Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BROŃ HISTORIA PRAWO ŁOWIECTWO SPOMNIENIA PTACTWO

11-04-2015, 12:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 404.60 zł     
Użytkownik domki
numer aukcji: 5170689411
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 3   
Koniec: 11-04-2015 12:10:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

M.J

 

 

 

Łowiectwo

Aspekt humanitarno-prawny

Autor/autorzy:
  • Magdalena Micińska-Bojarek
Silva Rerum
Oprawa: Miękka
Format: 17.0x24.0cm
Liczba stron: 176

ISBN: [zasłonięte]978-83447-26-6

 


Łowiectwo jest instytucją posiadającą długie tradycje prawnej regulacji oraz bogaty dorobek doktryny. Piśmiennictwo prawnicze w zasadzie nie kwestionuje jego celowości, uznając łowiectwo za ważną formę ochrony środowiska przyrodniczego. Przedstawiciele nauki skupiają jednak uwagę głównie na modelu organizacyjnym tej instytucji, niemal całkowicie pomijając kwestię humanitaryzmu myślistwa. Uznałam zatem za celowe wypełnienie tej luki w literaturze przedmiotu poprzez skonfrontowanie i porównanie wybranych aspektów prawa humanitarnej ochrony zwierząt z prawem i praktyką łowiecką po to, aby odpowiedzieć na pytanie, czy współczesne łowiectwo można uznać za humanitarne.

 

 

 

Uprawianie łowiectwa i prowadzenie gospodarki łowieckiej

Uwarunkowania administracyjne, cywilnoprawne i organizacyjne

Należy do serii:
  • MONOGRAFIE LEX
Autor/autorzy:
  • Roman Stec
Wolters Kluwer
Oprawa: Twarda
Format: 13.0x20.5cm
Liczba stron: 248

ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1210-3

 


W publikacji dokonano analizy przepisów prawa łowieckiego, omówiono m.in.:
- administracyjnoprawną i cywilnoprawną problematykę szkód łowieckich;
- uprawnienia administracji publicznej i Polskiego Związku Łowieckiego w zakresie łowiectwa i gospodarki łowieckiej;
- zasady wydzierżawiania obwodów łowieckich.

Autor wskazuje, jak stosować instytucje prawne takie jak mediacja w trybie art. 47 prawa łowieckiego, omawia tryb postępowań odszkodowawczych, odnosi się również do konstytucyjności ustawy ? Prawo łowieckie, akcentując potrzebę zmian prawa łowieckiego.

Opracowanie zawiera wybrane orzeczenia Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego związane z przedstawioną tematyką.

 

Wspomnienia z życia łowieckiego

Autor/autorzy:
  • Kazimierz Wodzicki
Artimpex
Oprawa: Miękka
Format: 12.0x19.0cm
Liczba stron: 235

ISBN: 83[zasłonięte]88055-4

 


Wspomnienia z życia łowieckiego, zajmują naczelne miejsce wśród tych utworów Kazimierza hr. Wodzickiego, które były poświęcone myślistwu.

 

 

Broń strzelectwo i łowy

Autor/autorzy:
  • Marek Czerwiński
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.0cm
Liczba stron: 256

ISBN: [zasłonięte]978-83-11983-3

 


Publikacja jest zbiorem tematów, które wywołały szczególne zainteresowanie czytelników poprzednich książek tego autora. Pozycja będzie przydatna przede wszystkim myśliwym - oni bezsprzecznie stanowią grupę docelową, ale powinna zainteresować także strzelców sportowych oraz entuzjastów broni palnej.

Autor starał się zamieścić wiele wyjaśnień dotyczących spraw związanych z oznaczaniem kalibrów, wyborem masy i typu pocisku, opisem samych pocisków nowszej generacji i ich doborem w stosunku do gatunku i odporności zwierzęcia. Starał się także przekazać czytelnikom wiedzę o sztuce strzelania z broni kulowej, wskazać, z jakich przyczyn dochodzi do pogorszenia się parametrów skupienia, jakim awariom ulega broń myśliwska czy sportowa i jak im zaradzić w praktyce.

