Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

bluszcz o dużych liściach- komplet 3 szczepek

28-04-2014, 17:45
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 5 zł     
Użytkownik radekkuzia12
numer aukcji: 4165817576
Miejscowość Mała Wieś
Wyświetleń: 25   
Koniec: 28-04-2014 17:38:19
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Bluszcz doniczkowy bardzo szybko rośnie i nie wymaga pracochłonnej pielęgnacji, a do tego jest dekoracyjny i długowieczny. Z kilku gatunków bluszczu wyhodowano bardzo dużo rodzajów, których główną ozdobą są zawsze liście. Liście bluszczu mogą być gwiazdkowate, duże, małe, pstrokate (zielone i białe lub kremowe). Bluszcz hodowany w doniczce może piąć się ku górze (wtedy potrzebuje podpórek) lub zwisać swobodnie do dołu.
Pielęgnacja bluszczu doniczkowego

Pielęgnacja bluszczu doniczkowego wymaga przede wszystkim zadbania o dobre stanowisko uprawy dla tej rośliny. Bluszcz preferuje zacienione lub jasne miejsca ale nigdy bezpośrednio oświetlone. Podstawowa zasada przy pielęgnacji bluszczu brzmi: im bardziej zielone liście tym bardziej cieniste i chłodniejsze stanowisko, zaś im barwniejsze liście, tym więcej światła i ciepła potrzebuje roślina. Ważne żeby stanowisko było przewiewne i nie nagrzewało się. Pielęgnując bluszcz warto pamiętać, że czuje się najlepiej w temperaturze 15-18°C.obrym podłożem dla bluszczu jest uniwersalna ziemia kwiatowa. Pamiętajmy, że w okresie wzrostu bluszczu (wiosna, lato) podłoże musi być stale, umiarkowanie wilgotne, a do podlewania najlepiej wykorzystać wodę o temperaturze pokojowej. Przy pielęgnacji bluszczu doniczkowego należy również pamiętać o nawożeniu. Od kwietnia do sierpnia nawozimy nawozem wieloskładnikowym raz w tygodniu, zaś zimą tylko co 4 tygodnie.

Dojrzałe rośliny należy przesadzać raz do roku na wiosnę, kiedy bluszcz zacznie wypuszczać nowe odrosty. Jeżeli chcemy rozmnożyć bluszcz doniczkowy należy pobrać wierzchołkowe sadzonki i ukorzenić je w wodzie lub ziemi.

Jeżeli bluszcz zaczyna wypuszczać zbyt długie, rzadko ulistnione pędy należy je przyciąć aby zmusić roślinę do rozkrzewiania się. Bluszcz bardzo dobrze reaguje na cięcie, warto więc to wykorzystać i nadać mu piękną formę. Jeżeli na pielęgnowanym bluszczu o różnobarwnych liściach pojawią się pędy o zielonych liściach należy ściąć cały pęd.