Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

BITWA WARSZAWSKA 1920 STARA BAŚŃ OGNIEM I MIECZEM

10-09-2014, 17:32
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 38.98 zł     
Użytkownik Greatest_Hits
numer aukcji: 4505770306
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 1   
Koniec: 10-09-2014, 17:24

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Bitwa Warszawska 1920/ Stara Baśń/ Ogniem i Mieczem [3DVD]
nośnik:
DVD
rodzaj opakowania:
BOX
 Opis

920 Bitwa Warszawska
Jan (Borys Szyc), poeta i kawa­lerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktor­ce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Wątek miłosny przeplata się z wydarzeniami, w których uczestniczą postaci historyczne: Włodzimierz Lenin, Józef Stalin oraz marsza­łek Józef Piłsudski, którego zagrał Daniel Ol­brychski. W historii tamtego czasu nie mogło zabraknąć wybitnego przywódcy - Wincentego Witosa (Andrzej Strzelecki) oraz jednego z najbliższych współpracowników Piłsudskie­go - pułkownika Wieniawy - Długoszowskiego (Bogusław Linda).

Ogniem i mieczem
Ogniem i Mieczem to pierwsza część Trylogii Henryka Sienkiewicza, laureata nagrody Nobla. Jej długo oczekiwana ekranizacja jest ostatnią częścią filmowej trylogii Jerzego Hoffmana (Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i Mieczem). Ogniem i Mieczem to film o wielkich namiętnościach - miłości, nienawiści, zazdrości i żądzy władzy - rzuconych na tło tragicznej wojny domowej.

Stara Baśn - kiedy Słońce było Bogiem
Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku, sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę. W nadgoplańskim kraju rządy sprawuje "krwawy książę" Popiel, który aby zapewnić sukcesję synowi, morduje cały swój ród. Jego zbrodnie wywołują bunt kmieci. Ziemek, młody myśliwy i wojownik, zakochany w córce kmiecia Wisza, pięknej Dziwie, nie chce pogodzić się z wolą ojca dziewczyny, który przeznaczył ją bogom i oddał do chramu Świętowita. Postanawia walczyć o swą ukochaną. Na swej drodze Ziemek spotyka Piastuna byłego dowódcę zbrojnych księcia Popiela. Decyduje się podjąć wraz z nim i kmieciami walkę przeciwko "krwawemu księciu". Jak bogowie pokierują losami bohaterów?

format obrazu:
16:9
format dźwięku:
Dolby Digital 5.1 polski
dodatki:
- bezpośredni dostęp do scen
stan produktu:
Produkt ORYGINALNY. BOX zupełnie NOWY. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysków przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
licencja:
bez licencji do wypożyczania
Przed zakupem sprawdź warunki na stronie "o mnie"!