Bio ryż czerwony pełnoziarnisty
Różnica między ryżem brązowym i białym to nie tylko barwa! Całe ziarna ryżu składają się z kilku warstw. Gdy tylko najbardziej zewnętrzna warstwa jest usuwana w trakcie produkcji, uzyskuje się właśnie czerwony ryż. Proces ten pozwala zachować maksymalną ilość wartości odżywczej ryżu i uniknąć niepotrzebnych strat, co ma miejsce w przypadku dalszej obróbki.
Tymczasem brązowy ryż to doskonałe źródło manganu, minerałów selenu i magnezu. Pełne frezowanie i polerowanie, które konwertuje brązowy ryż na jego białą odmianę, niszczy 67% witaminy B3, 80% witaminy B1, 90% witaminy B6, połowę ilości manganu, fosforu, 60% żelaza i całą zawartość błonnika oraz kwasów tłuszczowych.
Bio ryż czerwony w ilości tylko jednego kubka dziennie, zapewni Ci 88% zalecanej wartości manganu. To pomaga w wytwarzaniu energii z białka i węglowodanów, poprawia również proces syntezy kwasów tłuszczowych, które są ważne chociażby dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Z kolei dla osób zaniepokojonych ryzykiem raka jelita grubego, brązowy ryż jest skoncentrowanym źródłem włókien niezbędnych do zminimalizowania czasu, jaki substancje rakotwórcze spędzają w kontakcie z komórkami jelita grubego.