Informacje o replice:
Replika pistoletu maszynowego Thompson M1A1 wykonana jest z metalu (korpus, lufa oraz przyrządy celownicze), wytrzymałego tworzywa imitującego drewno (kolba, chwyt przedni oraz chwyt pistoletowy).
W skład zestawu wchodzi:
- replika SW-05,
- magazynek,
- akumulator,
- pas nośny.
Thompson M1A1
Prawdopodobnie najbardziej znany pistolet maszynowy wszechczasów, Thompson został skonstruowany przez generała armii amerykańskiej w odpowiedzi na zapotrzebowanie na broń szturmową kalibru pistoletowego do walki w okopach. Początkowo zyskał sobie złą sławę w czasach prohibicji jako broń wybierana przez gangsterów i funkcjonariuszy organów ścigania, którzy z nimi walczyli. Thompson był dobrą i niezawodną bronią, strzelającą amunicją .45 ACP, która waliła mocno na odległośc 120 m. Strzelający z szybkością 700 strzałów na minutę, z kompensatorem podrzutu Cuttsa na końcu lufy, który ułatwiał jego opanowanie, Thompson budził respekt.
Były różne wersje Thompsona, w tym wersja "szturmowa" ze skośnym chwytem przednim (wersja nabardziej rozpoznawalna jako broń gangsterska) i z bardziej konwencjonalnym chwytem typu karabinowego. Dostepne były magazynki pudełkowe, mieszczące 18, 20 lub 30 nabojów i charakterystyczne magazynki bębnowe na 50 lub 100 nabojów. W ślad za oryginalnym Thompsonem (M1921) pojawił się model M1928, który miał kilka drobnych modyfikacji, w tym szybkostrzelność zmniejszoną z 800 do 700 na minutę. M 1928 był pierwszym Thompsonem przyjętym przez użytkownika wojskowego ( Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych). Wersja przytosowana do większego tempa produkcji, oznaczona M1 (później M1A1) weszła do produkcji w 1942 r.
Thompson służył dobrze podczas II wolny światowej i później, stanowiąc uzbrojenie Piechoty Morskiej, spadachroniarzy, a także piechoty. Mimo, że produkcja skończyła się w latach 60., jest ciąglepopularny wśród entuzjastów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, i ojawia się czasem we współczesnych konfliktach. Thompsony były spotykane podczas wojny w byłej Jugosławi na początku lat 90.
Żołnierz USMC na Okinawie.
Każda replika, przed wysłaniem do klienta przechodzi dokładny przegląd "zerowy".
Dodatkowo dokonujemy pomiaru prędkośći wylotowej na chronometrze firmy Madbull.
Po sprawdzeniu repliki umieszczamy na szkielecie gearboxa naklejkę z numerem ewidencyjnym (plomba gwarancyjna) .
W czasie eksploatacji repliki pamietaj o sprawdzaniu stopnia dokręcenia śrub i nakrętek.
Ładowarki i baterie będące w zestawie nie podlegają gwarancji.
Na repliki sprzedawane w naszym sklepie udzielana jest 12 miesięczna gwarancja.