|
Agencja Wydawnicza ,,Promocja'' galeria antykwariat 39-300 Mielec, ul. Sobieskiego 1
Zaprasza do zakupów w allegro - jeśli chcesz dokonać zakupu - zapoznaj się z warunkami moich aukcji, które znajdują się na stronie o mnie - jeśli zalicytujesz, to znaczy, że je akceptujesz!
Podejmując decyzję o zakupie obejrzyj nasze inne aukcje. Przy dodatkowym zakupie będzie niższy koszt wysyłki.
Nasz numer konta po wygraniu aukcji podany jest w autoryzowanym powiadomieniu allegro oraz informacji menadżera sprzedaży allegro. Sprawdź zawsze czy jest to ten sam numer konta, a w razie wątpliwości skontaktuj się ze mną.
Nasze dane kontaktowe: [zasłonięte]@interia.pl tel./fax 17 [zasłonięte]1498 tel. kom.: 602 [zasłonięte]362 lub 0602 [zasłonięte]197
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zadowolenia z dokonanych zakupów!
|
Przedmiotem naszej aukcji jest:
Bronisław Gładysz
PORADNIK MARYNARZA
Wyd. Morskie, Gdańsk 1966 wyd. I
20 x 15 cm, 504 strony, stan db, drobne przetarcia i przybrudzenia, lekko pożółkły papier
Polecam i zapraszam do licytacji
A/18017
PRZEDMOWA W myśl konwencji nr 74 dotyczącej świadectw kwalifikacyjnych starszych marynarzy przyjętej w Seattle 29 czerwca 1946 r. (Dz.U.PRL nr 44/1954 póz. 200 wraz z załącznikami) oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Żeglugi w sprawie kwalifikacji oficerów i marynarzy na polskich statkach morskich z dnia 7 lutego 1963 r. (Dz. U. PRL nr 7) każdy starszy marynarz, zarówno na statkach pasażerskich jak i towarowych, powinien posiadać odpowiednie świadectwo kwalifikacyjne. Świadectwo takie starszy marynarz może otrzymać po wykazaniu się przepisanym stażem pływania oraz po złożeniu egzaminu teoretycznego, określonego zarządzeniem Ministra Żeglugi i Gospodarki Wodnej nr 37 z dnia 21 marca 1960 r., załącznik nr 12. Egzamin obejmuje obszerny i różnorodny materiał (12 przedmiotów), znajdujący się w różnych, przeważnie już nieosiągalnych książkach fachowych. Z tych względów przygotowanie się do egzaminu było dla starszego marynarza wielce utrudnione lub wręcz niemożliwe. Książka niniejsza zawiera wszystkie wiadomości teoretyczne, jakie — obofc wiadomości praktycznych — wymagane są na egzaminie od każdego kandydata na starszego marynarza. Aby nie zwiększać objętości książki, pominięto w niej takie tematy, jak środki ratunkowe, wyszkolenie szalupowe i alarmy szalupowe; omówienie ich czytelnik znajdzie w „Poradniku ratownika" B. Gładysza. Drugie, poprawione i uzupełnione wydanie wspomnianego poradnika ukazało się w 1963 r. Mam nadzieję, że praca niniejsza nie tylko zlikwiduje istniejące dotychczas trudności w przygotowaniu się do egzaminu na stopień starszego marynarza, ale również stanie się pomocą dla wszystkich marynarzy w ich odpowiedzialnej i ciężkiej służbie na morzu.
|