Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BUŁGARIA NA PRZEŁOMIE XIX I XX WIEKU Rubacha

02-04-2015, 9:48
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 56 zł     
Użytkownik phkowalska
numer aukcji: 5143347261
Miejscowość Siemiatycze
Wyświetleń: 8   
Koniec: 02-04-2015 09:12:53

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2012
Kondycja: bez śladów używania
Tematyka: Polityka, gospodarka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

BUŁGARIA NA PRZEŁOMIE XIX I XX WIEKU

Bułgarsie metamorfozy w publikacjach "Świata Słowiańskiego"

(1[zasłonięte]905-19)

 

 Rubacha Jarosław

 

 

Wydawnictwo: UWM Olsztyn

ISBN:[zasłonięte]978-8399-784-5

Format: 17x24cm

Liczba stron: 576

Oprawa: Miękka

Wydanie: 2012 r.

 

Język: polski

 

Autor przedkłada potencjalnemu czytelnikowi głęboko erudycyjne dzieło, w którym punktem wyjścia jest publicystyka na szeroko pojęte tematy bułgarskie, zawarta w utworzonym w 1905 r. miesięczniku „Świat Słowiański". (...) Stwierdzić należy, iż Jarosław Rubacha jest pierwszym z naszych badaczy, który tak głęboko i wszechstronnie przeanalizował wszelkie akcenty bułgarskie zawarte w tym czasopiśmie w latach 1[zasłonięte]905-19.

z recenzji prof. Jerzego Hauzińskiego

Książka Jarosława Rubachy przynosi nowe i zarazem wielopłaszczyznowe spojrzenie na dzieje Bułgarii na przełomie XIX i XX w. Okres ten charakteryzował się nie tylko dynamicznie zachodzącymi w naszym kraju procesami natury politycznej i społecznej, ale także znaczącym przyspieszeniem w zakresie budowy trwałych podstaw gospodarki bułgarskiej i rozwojem kultury. Był to także okres kontrowersyjnych decyzji podejmowanych przez bułgarskich monarchów i kolejne gabinety, do dziś budzących spory i dyskusje wśród naszych naukowców. Tymczasem Autor w sposób umiejętny wyciągnął właściwe wnioski, z którymi w całej rozciągłości zgodzić się musi cały bułgarski świat naukowy, a jednocześnie obiektywnie i krytycznie ocenił te obszary, gdzie aktywność władz bułgarskich przyniosła niekorzystne następstwa.

z recenzji prof. Trcndafiła Miteva