Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Benecheck paski do pomiaru glukozy we krwi 50sztuk

26-10-2014, 18:33
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 35.95 zł     
Użytkownik aptekawrynku
numer aukcji: 4707390029
Miejscowość wąwolnica
Wyświetleń: 14   
Koniec: 26-10-2014 18:10:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha



ZAKUP JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU NA STRONIE O MNIE

 

Płatność i Regulamin

- jeżeli wysyłka ma być za pobraniem to prosimy o informację zaraz po zalicytowaniu

- przesyłki pobraniowe realizujemy tylko do osób, które posiadają minimum 10 pozytywnych komentarzy

-
- czas wysyłki zamówienia do 2 dni roboczych od momentu wpłaty na konto


44 1140 [zasłonięte] 201700
4502 [zasłonięte] 097338





Za zakupione w naszej aptece produkty wystawiamy fakturę VAT.

Jeśli wybierasz fakturę - należy w tym celu wysłać do nas maila z poprawnymi danymi

 

Zamówione produkty apteka wysyła
w każdy dzień roboczy za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz
Firmy Kurierskiej



WYSYŁKA LISTEM

-wysyłka listem dotyczy tylko
1 szt,opłaconej przelewem
( nie wysyłamy za pobraniem )


-ZALECAMY WYSYŁKĘ JAKO PACZKA
POCZTOWA LUB E-PRZESYŁKA WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO


KUPUJĄC KILKA PRZEDMIOTÓW
(również na naszych innych aukcjach)
ZA PRZESYŁKĘ PŁACISZ
TYLKO RAZ
DOTYCZY TYLKO PACZEK

 

 

Poczta dostarcza E-PRZESYŁKĘ do placówki oddawczej najpóźniej trzy dni po dniu nadania. Informację o tym, że przesyłka oczekuje już na poczcie, Klienci otrzymują poprzez SMS. Na jej odbiór z placówki jest 7 dni.

Sprawdź czy w twojej miejscowości znajdują się placówki odbiorcze oraz podaj nam w mailu numer placówki oraz adres gdzie

przesyłka ma trafić

kliknij niżej

 

 






 

Benecheck paski do pomiaru glukozy we krwi 50sztuk

 


 


...
W Aptece
oferujemy możliwość połączenia zakupów
z Aukcjami w serwisie Allegro.
...
Dokonując zakupu wybierasz
darmowy sposób dostawy "Zakupy łączone z serwisem Allegro"
i za przesyłkę płacisz tylko raz !!! w serwisie.
...
W Aptece można logować się w łatwy sposób :
LOGINEM  z Allegro
lub kupować bez rejestracji.
...
W Aptece znajduje się DUŻY wybór asortymentu,
a gdyby jakiegoś brakowało prosimy o informację szybko go wystawimy.
...
Apteka znajduje się na Platformie Istore
wchodzącej w skład grupy Allegro
...
Posiada płatności internetowe Pay-U,
oraz możliwość zakupów ratalnych.

...

!!! ZAPRASZAMY !!!

 

Benecheck Paski do kontroli glukozy. Do użytku wyłącznie z urządzeniami Benecheck GLU PLUS/DUAL/PLUS do pomiaru poziomu glukozy z pełnej krwii kapilarnej.

Zakres pomiaru:

  • 1.1mmol - 33.3mmol

Czas pomiaru:
  • 10 sekund

Rozmiar opakowania:
  • 50 Pasków

Badanie poziomu glukozy we krwi to badanie prowadzone w profilaktyce w kierunku cukrzycy, w jej rozpoznawaniu. Kontrola cukrzycy odbywa się także poprzez badanie cukru we krwi. Stężenie glukozy wykonywane jest w stanach hipoglikemii, tzn. przy zbyt niskim stężeniu glukozy we krwi. Poziom glikemii powinno wykonywać się, gdy pojawiają się takie objawy, jak: postępujące zmęczenie, nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, zaburzenia widzenia, niewyjaśniony spadek masy ciała, stany zapalne narządów płciowych, stany zapalne skóry.

 

Badanie glukozy we krwi jest podstawą rozpoznania cukrzycy. Najczęściej wykonywanym badaniem jest poziom glukozy we krwi na czczo. Wynik uznaje się za nieprawidłowy, jeśli przekroczy on 110 mg% (6,1 mmol/l). Można też wykonać badanie stężenia glukozy o dowolnej porze dnia, niekoniecznie na czczo. Nieprawidłowym wynikiem będzie wtedy każdy powyżej 200 mg% (11.1 mmol/l).

Może też zdarzyć się sytuacja, gdy wynik badania glukozy na czczo będzie mieścił się w granicach 110–126 mg%. Wówczas lekarz nie rozpozna jeszcze cukrzycy (to rozpoznanie można postawić po dwukrotnym wyniku na czczo powyżej 126 mg%), ale skieruje na dalszą diagnostykę – test doustnego obciążenia glukozą (OGTT). W czasie tego badania pacjent wypija w ciągu 5 minut roztworu 75 g glukozy. Ma ona dość nieprzyjemny smak. Po 2 godzinach pobierana jest krew na badanie. Na podstawie tego testu można rozpoznać nie tylko cukrzycę, lecz także upośledzenie tolerancji glukozy (gdy glikemia na czczo jest niższa niż 126 mg%, ale w 2 godziny po obciążeniu glukozą mieści się w zakresie 140–200 mg%) lub nieprawidłową glikemię na czczo (glikemia na czczo jest większa lub równa 110 mg%, natomiast mniejsza lub równa 140 mg% w 2 godziny po obciążeniu). Upośledzenie tolerancji glukozy oraz nieprawidłowa glikemia na czczo to stany wiążące się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju cukrzycy typu 2 oraz chorób układu sercowo-naczyniowego.

