Wysyłka z Polski
Ważność-12.2017r.
Dawkowanie-1 tabletka dziennie w trakcie posiłku
Stan zdrowia można ocenić na podstawie wyglądu ciała. Skóra, włosy, paznokcie potrafią dużo powiedzieć o samopoczuciu naszych komórek. Jeśli paznokcie są łamliwe i rosną nieprawidłowo, a pozbawione blasku włosy wypadają, to najprawdopodobniej komórki naszego ciała są niedożywione. Witaminy z grupy B wpływają korzystnie na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie.
Do witamin z grupy B należy też biotyna (B7), czyli witamina H. Nazwa witaminy „H” pochodzi od niemieckiego słowa Haut — skóra.
Okazuje się, jednak, że biotyna ma istotne znaczenie dla funkcjonowania komórek całego naszego organizmu…
Biotyna jest substancją bardzo niestabilną, wrażliwą na zmiany temperatury, podgrzewanie, promienie UV, długotrwały kontakt z wodą, tlenem i związkami zasadowymi. Ma formę białego, krystalicznego proszku rozpuszczalnego w wodzie i alkoholu, o charakterze kwasowym. Biotyna jest związkiem zawierającym siarkę, który człowiekowi i wielu gatunkom zwierząt musi być dostarczany z pokarmem, pomimo, że pewne ilości są syntezowane w przewodzie pokarmowym przez występujące tam bakterie jelitowe.
Biotyna zawiera cząsteczki siarki chroniącej naszą skórę i włosy. Tak, więc docierając do odpowiednich komórek dostarcza tego cennego organizmowi pierwiastka. Uczestniczy w syntezie cukrów, białek i kwasów tłuszczowych, co wpływa na właściwe funkcjonowanie skóry, włosów i paznokci. Dlatego też suplementy z Biotyną zalecane są przede wszystkim na problemy ze słabymi, wypadającymi włosami oraz łamliwymi, słabymi paznokciami, jak również na łuszczącą się skórę. Biotyna stanowi pomoc w leczeniu trądziku młodzieńczego, gdyż zapobiega łojotokowi oraz wzmożonej aktywności gruczołów łojowych. Warto wiedzieć, że najbardziej wymagające pod względem długości terapii biotyną są paznokcie ze względu na ich wolny wzrost – przeciętnie 3 – 4 mm miesięcznie. Oznacza to, że, aby odbudować całą płytkę paznokcia potrzeba nam ok. 6 miesięcy regularnej suplementacji.
Biotyna współdziała także z aminokwasami, takimi jak walina, leucyna lub izoleucyna, które są substancjami białkowymi aktywnymi w mięśniach, co powoduje, że ma duże znaczenie dla zaopatrzenia nerwów w energię. Odpowiednia ilość witaminy B7 w organizmie ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego, na witalność, dobre samopoczucie, a także odczuwanie bólu oraz wrażliwość czuciową.
Liczne badania wykazały, że Biotyna pobudza również proces przemiany glukozy powstającej w wątrobie, w której witamina ta jest magazynowana oraz stabilizuje poziom glukozy we krwi. Oddziaływanie tych dwóch substancji jest, więc istotne szczególnie dla osób chorych na cukrzycę, u których dodatkowe dawki witaminy B7 mogą poprawić przemianę glukozy.
Poziom Biotyny obniża się stopniowo u kobiet w ciąży, przypuszcza się nawet, że niedobory biotyny u kobiet w ciąży powodują mniejszą wagę płodu. Ponadto uzupełnienie witaminy H w czasie ciąży poprawia stan psychiczny kobiet.
Niedobory Biotyny często manifestują się objawami neurologicznymi, jak zapalenia stawów, mięśni czy drżeniem rąk. Biotyna współdziała ze składnikami, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie mięśni i stawów i znacznie poprawia stany chorobowe.