Przedmiot sprzedaży
Przedmiotem sprzedaży jest bilet uprawniający do odwiedzenia wystawy Plastinarium w miejscowości Guben. Wejściówka nie jest datowana, uprawnia do odwiedzenia wystawy w dowolnym terminie, w godzinach jej otwarcia.
Wystawa znajduje się w miejscowości Guben na terenie Niemiec. Polskie miasto graniczne to Gubin (województwo Lubuskie), wystawa oddalona o 15 min drogi spacerem (
mapa dojazdu google).
W skrócie:
- Wystawa znajduje się w niemieckim mieście Guben (miasto graniczne to Gubin, województwo Lubuskie);
- Do wejściówki dołączony jest zestaw trzech ulotek zawierających informacje o wystawie (w j. angielskim, niemieckim i polskim);
- Wejściówka nie jest datowana, uprawnia do odwiedzenia wystawy w dowolnym terminie, w godzinach jej otwarcia tj. w piątki, soboty oraz niedziele w godzinach od 10 do 18 (wstęp do godz. 16);
- Wejściówkę należy wymienić na aktualny bilet w kasie Plastynarium;
- Wstęp wolny dla dzieci do ukończenia 6 roku życia (inne osoby uprawnione do wstępu wolnego);
- Więcej informacji o wystawie na www.plastinarium.de/pol/.
- Przed odwiedzeniem wystawy koniecznie sprawdź informacje na www.plastinarium.de/pol/.
Czym jest Plastinarium?
Unikalne na skalę światową centrum edukacji anatomii. Dzięki działalności ów ośrodka lekarze, studenci oraz osoby zainteresowane mogą z bliska przyjrzeć się splastynowanym organom i ciałom ludzkim, poznając tajniki pracy naszego organizmu.
Oficjalnie uruchomione w listopadzie 2006 r. przez dra Gunthera von Hagensa, gubenskie
Plastinarium to unikalne na skale świata Anatomiczne Centrum Kompetencyjne, które umożliwia odwiedzającym poznanie technik konserwacji tkanek biologicznych, tajniki pracy organizmu ludzkiego oraz jego budowy.
Wystawa w Guben to jedyna
stała ekspozycja plastynatów dra Gunthera von Hagensa wchodzących w skład znanych na całym świecie wystaw „Body Wordls”, prezentowanych od roku 1995, odwiedzonych przez miliony gości. Prezentowane na tych wystawach eksponaty powstają właśnie w gubeńskim Plastinarium, gdzie są magazynowane i konserwowane.
Na potrzeby wystawy zaadaptowano blisko 3 000 m² powierzchni byłej fabryki sukna („Gubener Wolle"). Teren wystawy podzielony został na cztery obszary, w których kolejno zapoznamy się z historią anatomii i technikami konserwacji, laboratorium naukowym, salą ekspozycyjną i dodatkowo salą sprzedaży. Dzięki połączeniu wystawy wraz z pracownią anatomiczną odwiedzający mogą na żywo przyglądać się czynnością wykonywanym przez pracowników przygotowujących kolejne elementy przyszłego plastynatu. Sam założyciel dr Gunther von Hagens często zachęca do zadawania im pytań. Dzięki działalności ów ośrodka lekarze, studenci oraz osoby zainteresowane mogą z bliska przyjrzeć się splastynowanym organom i ciałom ludzkim, poznając tajniki pracy naszego organizmu
Gunther von Hagens
Gunther von Hagens (właśc. Gunther Gerhard Liebchen) - kontrowersyjny niemiecki anatom, wynalazca techniki konserwowania próbek biologicznych zwanej plastynacją.
Urodzony 10 stycznia 1945 w miejscowości Skalmierzyce (niem. (Alt) Skalmierschütz), na terenie okupowanych ziem polskich, które w latach 1
[zasłonięte]939-19 zostały włączone do administracji III Rzeszy. Dorastał we Wschodnich Niemczech, w Niemieckiej Republice Demokratycznej. Wraz z rodziną okresowo mieszkał w Berlinie i jego okolicach.
Dr Gunther von Hagens rozpoznawany jest dzięki opatentowanej w roku 1977 nowatorskiej techniki plastynacji. Udoskonalając ów technikę w roku 1993 otworzył Instytut Plastynacji w Haidenbergu.
Przez pierwsze dwadzieścia lat działalności plastynacja wykorzystywana była do konserwowania małych próbek na potrzeby studiów medycznych. Było tak do początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy opracowano odpowiedni sprzęt, który umożliwił plastynację całego ciała. Każdy z takich preparatów wykonywany był w ciągu 1 500 roboczogodzin. Pierwsze spreparowane zwłoki pokazane zostały na wystawie w Japonii w roku 1995. Przez kolejne dwa lata von Hagens zorganizował wystawy Body Wordls, na których spreparowane zwłoki ukazywano w pozach codziennych zajęć ludzkich. Celem wystaw było ukazanie różnorodności struktur i systemów ludzkiego organizmu. Kontrowersyjne wystawy spotkały się z szerokim zainteresowaniem słuchaczy. Kolejne edycje wystaw Body Worlds przyciągnęły do siebie blisko 30 milionów odwiedzających.
Jednym z głównych celów dra dra Gunthera von Hagensa było stworzenie stałej ekspozycji, miejsca, w którym wszystkie eksponaty mogłyby być oglądane przez cały czas. Marzenie to ziściło się w roku 2006, kiedy to von Hagens w miejscowości Guben otworzył Plastinarium - unikalne na skale światową Anatomiczne Centrum Kompetencyjne, gdzie odwiedzający mają możliwość poznania technik konserwacji tkanek biologicznych, tajnik pracy organizmu ludzkiego oraz jego budowy. To właśnie w tym ośrodku przygotowywane, konserwowane i magazynowane są eksponaty wchodzące w skład wystaw Body Bordls.
Jeżeli masz wątpliwości bądź pytania, zadaj pytanie przed zalicytowaniem