2. Przebieg badania poziomu glukozy we krwi

  Pomiar hemoglobiny glikowanej Hemoglobina wewnątrz krwinki czerwonej transportuje tlen z płuc... Próbka krwi do badania pobierana jest z żyły łokciowej, jeżeli badanie poziomu glukozy wykonywane jest w laboratorium analitycznym. W przypadku, gdy poziom cukru we krwi badany jest w samokontroli, kropla krwi pobierana jest przez nakłucie opuszki palca końcówką igły lub specjalnie przeznaczonym do tego nakłuwaczem, a pomiar wykonuje się przy pomocy glukometru. Glukometr jest przyrządem służącym cukrzykom do pomiaru poziomu glukozy we krwi.

2.1. Jak się przygotować do badania krwi?

Żeby badanie krwi było wiarygodne nie należy przemywać palca alkoholem lub środkami dezynfekującymi. Alkohol zaburza poprawny odczyt. Myjąc dłonie przed nakłuciem, pomasuj opuszek. Dzięki temu poprawisz ukrwienie dłoni. Ręce myj w ciepłej wodzie, gdyż zimna zmniejsza szybkość krążenia. Alternatywą dla nakłuwania czubka opuszka może być być boczna powierzchnia palca.

2.2. Paski do glukometrów

Nakłuwanie palca wykonuje się specjalnym instrumentem wyposażonym w małą igłę. Ukłucie jest szybkie i zazwyczaj bezbolesne. Odpowiednio dużą kroplę krwi należy umieścić na polu reaktywnym suchego paska testowego. Paski do glukometru są niezwykle czułymi przyrządami. Przed pomiarem należy dokładnie wypełnić pole paska - zbyt mała kropla krwi może zaburzyć poprawny odczyt.

2.3. Glukoza a odczyt badania

Glukoza powoduje, że pasek zmienia kolor lub, w zależności od rodzaju glukometru, natężenie mikroprądu elektrycznego, który przepływa przez pole reaktywne paska. Glukometr odczytuje zmiany, ustala ich wielkość i pokazuje w formie liczbowego wyniku. Właściwy poziom cukru we krwi oscyluje między 80 a 120 mg/dl. Kontrolowana cukrzyca pozwala normalnie funkcjonować. Dzięki badaniu krwi można stosunkowo wcześnie wykryć nieprawidłowości i szybko zareagować.

2.4. Co powoduje błędne odczyty?

Narzędzia do samokontroli cukrzycy Narzędzia do samokontroli cukrzycy Glukometr jest przyrządem służącym cukrzykom do pomiaru poziomu...

Paski pomiarowe są pakowane sterylnie i hermetycznie. Glukometr uaktywnia się poprzez wsunięcie do niego paska (automatycznie) lub, zależnie od rodzaju glukometru, poprzez wciśnięcie przycisku włączającego. Zabrudzony aparat może podać nieprawdziwy odczyt. Glukometr powinien być utrzymywany w czystości. Po każdym pomiarze należy go umyć. Glukometry mogą podać wynik badania krwi z pewnym błędem. Zazwyczaj błąd ten oscyluje w granicach 10-15%.

3. Badanie glukometrem i samokontrola cukrzycy

Prawidłowe badanie glukometrem oraz kontrola stężenia glukozy i acetonu w moczu, kontrola masy ciała, kontrola ciśnienia tętniczego krwi, kontrola stóp i oznaczenie mikroalbuminurii w moczu, należą do pełnej samokontroli cukrzycy. Większość tych czynności można wykonywać w domu. Prawidłowo prowadzona samokontrola daje odpowiedzi na ważne pytania odnośnie konieczności zmniejszenia dawki leku, zmodyfikowania posiłków lub zmniejszenia natężenia pracy fizycznej.

Badanie glukometrem polega na pobraniu krwi z opuszki palca (najlepiej z bocznych części opuszki palca). Krew należy przenieść na pole reaktywne suchego paska testowego. Dochodzi wówczas do reakcji chemicznych między enzymami na pasku testowym, a glukozą z krwi. Urządzenie odczytuje stężenie glukozy we krwi. Należy pamiętać, że badanie glukometrem jest tylko badaniem przesiewowym. Dokładne oznaczenie stężenia glukozy we krwi można uzyskać tylko w laboratorium. Na laboratoryjny pomiar stężenia glukozy (wykonywane w kilku pomiarach – na czczo i po posiłku) powinny zgłoszać się osoby, które podejrzewają u siebie cukrzycę. Choroby nie stwierdza się na podstawie badania glukometrem.

 

 

 


 
 

 

   Kupuj tylko u sprawdzonego sprzedawcy