SensaTone for men jest prostym, a zarazem niezwykle skutecznym, elektronicznym Stymulatorem Mięśni Dna Miednicy. (PFS - Pelvic Floor Stimulator) Urządzenie to zostało zaprojektowane dla mężczyzn w każdym wieku. Jest niewielki i stylowy, dedykowany mężczyznom w kazdym wieku, dzięki temu urzadzeniu wzmocnisz swoje mięsnie i pozbedziesz się problemu nietrzymania moczu.
Mięśnie dna miednicy tak samo jak inne - im częściej je stymulujesz tym mocniejsze się stają. Mając silne mięsnie dna miednicy, odzyskasz kontrolę nad pęcherzem. Jedne z siedmiu mężczyzn na świecie cierpi na jakąś formę nietrzymania moczu, chociaz nie zagraża to życiu, może doprowadzić do depresji, ilolacji i poczucia wykluczenia.
Nietrzymanie moczu - fakty
Są trzy rodzaje nietrzymania moczu:
1 - Inkontynencja parcia – objawia się silnym, nagłym i niepohamowanym uczuciem potrzeby oddania moczu.
2 - Inkontynencja stresowa – objawia się podczas kichania, kaszlu, śmiechu, podnoszenia albo podczas ćwiczeń i powoduje wyciek niewielkiej ilości moczu.
3 - Inkontynencja mieszana - kombinacja inkontynencji parcia i stresowej. - występuje podczas kichania, kaszlu, śmiechu,
Jak często stosować Sensatone?
Używanie programu D –„Pielęgnacja pochorobowa”
Jest to dodatkowy moduł pracy urządzenia SensaTONE, który może byd wykorzystywany w dwóch poniższych przypadkach:
- Jako uzupełniający program uruchamiany bezpośrednio po zastosowaniu któregoś z pozostałych modułów, pod warunkiem że nie czujesz zmęczenia mięśni.
- Jako środek zapobiegający nawrotowi dolegliwości – w przypadku gdy używasz SensaTONE od jakiegoś czasu i zauważyłaś poprawę swojego stanu.
Należy jednak pamiętać, że dla tego modułu pracy nie ma ustalonego czasu trwania. Zależy on od Twoich osobistych potrzeb. Sugerowane jest jednak nie przekraczanie 15-30 minut dziennie.
Jak szybko pojawią się efekty stosowania SensaTONE?
Efekty widać u każdego po innym okresie czasu. Zależy to również od typu inkontynencji którego dotyczy kuracja:
- Inkontynencja stresowa – poprawa pojawia się wolno, wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów. Może trwać do 2 miesięcy.
- Inkontynencja parcia – poprawa pojawia się poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Efekty można zobaczyć już po 14 dniach.
- Inkontynencja mieszana – poprawa pojawia się wraz z budową tkanki mięśniowej i wrażliwości nerwów oraz poprzez ograniczenie fałszywych sygnałów wysyłanych przez pęcherz do mózgu. Może to potrwać dłużej, ale pierwsze efekty powinny byd zauważalne już po 21 dniach.
Jak to działa?
PFS (symulacja mięśni dna miednicy) jest metoda przekazującą łagodne impulsy elektryczne za pomocą wewnętrznej sondy
SensaTONE dla mężczyzn ma na celu stymulowanie a co za tym idzie wzmacnianie Twoich
mięśni dna miednicy.
Posiada 4 gotowe programy PFS dla kazdego typu leczenia nietrzymania moczu.
Kiedy nie można używać Sensatone ?
1. NIE używaj SensaTONE dla mężczyzn, jeśli masz rozrusznik serca.
2. Skonsultuj ze swoim lekarzem mozliwośc używania Sensatone szczególnie jeśli cierpisz z powodu choroby serca, masz niezdiagnozowane bóle, masz metalowe implanty w organizmie, lub jakiekolwiek watpliwości.
3. NIE używaj SensaTONE dla mężczyzn, jeśli cierpisz na zakażenie jelit lub pęcherza moczowego.
4. Nigdy nie należy używać SensaTONE dla mężczyzn do łągodzenia nierozpoznanego bólu.
5. Nie używaj, jeśli cierpisz z powodu infekcji lub uszkodzenia tkanek lub w ostatniem czasie byłeś poddany operacji i masz świeże, lub nie dawno zagojone rany chirurgiczne.
Zawartość opakowania:
1 x urządzenie SensaTONE
1 x sonda ANUFORM
1 x przewód elektryczny
1 x saszetka żelu nawilżającego
2 x bateria AAA
1 x torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia
1 x smycz
Gwarancja: 24 miesiące od daty zakupu na urządzenie. Akcesoria takie jak kable, sondy czy elektrody są częściami roboczymi urządzeń, konieczność okresowej wymiany w miarę użytkowania jest zjawiskiem normalnym. Gwarancja na akcesoria wynosi 3 miesiące od daty zakupu.
Instrukcja obslugi (w formacie .docx): pobierz
Urządzenie posiada certyfikaty jakości CE i jest zgodne z unijną dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych.
Dokumenty możesz zobaczyć tutaj tutaj tutaj tutaj