Na trzech płytach CD znajdują się rodowody oraz dzieje Dawida. Rodowody sięgają aż do Adama, ze szczególnym uwzględnieniem plemienia Judy, jako że z tego plemienia wywodzi się Dawid. Właśnie jego dzieje zajmują rozdziały od 10 do 29.
Stary Testament powstawał w ciągu wielu wieków, ta starsza część Biblii przyjęta została przez chrześcijaństwo z judaizmu.
O PRZEKŁADZIE: Praca nad przekładem całej Biblii z języków oryginalnych na polski rozpoczęła się w roku 1961 i trwała prawie do końca roku 1990. Jest to pierwszy od 400 lat przekład Biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza. Jest nim ks. Biskup Kazimierz Romaniuk: pierwszy Biskup Warszawsko-Praski, urodzony 21 sierpnia 1927 r., wyświęcony na kapłana 16 grudnia 1951 r. przez Abp. Stefana Wyszyńskiego, studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w Rzymie i Jerozolimie, członek redakcji naukowej Biblii Tysiąclecia.
"Tłumacząc Stary Testament starałem się być wierny zasadom, według których został dokonany przekład Nowego Testamentu. Rezygnując mianowicie ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości, ograniczyłem noty wyjaśniające do najniezbędniejszych." (Ks. K. Romaniuk)
Ponieważ pracę nad przekładem Biskup Romaniuk zakończył już jako pierwszy biskup nowo powstałej diecezji Warszawsko-Praskiej, stąd jego pomysł, aby nazwać to tłumaczenie Biblią Warszawsko-Praską.