Oprawa: Twarda
Format: 16.5x24.0cm
Liczba stron: 128
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Bieganie jest jedną z najstarszych i najprostszych form aktywności ruchowej człowieka. Mimo że ciągle pojawiają się nowe i coraz bardziej wymyślne formy aktywnego spędzania czasu, pozostaje ono najpopularniejszym sposobem rekreacji ruchowej. Do mody na bieganie przyczyniają się z pewnością wielkie masowe amatorskie imprezy – maratony i półmaratony. Dzięki nim każdy może poczuć iście olimpijskie emocje.
Krzysztof Mizera, znany fizjolog sportowy i amator biegania, radzi czytelnikom:
jak biegać bezpiecznie jak zmotywować się do wysiłku jaką stosować dietę jaki wybrać strój i obuwie jak dobrać trasę, by bieganie nie było nudne jak ułożyć plan treningów Dzięki tej książce odkryjesz radość biegania!
Dr Krzysztof Mizera – absolwent AWF oraz UW, fizjolog sportowy, trener przygotowania motorycznego oraz doradca żywieniowy. Współpracuje m.in. z reprezentantami Polski, olimpijczykami, piłkarzami, ale też z amatorami podejmującymi aktywność fizyczną. Twórca Centrum Badań Wydolnościowych Planowania Diety i Treningu OLIMPIAKOS oraz pracownik naukowo-dydaktyczny w Studium Medycyny Sportowej Carolina Medical Center w Warszawie oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie prowadzi zajęcia z fizjologii sportu, żywienia w sporcie i diagnostyki zdolności wysiłkowych. Współautor książki „Medycyna wokół nas” (2012), autor ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych publikowanych w czasopismach polskich (m.in.: Focus, Przekrój, Medycyna Sportowa, Bieganie, Kulturystyka i fitness, Runner’s World, Sport wyczynowy, Medicina Sportiva, Wiedza i Życie) i zagranicznych. Prelegent na licznych konferencjach naukowych. Jako ekspert jest częstym gościem w stacjach telewizyjnych (komentował m.in. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i Londynie oraz Euro 2012). Dyplomowany instruktor kulturystyki, lekkiej atletyki i gimnastyki. Uczestnik 5 półmaratonów i kilkudziesięciu biegów na 10 km
Medycyna wokół nas
Oprawa: Miękka
Format: 12.0x19.0cm
Liczba stron: 128
Słynny błazen Stańczyk niegdyś twierdził, jakoby w Polsce było najwięcej lekarzy. Dziś wiemy, że trochę przesadził – łączna liczba praktykujących medyków nieznacznie przekracza 120 tys. – ale miał rację co do tego, że medycyna jest naprawdę wszechobecna w naszym życiu. Coraz częściej zastanawiamy się, czy coś jest dla nas zdrowe, coraz chętniej zaczynamy dbać o siebie, by zapobiec chorobom. A lekarze i najnowsze odkrycia naukowe mogą nam w tym skutecznie pomóc. Czytając tę książkę dowiesz się m.in.: - Kiedy nagłe zmiany pogody mogą doprowadzić do śmierci człowieka.
- Jakie sztuczki medyczne są powszechnie wykorzystywane przez sportowców do mniej i bardziej legalnego dopingu.
- Dlaczego tak nam smakują słodycze, słone przekąski czy tłuste potrawy.
- Dlaczego komary lubią krew jednych ludzi, a innych nie.
- Kogo zimna kąpiel doprowadza do ekstazy.
- Czy należy bać się telefonów komórkowych, czy raczej słupów wysokiego napięcia.