Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Bezsilny Bóg Mark Lilla - NOWA - wyprzedaż

19-01-2012, 13:27
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 19 zł     
Użytkownik ramiz39
numer aukcji: 2035786426
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 8   
Koniec: 13-01-2012, 19:54

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2009
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 Bezsilny Bóg

Mark Lilla


wydanie I

Opis przedmiotu

Ta książka rozczaruje tych, którzy:
• unikają trudnych pytań albo szukają łatwych odpowiedzi,
• teologię polityczną sprowadzają do postulatu zwiększenia roli religii w polityce.

Ta książka zafascynuje tych, którzy:
• zastanawiają się, jak pogodzić sferę religii z wymogami demokracji,
• dostrzegają, że teza o „śmierci Boga” coraz bardziej traci na aktualności.

Jesteśmy świadkami rosnącego napięcia między pierwiastkiem świętym i świeckim – pokazuje dobitnie Mark Lilla – co oznacza, że nawet jeśli spróbujemy zapomnieć o Bogu, On nam o sobie przypomni. Demokracja w połączeniu z globalizacją oznacza bowiem, że polityki widzianej jako służba Bogu nie możemy zbywać wzruszeniem ramion. Jeśli Zachód chce utrzymać rozdział – wyjątkowy w skali świata – między religią a polityką, musi na nowo wykreślić granice między tymi dwiema sferami.

Już nie jest dla nas oczywiste, czego dotyczy teologia polityczna, dlaczego była ludziom potrzebna przez większą część ich historii i dlaczego także dziś potrzebują jej niektóre narody i cywilizacje. Dopóki nie zrozumiemy tych zagadnień, dopóty nie będziemy mogli być pewni, że dobrze rozumiemy samych siebie.
fragment

Napisałem Bezsilnego Boga powodowany niezadowoleniem z dwóch dominujących sposobów myślenia o obecności religii w polityce. Według pierwszego między Kościołem i państwem toczy się odwieczna walka i dlatego w życiu publicznym musimy wystrzegać się wszelkich przejawów religijności. Drugi stereotyp to narracja o sekularyzacji, czyli przekonanie, że jeśli kiedykolwiek istniało napięcie między polityką a religią, będzie ono słabnąć, aż w końcu religia zaniknie. Żadne wydarzenia z historii najnowszej nie potwierdzają tych dwóch poglądów.
Mark Lilla, wypowiedź w debacie Dziennika


WYDAWNICTWO:W.A.B.


 

wyprzedaż - taniej nie ma!!!!

stan Bardzo DOBRY !!

UWAGA nie przyjmuje zwrotów

wyprzedaż - wyprzedaż - wyprzedaż
Szukasz jakieś książki?? nie możesz znaleźć?

Zapraszamy na inne nasze aukcje

sprawdź Nas na allegro (nasze konta):




Wysyłka zwykłą przesyłką*!!!

*Priorytet - dopłata 1,50zł

UWAGA:

(jeśli będzie wysyłka priorytetem -napisać w tytule przelewu Priorytet!)



ATRAKCYJNA CENA!!!!

NIE ZNAJDZIESZ TANIEJ!!!

aukcja promocyjna!!!!!!!

Na wpłatę czekamy 7 dni, jeżeli nie otrzymamy wpłaty lub wyjaśnienia anulujemy transakcję i wystąpimy o zwrot prowizji.

Za pobraniem wysyłamy TYLKO osobom mającym minimum 5 pozytywnych komentarzy

BARDZO WAŻNE jest podanie w tytule przedmiotu twojego NICKA z allegro oraz numeru AUKCJI.

Jeśli chcesz nas poinformować o ZMIANIE ADRESU lub wysyłce ZA POBRANIEM zrób to do 15 minut, inaczej wyślemy na adres z allegro po otrzymaniu wpłaty

Niedostosowywanie się do wyżej wymienionychZASAD skutkuje opóźnieniem wysyłki a nawet NIE WYSŁANIEM jej!!




Uwaga: po zakończonej aukcji UWAŻNIE przeczytaj e-mail od allegro by uniknąć nieporozumień!!!