Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BROŃ JAPOŃSKA - literatura tematu

28-02-2012, 21:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 197 zł     
Użytkownik Siedlec
numer aukcji: 2033717612
Miejscowość Rzeszów
Wyświetleń: 10   
Koniec: 01-02-2012 20:54:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  • Serge Mol – BROŃ DAWNEJ JAPONII

Kontynuacja książki "Japońskie sztuki walki. Przewodnik po koryu jujutsu". Tym razem Autor skoncentrował się na wszelkich rodzajach dodatkowej, specjalnej i tajnej broni, jakiej używano w koryu jujutsu i szkołach uczących władania bronią. Nie ma tu zatem miecza, włóczni lub naginaty, lecz są dokładne opisy stu rodzajów broni zaliczanej do kobuki dodatkowej, hibuki tajnej i kakushibuki ukrytej. Oprócz broni stosunkowo dobrze znanej Autor podał również przykłady egzotycznego uzbrojenia. Wyczerpujące objaśnienia i liczne ilustracje pomagają prześledzić nie tylko historię danej broni, ale i techniki wykorzystania jej w walce, jakich nauczano w poszczególnych szkołach.

  • Wydanie 2004 rok, oprawa twarda, stron 214, stron db!

  • Inami Hakusui – MIECZ SAMURAJSKI

Podstawowy podręcznik omawiający praktycznie całą tematykę dotyczącą japońskiej broni białej. Doskonałe źródło fachowej wiedzy napisane z myślą o zachodnich miłośnikach Nippon-to przez zawodowego taksatora szabel, prezesa Japońskiego Towarzystwa Badań nad Szablą. Polskie wydanie zostało przygotowane niezwykle starannie od strony merytorycznej oraz edytorskiej i zawiera wiele dodatkowych materiałów.

  • Wydanie 2009 rok, oprawa twarda, stron 182, stan db!

  • Wiesław Winkler – JAPOŃSKA BROŃ DRZEWCOWA

Mimo że za "duszę samuraja" został uznany miecz, to od najazdów mongolskich aż po okres Edo ruszając do boju wojownik wolał posługiwać się bronią drzewcową. Kult miecza mógł się rozwinąć dopiero wówczas, gdy długi okres pokoju sprawił, że śmiertelnie groźne yari i naginały trafiły z rąk samurajów na stojaki zbrojowni. Mimo że broń drzewcowa odgrywała na polu walki zasadniczą rolę aż do początku XVII w., to nigdy nie cieszyła się takim szacunkiem jak miecz, a resztki dawnej świetności przejawiały się aż do restauracji władzy cesarskiej w 1868 r. jedynie w symbolicznym traktowaniu włóczni jako oznaki statusu społecznego. Nigdy też broń drzewcowa nie doczekała się takich gloryfikujących ją opracowań, jakie poświęcono mieczowi. Nawet w języku japońskim trudno byłoby znaleźć choć jedną monografię poświęconą temu tematowi. Tym większe uznanie należy się autorowi "Japońskiej broni drzewcowej", który na podstawie wielu rozproszonych źródeł stworzył prawdziwie unikalny przewodnik po japońskich drzewcach. Jak każda pionierska praca i ta z pewnością nie wolna jest od uchybień, jednak jej znaczenie jest trudne do przecenienia, bo odkrywa przed czytelnikiem zainteresowanym militarną kulturą dawnej Japonii obszary będące do niedawna właściwie białymi plamami.

  • Wydanie 2005 rok, oprawa twarda, stron 190, stan db!

  • Richard Fuller , Ron Gregory - WOJSKOWE MIECZE JAPOŃSKIE

Miecze samurajskie doczekały się już wielu opracowań, również w języku polskim. W ich cieniu zawsze pozostawały japońskie miecze wojskowe cieszące się opinią jedynie "pamiątek" z II wojny światowej. Tymczasem w wielu egzemplarzach można napotkać stare ręcznie kute głownie, a i broń fabryczna nieustannie zyskuje na wartości. Temu niezwykle ciekawemu, a mało znanemu tematowi są właśnie poświęcone Japońskie miecze wojskowe.

  • Wydanie 2008 rok, oprawa twarda w obwolucie, stron 128, stan db!





© AllegroPromo