Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BRYTYJSKI ŁAMANY REWOLWER WEBLEY MARK IV cal 38/20

17-05-2014, 21:08
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 295 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 4163364857
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 106   
Koniec: 17-05-2014 20:41:19
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

BRYTYJSKI ŁAMANY REWOLWER WEBLEY MARK IV cal 38/200 z 1923 r.

BRYTYJSKI ŁAMANY REWOLWER WEBLEY MARK IV cal 38/200 z 1923 r.



WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.


WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.


WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.



(1119)


Materiał:
stop cynku i aluminium oraz tworzywo


Producent: Denix Hiszpania


długość 28,5 cm
waga: 0,7 kg


To nie jest blaszana zabawka tylko realistyczna replika, której wagę poczujesz w rękach (waga i wymiary wzorowane na oryginale).


Realizmu dodaje możliwość przeładowania i oddania suchego strzału. Rewolwer jest łamany jak w oryginale.


Nasze repliki wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie jej do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń.



Poniżej kilka interesujących danych dotyczących oryginału:


W czasie II wojny światowej rewolwer Webley Mark IV pozostawał popularny w siłach brytyjskich, zwłaszcza wśród załóg RAF. Początkowo broń miała kaliber.455 cala, ale w czasie wojny produkowano ja przeważnie w kalibrze 38 cala.


Za największe wady Webleya MKIV uznawano duży odrzut i masę - pochodne dużego kalibru. Do największych zalet należą- wyśmienita celność, duża siła i trwałość konstrukcji.



Webley Mk IV - brytyjski rewolwer kalibru 38-200 (9 x 20 mm R). Produkowany w okresie międzywojennym na rynek cywilny. Pod koniec wojny ze względu na wyczerpywanie się zapasów przepisowych rewolwerów Enfield No.2 brytyjska armia zakupiła duże ilości rewolwerów Mk IV.


"RAF powstał 1 kwietnia 1918 r. z połączenia Royal Flying Corps (Królewski Korpus Lotniczy) oraz Royal Naval Air Service (Służba Lotnicza Marynarki Królewskiej). Tym samym powstały pierwsze na świecie siły powietrzne niezależne od dowództwa lądowego lub marynarki wojennej. RAF podlegał bezpośrednio Ministerstwu Lotniczemu (Air Ministry). Do końca I wojny światowej RAF miał 4 tys. pilotów oraz 114 tys. personelu naziemnego. Zadania lotnictwa polegały na prowadzeniu zwiadu, bombardowaniu celów naziemnych oraz niszczeniu samolotów przeciwnika.


W okresie międzywojennym RAF nie prowadził żadnych operacji militarnych, a jego działania ograniczały się do transportu poczty i wojska. W 1928 r. samoloty RAF wzięły udział w ewakuacji cywilów w Afganistanie (była to pierwsza tego typu akcja).


W 1936 r. doszło do reorganizacji RAF: powstało dowództwo obrony wybrzeża (Coastal Command), dowództwo myśliwskie (Fighter Command) i dowództwo bombowe (Bomber Command).


Za największy sukces RAF uważa się bitwę o Anglię (1940 r.), kiedy piloci RAF (również innych niż brytyjska narodowości) powstrzymali naloty niemieckiej Luftwaffe, ratując Wielką Brytanię nieprzygotowaną wówczas do obrony swojego terytorium przed lądową inwazją niemiecką (zob. Operacja Lew morski).



Podobnie na Malcie RAF uratował tę ważną strategicznie wyspę przed wpadnięciem w ręce włoskie.


Samoloty RAF uczestniczyły podczas II wojny światowej również w nalotach bombowych na Niemcy, a także służyły do innych celów, jak niszczenie okrętów podwodnych, do zwiadu itp.


RAF nie wziął poważniejszego udziału w kolejnych wojnach, choć i w Korei, Wietnamie, podczas Kryzysu Sueskiego (1956) walczyły samoloty RAF, jednak ich udział był marginalny.


W 1968 r. w RAF przeprowadzono kolejne zmiany: trzy dowództwa połączono w jedno, dowództwo uderzeniowe (Strike Command).


RAF odegrał za to istotną rolę podczas wojny falklandzkiej (1982 r.). W wojnie w Zatoce Perskiej (1990 r.) wzięło udział ok. 100 samolotów RAF.


Mimo różnicy w liczebności, RAF nie pozostaje w tyle za USAF. Obecnie jest częścią lotnictwa NATO"1.


1-Royal Air Force [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]010-07 00:50Z [dostęp: 2[zasłonięte]010-09 18:11Z]. Dostępny w Internecie: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Royal_Air_Force&oldid=22[zasłonięte]755





/