DATA WAŻNOŚCI
|
ZAWSZE AKTUALNA
|
KONTAKT
|
BEZPŁATNA INFOLINIA Sklep Zielarsko Medyczny TWOJE ZDROWIE Agnieszka Gajda ul. Młynarska 69 62-800 Kalisz [zasłonięte]@poczta.fmtel. 062 [zasłonięte] 76 659 kom. 0501 [zasłonięte] 72 40
|
KONTO
|
mBANK 59 1140 [zasłonięte] 200400 3202 [zasłonięte] 374429
|
KOSZTY WYSYŁKI
|
Przesyłka priorytetowa 12,00 zł
Przesyłka pobraniowa 15,00 zł
|
MOJE AUKCJE
|
|
ULUBIONE
|
|
|
Siła natury, dowiedziona przez siłę rozumu
1 opakowanie 250g
Opis:
Polecany jest oprócz standardowego leczenia do spożycia w stanach zapalnych gardła, oskrzeli i płuc, stanach zapalnych i skurczowych przewodu pokarmowego oraz wzdęciach.
Działanie miodu w schorzeniach układu oddechowego:
Miód stosowany jest zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce chorób ukł. oddechowego. Obserwowano działanie przeciwdrobnoustrojowe miodu na najczęstsze patogeny chorób zakaźnych układu oddechowego. Zarówno na bakterie gram(-), gram(+) oraz grzyby drożdżakowe. Uważa się, że działanie przeciwbakteryjne miodu warunkowane jest obecnością olejków eterycznych, a nade wszystko nadtlenku wodoru (powstaje on szczególnie łatwo w roztworach wodnych miodu). Działanie terapeutyczne miodu obserwuje się w prawie wszystkich zapalnych chorobach układu oddechowego, zarówno górnych (zapalanie gardła, nosogardzieli, migdałków, krtani, zapalanie zatok) jak i dolnych partii (zapalanie oskrzeli i płuc). Efekty terapeutyczne powodowane są tym, że poza działaniem przeciwdrobnoustrojowym działa wykrztuśnie, rozluźnia wydzielinę oskrzelową oraz działa przeciwzapalnie na drogi oddechowe. W wypadku leczenia chorób układu oddechowego dobre efekty uzyskuje się przy podawaniu miodu doustnie, zwłaszcza jeżeli jest rozpuszczony w wodzie lub w naparze ziół, a chory uprzednio roztworem tym popłucze sobie gardło, a następnie połknie. Zaobserwowano, że stałe używanie miodu zapobiega rozwojowi pylicy płuc u osób na nią narażonych, zwłaszcza korzystnie działa stosowanie miodu w połączeniu z pyłkiem pszczelim. Wynika to prawdopodobnie z ułatwionego odkrztuszania wydzieliny z płuc. Bardzo dobre efekty lecznicze obserwowano stosując inhalacje miodem. Inhalację można wykonać poprzez rozpuszczenie miodu w gorącej wodzie do 450C, w dużym naczyniu, i wdychanie ulatniającej się pary. Aby utrzymać temp. ok. 40 - 450 C można naczynie podgrzewać na maszynce elektrycznej bądź co chwilę dolewać małą ilość gorącej wody. Zioła najczęściej dodawane do miodu, stosowane w schorzeniach układu oddechowego i pokarmowego to owoc kopru oraz korzeń prawoślazu.
Działanie miodu w chorobach układu pokarmowego:
Miód pszczeli działa korzystnie na wszystkie odcinki przewodu pokarmowego - żołądek, dwunastnicę, jelito cienkie i jelito grube.W wypadku choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy zaobserwowano dobre efekty przy stosowaniu rozpuszczonego miodu w ciepłej wodzie lub w naparach ziołowych . Należy go pić małymi łykami na godzinę przed jedzeniem. Metoda ta powoduje stymulację gruczołów śluzowych żołądka, co w efekcie zwiększa warstwę ochronną śluzu na jego błonie śluzowej. Picie małymi łykami roztworu miodu nie prowokuje żołądka do zwiększonego wydzielania kwasu solnego. Jeżeli chcemy leczyć niedokwaśność żołądka należy zastosować roztwór miodu tuż przed jedzeniem i wypić szybko cała szklankę. Miód również ma duże znaczenie w leczeniu chorób jelit. Pobudza on wydzielanie soków trawiennych przez jelito cienkie (najlepsze efekty daje rozpuszczenie w wodzie 2-4 łyżeczek miodu) i wzmaga perystaltykę tego jelita. Korzystne efekty zaobserwowano w leczeniu miodem stanów zapalnych jelita grubego. Szczególnie dobre efekty uzyskano łącząc miód z pyłkiem pszczelim i propolisem.
Skład: Miód pszczeli, wyciąg z korzenia prawoślazu, olejek koprowy.
Dawkowanie:
Spożywać 2 łyżeczki 3-4 razy dziennie. Można nim również słodzić herbatę lub inny napój.
Produkt nowy z długim terminem ważności.
|
|