewielkich starodrzewach sosnowych pośród pól) na wysokości od 7 do 10 metrów. Skrzynki lęgowe dobrze jest montować grupowo po 8 – 10 sztuk, we wzajemnej odległości od siebie: 20 do 30 metrów (siniaki chętnie gniazdują w tego typu skupiskach).

Kraska – obecnie kraska występuje jedynie w 3 głównych ostojach w Polsce, tj.: na północy Podkarpacia, Równinie Kurpiowskiej i Mazowieckiej, w pozostałych miejscach spotykana jest już tylko w jednostkowych przypadkach, stąd uzasadnione jest wieszanie skrzynek lęgowych dla tego gatunku właśnie w tych regionach kraju.

Skrzynki dla kraski montujemy na skrajach rozległych drzewostanów w pobliżu otwartych przestrzeni (łąki i pola), ale też w kępach zadrzewień śródpolnych oraz w alejach przydrożnych i wokół zrębów. Wysokość mocowania budki lęgowej dla kraski: 5-7 metrów.

Pleszka – zajmuje chętnie skrzynki lęgowe z dużym otworem wlotowym, wieszane w lasach i w parkach, lecz nie przeznaczone specjalnie dla tego gatunku.

Kowalik – pomimo małych rozmiarów ciała, wybiera bardzo chętnie skrzynki przeznaczone dla większych dziuplaków ptaków (typ D), ale też nawet budki lęgowe dla sów (typ E), po czym zalepia otwór wlotowy do wymiaru mu odpowiadającego.



Dodano 2[zasłonięte]014-01 13:59
W przypadku zamówień więcej niż 1 budki prosimy o sumowanie wagi wszystkich produktów i i wybranie opcji płatności INNY KOSZT DOSTAWY wg cennika wagowego umieszczonego na każdej z aukcji.