Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Broń +Japońskie sztuki walki + Katana i Karabela

12-01-2015, 12:07
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 129 zł     
Użytkownik dyktanda-zbiory
numer aukcji: 4895278886
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 3   
Koniec: 12-01-2015 10:59:07

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda z obwolutą
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

JAPOŃSKIE SZTUKI WALKI

 

Oprawa: twarda w obwolucie

Ilość stron: 256

 

Koryu jujutsu, czyli sztuka walki używana przez wojowników na polu bitwy albo w pojedynkach, była bezsprzecznie wzorcem dla olimpijskiego judo i innych dyscyplin współczesnego budo, choćby takich, jak aikido i shorinji kenpo, ćwiczone dzisiaj niemal we wszystkich zakątkach globu.
Koryu jujutsu to bardzo stara sztuka. Jej korzeni można się doszukiwać aż w japońskich mitach. Niektórzy z nas, dla podkreślenia jej niezwykłego wieku powiadają, że liczy sobie ponad dziesięć tysięcy lat. Skądinąd wiadomo jednak, że pierwsze szkoły walki z tych, które znamy dzisiaj, powstały w piętnastym stuleciu.
W czasie długotrwałego okresu sengoku, wojownicy ruszali do boju odziani w ciężkie zbroje. W takim przypadku używanie atemi, czyli uderzeń w czułe miejsca ciała, było mało praktyczne. Ważniejszym wydawało się rzucić przeciwnika, przygnieść go pod sobą i odciąć mu głowę albo go obezwładnić. Znane z tamtych czasów techniki noszą nazwę yoroi kumiuchi.
W okresie Edo na dobre ustaliły się zasady bushido, czyli drogi wojownika. Były to lata względnie spokojne, ale wodzowie wciąż zważali na hasło: w czasie pokoju pamiętaj o wojnie - i nie zaniedbywali ćwiczeń w sztukach walki. Nadal praktykowali yoroi kumiuchi, lecz wymyślili także suhada jujutsu, system walki łączący w sobie techniki ataku i obrony przydatne w różnych sytuacjach życia codziennego. W zakres tych technik wchodziły uderzenia, kopnięcia, pchnięcia, duszenia, chwyty i dźwignie.
Wprawdzie początkowo jujutsu uczyło przede wszystkim, jak gołymi rękami pokonać uzbrojonego (lub nie) przeciwnika, jednak z czasem wprowadzono również techniki z bronią: kenjutsu (szermierka), sojutsu (walka włócznią), bojutsu (walka kijem). W użyciu były także tanto (noże), jutte (pałki), a nawet kakushibuki (tajna broń), słowem - wszystko, co pomagało zwyciężyć przeciwnika.
Przed wiekami, jujutsu nosiło nazwę taijutsu (sztuka ciała) i zgodnie ze starym powiedzeniem było ojcem i matką bujutsu. Po latach, przekształciło się w niezwykle skuteczną sztukę samoobrony.
Zgodnie z kodeksem samurajskim, wojownik wyższy rangą nie mógł potykać się z kimś pośledniejszym, używając miecza albo włóczni. Zwykły samuraj też niechętnie dobywał broni na przeciwnika z gminu. Wniosek stąd, że to duch bushido i rycerska duma są esencją jujutsu. Tym też można tłumaczyć dzisiejszą popularność pradawnej sztuki walki.
Serge Mol przez wiele lat zaliczał się do grona moich uczniów. Zaczynał od yoroi kumiuchi i suhada jujutsu, ale potem poznał też iai, suemdnogiri, bujutsu, sojutsu, kenjutsu i inne dziedziny walki. W iai i yawara otrzymał menkyo kaiden, lecz nie poprzestał na tym i ciągle doskonali swoje umiejętności, podróżując po całej Japonii i odwiedzając innych mistrzów koryii bujutsu. Czasami nawet lepiej od Japończyków umiał odróżnić fałsz od prawdy i nie ulegał zgubnym wpływom fałszywych instruktorów. Włożył w tę książkę wiele serca i stworzył coś wielkiego. Mam nadzieję, że czytelnicy także to docenią.

 

 

 

Broń dawnej Japonii

 

Kontynuacja książki "Japońskie sztuki walki. Przewodnik po koryu jujutsu". Tym razem Autor skoncentrował się na wszelkich rodzajach dodatkowej, specjalnej i tajnej broni, jakiej używano w koryu jujutsu i szkołach uczących władania bronią. Nie ma tu zatem miecza, włóczni lub naginaty, lecz są dokładne opisy stu rodzajów broni zaliczanej do kobuki (dodatkowej), hibuki (tajnej) i kakushibuki (ukrytej). Oprócz broni stosunkowo dobrze znanej Autor podał również przykłady egzotycznego uzbrojenia. Wyczerpujące objaśnienia i liczne ilustracje pomagają prześledzić nie tylko historię danej broni, ale i techniki wykorzystania jej w walce, jakich nauczano w poszczególnych szkołach.

Liczba stron:214
Wymiary:180 x 260 mm
oprawa twarda  w obwolucie

 

 

 

Katana i karabela

Obyczaje szablą pisane

 

Wyjątkowa książka traktująca o mało znanych analogiach pomiędzy Polakami a Japończykami, czyli najbardziej na zachód i na wschód wysuniętymi użytkownikami szabel. Unikalna praca poświęcona zadziwiającym podobieństwom kulturowym i obyczajowym pomiędzy tak odległymi pod względem geograficznym narodami.

 

Liczba stron:128
Wymiary:180 x 250 mm
oprawa twarda z obwolutą


Dodano 2[zasłonięte]013-07 12:47
JEST MOŻLIWOŚĆ WYSYŁKI KURIEREM- SIÓDEMKĄ. KOSZT TAKI WYNOSI PRZY PRZELEWIE 14 ZŁ, PRZY POBRANIU 15 ZŁ