Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Boss DB 90 Metronom dla Perkusisty Profesjonalny

29-02-2012, 15:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 305 zł      Aktualna cena: 305 zł     
Użytkownik xkorax
numer aukcji: 2079302537
Miejscowość Będzin
Licytowało: 7    Wyświetleń: 325   
Koniec: 30-01-2012 12:06:34

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest Boss DB 90 totalnie zawodowy metronom przydatny na scenie oraz w studio doskonałe rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie niezawodność w przystępnej cenie. Stan jak nowy uzywany w studio i na sali prób. Bardzo zadbany!! Wyprzedajemy sprzęt z sali prób oraz mini studia, przesiadamy się na nowe systemy. Polecam opinię z magazynu perkusista

DB-90

Metronom ma wymiary 122 x 164 x 37,5 mm. Nie jest to więc sprzęt przesadnie duży, łatwo go zabrać ze sobą na każde granie (łatwo jest także o nim zapomnieć!). Trzeba przyznać, że pudełeczko ma w sobie sporo opcji. Zacznijmy jednak od wyglądu i wykończenia, ponieważ częsta eksploatacja, zmiany miejsc, ciągłe wyjmowanie i chowanie to chleb powszedni wielu bębniarzy. Plastikowa konstrukcja wygląda w miarę solidnie. Na głównym panelu oprócz wielu przycisków znajduje się sześć suwaków (ryzyko zapchania kanałów) oraz uniwersalne pokrętło. Wszystko bardzo czytelne i schludne. Z tyłu znajduje się podstawka, którą możemy otworzyć, jednak jej jakość pozostawia wiele do życzenia i zapewne będzie to pierwszy element, który może ulec destrukcji. Metronom zapakowany jest w elegancki pokrowiec, przez co unikamy wciskania go w pudełko, dbając jednocześnie o jego stan.

Najważniejszą rzeczą są oczywiście parametry sprzętu. Funkcji jest tutaj sporo. Przede wszystkim metronom można podzielić na kilka podstawowych grup funkcji i możliwości. Są to: klasyczne funkcje metronomu - charakterystyczne niemal w każdym clocku, w tym także opcje zapisu (memory), Coach Mode czyli wszelkiego rodzaju ćwiczenia zapisane w maszynce, Reference Tone - możliwość dostrojenia tonacji oraz opcje MIDI. Metronom ma bowiem opcje podłączenia innych urządzeń oraz możliwość współpracy w wielu konfiguracjach. Podłączenie do padów, gitar czy jakiegokolwiek foot switcha nie stanowi najmniejszego problemu. Detal w postaci dwóch wejść na dwa rodzaje słuchawek także potrafi znacząco ułatwić życie (ciągle giną te przejściówki…)

Przy klasycznych funkcjach mamy opcje ustawienia niemal dowolnego podziału rytmicznego. Ułatwią nam to wspomniane wcześniej suwaki, co wiąże się oczywiście z przyporządkowanym poziomem głośności do każdej nutki. Wszystko to w oparciu o różne brzmienia łącznie z symulacją ludzkiego głosu, co może pomóc osobom, które mocniej gubią się w "raz". Mamy tam nie tylko wyliczane "one, two…" itd., ale także "and" i "a". Przydatna może się okazać funkcja odliczania, która pozwala nam na swobodne odpalenie clocka, sięgnięcie po pałeczki i w konsekwencji rozpoczęcie gry na "raz" w zaprogramowanym patternie bez żadnej obsuwy czasowej.
Tak jak i w DB-60 tak i tutaj istnieje możliwość gry z jednym z patternów tyle, że w tym przypadku zapisanych jest ich domyślnie 30 tj. samba, house, techno, clave. Oczywiście jest tu też funkcja "memory", gdzie możemy swobodnie zapisać wybrany, wymyślony przez nas pattern. Wszystko to przy zakresie tempa o rozpiętości od 30 do 250 (tak jak w DB-60), co jest w pełni wystarczające, a przez niektórych nie będzie wykorzystane nawet w jednej trzeciej. Kolejną atrakcją, analogiczną do metronomu opisywanego wcześniej, jest opcja Loop, gdzie możemy tworzyć własne podkłady w różnych podziałach i tempach a następnie zapisywać. W miarę przyjemnie rozbudowana jest funkcja trenera czyli Coach Mode.

Roland ma doświadczenie w tej dziedzinie, które skutecznie zaszczepia Bossowi. Mamy tu zatem Time Check czyli zabawa w granie równo (czy aby na pewno zabawa?). Potrzebny nam będzie jakieś źródło uderzenia, które podpięte (np. mikrofon) pod clock pozwoli ocenić, jak nam idzie. Wystarczy mieć też np. sam pad Rolanda (bez modułu). Ciekawa jest zabawa z Quiet Count czyli naprzemiennym wystukiwaniem taktów głośno i cicho, co pozwala określić trzymanie time’u. Opcje Step Up/Down oraz Gradual Up/Down to zabawa w przyspieszanie i zwalnianie. Wspomnieliśmy już o możliwości podłączenia MIDI, co daje nam w tym momencie niemal nieograniczone możliwości. Przy współpracy z zewnętrznym źródłem możemy sobie prawie idealnie zaprogramować działanie naszego metronomu. Dodatkowe udogodnienia to podświetlany ekran, który wyłącza się automatycznie po 5 sekundach oraz samoistnie wyłączenie sprzętu po godzinie od ostatniego wciśnięcia jakiegokolwiek z klawiszy. Dzięki temu oszczędzamy na bateriach. Obie funkcje można jednak wyłączyć. Ostatnią rzeczą jest opcja mocowania metronomu czyli wejścia kompatybilnego ze statywem MDY-10U Rolanda.