Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Bitwa pod Gąbinem. Walki w Prusach... + GRAT 24h

12-09-2014, 19:57
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 26.70 zł     
Użytkownik ToysHeaven_pl
numer aukcji: 4512327059
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 7   
Koniec: 12-09-2014 19:42:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment zabawek, puzzli, modeli, gier planszowych, figurek oraz pluszaków takich firm jak G3 Poland, Lego, Cobi, BBurago, Fisher Price Mattel, Siku i wielu innych.

W przypadku produktów posiadających różne wzory i kolory wybór jest losowy.

Oferowany produkt dostępny jest w magazynie centralnym - wysyłka w ciągu 4-7 dni.

Bitwa pod Gąbinem. Walki w Prusach Wschodnich od 17 do 20 sierpnia 1914


  • Producent: Napoleon V
  • Stan produktu: nowy, oryginalnie zapakowany

Opis produktu

Zanim praca Walthera Grossego trafiła w ręce polskiego czytelnika, należało ją opatrzyć niewielkimi uzupełnieniami. Wynikają one z mnogości występujących dawniej i dziś nazw miejscowych w rejonie, którego dotyczy opracowanie. Większość pola bitwy pod Gąbinem znajduje się dziś w obwodzie kaliningradzkim, a jedynie niewielka jego część - w Polsce. W przypadku północnej części pola bitwy dla większych miejscowości zastosowano znane przed II wojną światową egzonimy - stąd Gąbin a nie Gusiew. Odpowiedniki niemieckie podano w nawiasach kwadratowych, a nazwy współczesne, jako mniej istotne dla poznania przebiegu wydarzeń z roku 1914, podano w przypisach. Nazwy mniejszych miast i wsi pozostawiono w języku niemieckim, przy czym pominięto nazwy nadane przez nazistów w ramach germanizacji toponimów i obowiązujące tylko w latach 1[zasłonięte]938-19. Jeśli chodzi zaś o nazwy miejscowości znajdujących się obecnie w Polsce, tłumacz posłużył się odpowiednikami polskimi. W przypadkach, gdzie istnieją alternatywne nazwy, przyjął warianty używane współcześnie, stąd np. Węgorzewo i Giżycko, a nie Węgobork i Lec. Im także towarzyszą niemieckie odpowiedniki ujęte w nawiasy kwadratowe. Dodatki te występują wyłącznie przy pierwszym pojawieniu się danej nazwy w tekście głównym.Tłumaczenie zachowało oryginalną strukturę pracy. W kilku przypadkach dla jasności podano w nawiasach kwadratowych zastosowaną przez autora terminologię wojskową.

Galeria

Zapraszamy serdecznie!