Telefon ciekawy, aczkolwiek pośród najnowszych słuchawek Nokii niewiele się na pierwszy rzut oka wyróżnia. Całe jego „bogactwo” widać dopiero, gdy dokładniej mu się przyjrzymy, ale wówczas nie sposób nie dostrzec też pewnych wad.
Testowy egzemplarz był czarnego koloru ze srebrnymi, subtelnymi elementami. Elegancki, ale nie dla snoba. Wyraźny, kolorowy wyświetlacz mieści 5 wierszy tekstu w trybie podstawowym. Pod ekranem znajduje się niemal płaska klawiatura. Jej przyciski działają niezwykle precyzyjnie, co szybko docenią użytkownicy mniej ergonomicznych słuchawek. Nieco krytyki należy się jedynie zespolonemu klawiszowi nawigacyjnemu, którego łatwo wcisnąć „nie w tym” kierunku, co trzeba. Boczne przyciski regulacji głośności oraz umieszczony centralnie w górnej części obudowy wyłącznik, pracują za to wyśmienicie. Rewelacyjne okazało się także podświetlenie zarówno klawiatury, jak i wyświetlacza.
Z tyłu telefonu znajduje się obiektyw aparatu fotograficznego. Cały tylny panel jest zdejmowany, ale producent się nie popisał i klapkę zdejmuje się ciężko i równie niewygodnie zakłada ponownie. W dodatku nie trzyma się ona stabilnie, lekko się rusza oraz nieznacznie odstaje. Wszyscy oglądający testowaną słuchawkę zwracali natychmiast na to uwagę. Z boku obudowy, na wysokości obiektywu, znajduje się otwór, w którym umieszczony jest niewielki głośnik, oraz port bezprzewodowej komunikacji w podczerwieni (IrDA).
Nokia 6230 to aparat multimedialny w pełnym tego słowa znaczeniu. Wspomniany już wcześniej obiektyw jest częścią cyfrowego aparatu fotograficznego. Zdjęcia wykonywane mogą być w trzech trybach (standardowym, portretowym i nocnym) oraz trzech stopniach jakości. Ogólna jakość zdjęć jest dobra, a zastrzeżenia można mieć jedynie do ostrości obrazu. Poza statycznymi zdjęciami aparat pozwala na rejestrowanie filmów wideo zgodnie ze specyfikacją 3GPP (wideo H.263 i dźwięk AMR w formacie.3gp). Telefon obsługuje też wideo strumieniowe.
Po obrazie, drugim medium obsługiwanym przez Nokię 6230, jest dźwięk. Aparat ma wbudowany odtwarzacz plików MP3 i AAC, ponadto wyposażony został w cyfrowy dyktafon oraz stereofoniczne radio. W pamięci zapisać można 20 stacji wraz z częstotliwością i nazwą. Producent do telefonu dodaje stereofoniczny zestaw słuchawkowy, którego kabel pełni dodatkowo funkcję radiowej anteny. Włączenie radia bez podłączonego zestawu/anteny w ogóle nie jest możliwe. Inne głosowe funkcje słuchawki to akustyczne wybieranie do 25 pozycji z książki telefonicznej, możliwość zapisania do 16 poleceń, wbudowany zestaw głośnomówiący (może także służyć do odtwarzania muzyki i słuchania radia) oraz opcja automatycznej regulacji głośności.
Obraz, dźwięk, a także inne informacje zapisywane są we współdzielonej pamięci aparatu (max 6 MB) lub dodatkowej pamięci karty MMC (w zestawie znajduje się karta o pojemności 32 MB). Dostępna dla użytkownika przestrzeń „dyskowa” zorganizowana została w system plików podobny do znanego z komputerów osobistych. Dla plików graficznych i dźwiękowych znajdzie się wiele zastosowań – można słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać zdjęcia i grafikę lub wykorzystać je jako tapetę, lub zilustrować nimi wpisy w książce teleadresowej. Plik MP3 z łatwością posłuży też jako sygnał „dzwonka”. Wszystkie zapisane „media” można oczywiście wysłać albo poprzez bezprzewodowy interfejs do innych urządzeń (telefon, komputer, PDA itp.), albo jako multimedialną wiadomość MMS o maksymalnym rozmiarze 100 kB lub e-mail (max 30 kB).
!!! Paragon lub Faktura VAT MARŻA na życzenie !!!