Charakterystyka:
- WĘGLOWODANY O ZRÓŻNICOWANYM INDEKSIE GLIKEMICZNYM
- UZUPEŁNIA GLIKOGEN
- HAMUJE KATABOLIZM
Carb Bx - Węglowodany o zróżnicowanym indeksie glikemicznym są podstawowymi mieszankami odżywczymi, stosowanymi w sporcie, w celu uzupełnienia energii podczas wysiłku oraz nadkompensacji glikogenu w okresie powysiłkowym. Zróżnicowanie pod względem indeksu glikemicznego sprawia, że tego typu preparaty podnoszą zarówno, szybko poziom glukozy, jak też utrzymują długoterminowo wyrównany poziom tego cukru we krwi. Daje to zarówno błyskawiczny "zastrzyk" energii, jak również zabezpieczenie energetyczne dalszych etapów pracy.
W celu osiągnięcia zróżnicowania indeksu glikemicznego, zestawiane są ze sobą najczęściej: glukoza i maltodekstryny. Jednakże Biogenix zrobił znaczący krok na przód opracowując i patentując preparat Carb Bx, który dostarcza przełomowego rozwiązania. W preparacie zestawiono szczególne węglowodany - pentozy (D-rybozę), laktony (glukuronolakton), drobno- i średnio cząsteczkowe polimery glukozy (maltodekstryny) oraz polimery wielkocząsteczkowe (nutriozę), które wzbogacono dodatkiem tauryny. Pozwoliło to na uzyskanie doskonałego, stabilnego profilu wysycenia krwi cząstkami stanowiącymi podstawowe źródło energii w organizmie.
Pierwszy, szybki efekt ergogeniczny (praco-twórczy), bez wzrostu glikemii, rozpoczynają: D-ryboza, glukuronolakton i tauryna.
Ryboza ułatwia wnikanie do komórek mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego glukozy pochodzącej z rezerw glikogenu wątrobowego. Jednocześnie dostarcza cząsteczek koenzymu A i adenozyny, niezbędnych do syntezy hemu i zamiany energii chemicznej glukozy w energię metaboliczną.
Glukuronolakton jest prekursorem rybozy, więc przedłuża i podtrzymuje jej działanie. Sprzęga i usuwa szkodliwe produkty hemolizy wysiłkowej, gromadzące się w krwiobiegu i upośledzające metabolizm tlenowy. Jednocześnie zwiększa pojemność tlenową krwi, gdyż dostarcza NADPH do redukcji glutationu i koenzymu A do syntezy hemu. Wiąże niemal wszystkie kwasy karboksylowe, stanowiące podstawowe źródło energii przy deficycie glukozy, i wprowadza je do komórek mięśniowych, gdzie te, uwalniane w efekcie enzymatycznej hydrolizy, zostają wykorzystane do produkcji energii w mitochondriach.
Tauryna hamuje degradację erytrocytów i ułatwia wnikanie glukozy do komórek mięśniowych. Stabilizuje również jony wapniowe, który to efekt prowadzi do udokumentowanego badaniami wzrostu wydolności tlenowej.
Bezpośrednie źródło energii dla pracujących mięśni stanowi bardzo szybko wchłaniana glukoza, której działanie jest podtrzymywane dłużej trawiącymi się maltodekstrynami i nutriozą. Nie dają one tak szybkiego "zastrzyku" energii jak glukoza, ale na długi okres czasu zapewniają wyrównanie glikemii, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie energetyczne dla pracujących mięśni (np. w trakcie wieloetapowych rozgrywek i wielo konkurencyjnych zawodów).
Carb Bx przeznaczony jest dla osób aktywnych i sportowców, jako środek doraźnie i trwale zwiększający zdolności wysiłkowe, poprzez bieżące zaopatrzenie energetyczne i powysiłkową nadkompensację glikogenu.
Dawkowanie:
- Dzień Treningowy:
1 porcję przed i po treningu.
- Dzień Nietreningowy:
Nie stosować.
Zobacz też:
Uwagi:
Suplement diety / Dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla sportowców.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na spodzie lub boku opakowania (min. 3 miesiące przydatności do spożycia).
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.
Zdjęcia przedmiotów prezentowane na aukcji są dostarczone przez producenta, w związku z tym zdjęcie może nie prezentować rzeczywistego wyglądu towaru, w wyjątkowych przypadkach, może się różnić formą opakowania.
UWAGA - kopiowanie oraz rozpowrzechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie BODYPAK.PL jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)