 

Z historii łowiectwa na ziemi łódzkiej

Myśli i stowarzyszenia łowieckie z lat 1[zasłonięte]850-19 Kalendarium

Autor/autorzy:
  • Andrzej Dobiech
Księży Młyn
Oprawa: Twarda
Format: 20.5x29.5cm
Liczba stron: 312

ISBN: [zasłonięte]978-8329-243-3

 


Książka Andrzeja Dobiecha pt. Z historii łowiectwa na ziemi łódzkiej. Myśliwi i stowarzyszenia łowieckie z lat 1850–1975. Kalendarium jest poświęcona tematowi o wielowiekowej, złożonej historii ukształtowanej przez rozwój ludzkości i gospodarki. Autor przypomina Czytelnikom, że łowiectwo ma bogatą kulturę wyrażającą się poprzez obyczaj, organizację, strój, narzędzia do polowania, tradycje, etykę i estetykę, artefakty kultury materialnej, malarstwo, muzykę i piśmiennictwo. Łowiectwo jest zawsze ściśle związane z gospodarką rolną, z życiem wsi, z leśnictwem i ochroną przyrody. Łączy różne środowiska ludzkie i pokolenia.
Andrzej Dobiech opracował archiwalia łowieckie z lat 1850–1975. Druga połowa XX w. cechowała się bowiem dynamicznym rozwojem łódzkiego łowiectwa, powstało w tym czasie wiele nowych kół łowieckich i znacznie wzrosły rzesze myśliwych. Rok 1975 jest ważny jako cezura, ponieważ to wtedy nastąpiły zmiany w strukturze i organizacji Polskiego Związku Łowieckiego (PZL).
Książka Z historii łowiectwa na ziemi łódzkiej… zainteresuje z pewnością myśliwych z okręgów łowieckich PZL: łódzkiego, piotrkowskiego, sieradzkiego i skierniewickiego, ich rodziny i sympatyków tematu. Cenna okaże się także dla myśliwych i kolekcjonerów z innych rejonów kraju.
Publikację wzbogacają liczne fotografie i reprodukcje.

 


 

Poradnik myśliwski Ptactwo łowne

Autor/autorzy:
  • Jan Szczepocki
Bellona
Oprawa: Twarda
Format: 15.0x21.0cm
Liczba stron: 216

ISBN: [zasłonięte]978-83-11961-1

 


Książka przeznaczona jest nie tylko dla myśliwych. Opisując ptactwo łowne przypomina każdemu myśliwemu, w szczególności jednak przyszłym łowcom, podstawowe wiadomości o tych ptakach, czyli o gatunkach, na które można i wolno jeszcze polować w Polsce.
Niestety pozostało ich już niewiele i łatwo je wszystkie wymienić: bażant, kuropatwa, jarząbek, dzikie gęsi (gęś gęgawa, gęś zbożowa, gęś białoczelna), dzikie kaczki (krzyżówka, cyraneczka, głowienka, czernica), gołąb grzywacz, słonka, łyska. Znaczenie łowieckie mają praktycznie tylko bażanty, kaczki krzyżówki i kuropatwy.

Pozostałe ptaki w niewielkim stopniu stanowią obiekt polowania, ale urozmaicają przynajmniej łowieckie pasje, nawet jeśli bardzo rzadko się na nie poluje. Ptactwo łowne to tylko niektóre i bardzo nieliczne gatunki ptaków dziko żyjących, na które w określonym prawem czasie wolno polować. Tradycyjnie ptaki te zawsze stanowiły pokaźną grupę wśród wszystkich gatunków zwierzyny, a dawniej zaliczano do nich m.in. następujące gatunki: drop, głuszec, cietrzew, kwiczoł, bekas, kszyk, bekasik, derkacz, batalion oraz kilka gatunków dzikich kaczek i gęsi.

 

 

Prawo łowieckie

Komentarz

Autor/autorzy:
  • Wojciech Radecki
Difin
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 413

ISBN: [zasłonięte]978-8330-326-7

 


Obecne, piąte i uaktualnione wydanie pozycji Prawo łowieckie. Komentarz ukazuje się zaledwie po dwóch latach od poprzedniego, ale za wznowieniem przemawiają poważne racje merytoryczne spowodowane przede wszystkim:

- wejściem w życie z dniem 21 kwietnia 2014 r. ustawy z 12 grudnia 2013 r. nowelizującej Prawo łowieckie, w której, wykonując wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 6 listopada 2012 r., dodano do tekstu Prawa łowieckiego nowy rozdział 6a o odpowiedzialności dyscyplinarnej, który po raz pierwszy reguluje zasady odpowiedzialności dyscyplinarnej w Polskim Związku Łowieckim przepisami rangi ustawowej,
- zmianą przepisów o stosowaniu środków przymusu bezpośredniego i broni palnej przez strażników Państwowej Straży Łowieckiej, dokonaną wraz z wejściem w życie ustawy z 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej,
- innymi zmianami Prawa łowieckiego, jakie nastąpiły w latach 2[zasłonięte]012-20.

 


kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368


TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72