Model AP-450 zapewnia wszystko czego oczekujesz od nowoczesnego instrumentu cyfrowego. Funkcjonalność dzięki dużej ilości złączy i możliwości, klawiaturę dopracowaną w każdym szczególe oraz brzmienie, które porusza i inspiruję swoim niesamowitym charakterem, jak w prawdziwym instrumencie akustycznym. Ta ostatnia właściwość nowego pianina cyfrowego firmy Casio została na nowo stworzona dzięki zastosowaniu technologi AiR Sound Source. Fortepian koncertowy posiada nieskończenie szeroką paletę odcieni brzmienia, dzięki swoim charakterystycznym właściwością akustycznym. Nowy model Casio AP-450 dzięki nowemu modułowi brzmieniowemu i wysokiej jakości nagłośnieniu, zbliża się znacznie do pierwowzoru, oddając bardzo wiernie szczegóły barwy fortepianu. Wykończenie klawiatury imitujące kość słoniową pozwala na świetne „czucie” klawiatury, a funkcję typu złącze do obsługi pamięci USB, złącze USB do podłącznia komputera, tryb gry w duecie i wiele innych, dostarczają wielu nowych, pomocnych rozwiązań w nauce i ćwiczeniu.
Szeroki wybór pianin cyfrowych firmy Casio gwarantuje, że każdy znajdzie model, dostosowany do jego potrzeb. Najwyższym standardem tej w firmy w produkcji instrumentów cyfrowych jest seria Celviano. Została ona stworzona z myślą o tych którzy poszukują autentycznego, wiernego w najdrobniejszych szczegółach instrumentu, pozwalającego poczuć w pełni przyjemność gry jaka płynie w gry na fortepianie koncertowym. AP-450 to model o wyglądzie utrzymanym w tradycyjnej stylistyce oraz z nową ulepszoną klawiaturą młoteczkową posiadającą niezwykle dokładny, potrójny system czujników ruchu oraz 88 ważonych klawiszy.
To czym AP-450 wyróżnia się na rynku, to niesamowity poziom realizmu barwy fortepianu koncertowego, umożliwiający grę pełną ekspresji, jakiej oczekuję się od instrumentu akustycznego. Struny uderzane w instrumencie akustycznym z różną siłą, reagują oprócz zmiany głośności, także zmianą charakteru brzmienia. Te drobne niuanse odnajdujemy w modelach z serii Celviano dzięki temu iż każdy klawisz, posiada cztery zróżnicowane dynamicznie, dźwięki fortepianu, a każda nuta zostaje odtworzona, przy pomocy zaawansowanej technologii Linear Morphing. Dla zwiększenia realizmu gry, moduł brzmieniowy posiada także możliwość symulacji efektów akustycznych jakie odnajdujemy, podczas używania pedału w fortepianie koncertowym.
Nowy model AP-450 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie jakie każdemu pianiście dostarczy wrażeń na bardzo wysokim poziomie. Poprawione czucie klawisza i niesamowita autentyczność dzięki specjalnemu wykończeniu, to wyjątkowa zaleta nowego modelu z serii Celviano.
Pianino cyfrowe Casio AP-450 posiada wszystkie podstawowe brzmienia jakich potrzebujesz podczas ćwiczeń każdego współczesnego repertuaru oraz możliwość nakładania ich na siebie. Dodatkowo podział klawiatury stwarza możliwość zaprogramowania np. basu w lewej ręce i barwy fortepianu w prawej, co z pewnością przyda się przy ćwiczeniach standardów muzycznych. Wielu nauczycieli z pewnością doceni także opcję ustawienia dwóch oddzielnych instrumentów na klawiaturze w trybie Duet oraz podwójne złącze słuchawkowe.
Moduł brzmieniowy jaki zainstalowano w modelu AP-450 posiada maksymalną ilość polifonii czyli 256 dźwięków granych jednocześnie. Dzięki temu nie musisz się już martwić o stratę pełnego brzmienia, podczas szybkiej gry pasażowej z wciśniętym pedałem. Funkcja Duet pozwala na podział klawiatury na dwa oddzielne instrumenty, co z pewnością znajdzie zastosowanie podczas nauki gry z nauczycielem.
Technologia AiR, to nowo opracowany system zapewniający głębie i autentyczność na niespotykanym dotąd poziomie. Na całość tej innowacji składa się wiele dopracowanych brzmieniowo szczegółów. Przede wszystkim zadbano o niuanse związane z grą przy użyciu pedałów zwalniających tłumiki, w instrumencie akustycznym. Charakter brzmienia wówczas jest zupełnie inny oraz pełniejszy, z racji przenoszenia drgania poprzez płytę rezonansową. To nie wszystko. Dzięki systemowi AiR mamy możliwość usłyszenia różnic wynikających z zastosowania różnej techniki gry pianistycznej, co jest wynikiem zastosowania różnych próbek zależnych od szybkości uderzania młoteczka i jego charakteru. Także podnoszenie klapy instrumentu zostało uwzględnione przy tworzeniu barwy fortepianu, co daje pełniejszy obraz dźwięku. Te wyjątkowe zabiegi sprawiają, iż nowy model AP-450 zadowoli brzmieniowo nawet najbardziej wymagających pianistów.
Firma Casio kontynuując tradycję ulepszania instrumentów cyfrowych, wprowadziło w najnowszym modelu AP-450, złącze USB-MIDI. Pozwala ono na szybką komunikację pianina z dowolnym komputerem pracującym w systemie Mac lub Windows, bez potrzeby ściągania dodatkowych sterowników. Inna przydatną w dzisiejszych czasach funkcją, jaką uzyskujemy dzięki złączu MIDI-USB, jest możliwość użycia klawiatury jako kontrolera do iPada firmy Apple, poprzez zestaw Camera Connection.
Możliwość otwarcia górnej klapy instrumentu, 17 różnych skal, blokada panelu sterowania
2 , stereo jack
2 ( L / MONO,R), standard jack
A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz
Zmiana oktaw ( -2 do +2 ), transpozycja półtonowa ( -12 do +12 )
88
Tak ( płynna zmiana)
Tak
W zestawie
Metrum 0,2,3,4,5,6, tempo od 30 do 255
A4 = 440 Hz, zmiana o 50 punktów w górę i w dół
40,5 kg
12 cm x 2,5 cm x 2
1377 x 427 x 840 mm ( zamknięta klapa górna )
Max 99 utworów, 25 min/utwór ( format 44,1 kHz WAV)
18 barw
tak
Partia prawej i lewej ręki
256
3 poziomy czułości, wył.
Tri-Sensor Scaled Hammer Action Keyboard II
Syntetyczny heban i kość słoniowa
Pogłos ( 4 rodzaje), chorus (4 rodzaje), brilliance ( od -3 do 3 ), DSP ( wbudowane dla niektórych barw)
60
Tak ( cztery poziomy)
Włącz/wył części
10
TAK
odpowiedź młoteczków – 4 poziomy, rezonans strun – 4 poziomy, rezonans pedałów – 4 poziomy, klapa instrumentu – 4 poziomy, opadanie młoteczków
pogłos – 4 typy, chorus – 4 typy, jasność brzmienia – od -3 do 3, DSP – dla niektórych brzmień
do 99 utworów, maksymalnie 25 minut na utwór ( format WAV, 44,1 kHz )