Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Beata Bolesławska-Lewandowska GÓRECKI. PORTRET W P

13-05-2014, 12:15
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 52 zł     
Użytkownik PlanetaKsiazki
numer aukcji: 4149491945
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 3   
Koniec: 13-05-2014 12:01:39

Dodatkowe informacje:
Typ publikacji: nuty
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
Kontakt:
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

  • 33[zasłonięte]548

  • www.planetaksiazki.pl

  • [zasłonięte]@planetaksiazki.pl

  • tel. 531 [zasłonięte] 117
  • Wysyłka:

    W trosce o szybkość realizacji zamówień, uprzejmie prosimy o wypełnianie formularza dostawy, w celu odpowiedniej klasyfikacji zamówień.

    Przy zakupie kilku przedmiotów za wysyłkę zapłacisz raz.Jeżeli przy zakupionych produktach widnieje różna cena przesyłki, obowiązuje najwyższa z podanych kwot przy odpowiedniej opcji wysyłki.

    Dane do wpłaty:

    62 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 721181

    W tytule przelewu prosimy wpisać swój login Allegro.

    Regulamin:

    Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z regulaminem dostępnym na stronie "o mnie"

    Beata Bolesławska-Lewandowska GÓRECKI. PORTRET W PAMIĘCI



    Książka „Górecki. Portret w pamięci” Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej jest zapisem rozmów z osobami z kręgu Henryka Mikołaja Góreckiego: z jego najbliższymi (z żoną i dziećmi), ze znajomymi, uczniami, wydawcami, muzykologami, dziennikarzami, postaciami ze świata kultury itd. Z tej mozaiki wspomnień, kreślonej rozmaitymi barwami, odcieniami i blaskami, wyłania się portret Kompozytora, jakiego wcześniej nie znaliśmy.
    „Kiedy 12 listopada 2010 roku dotarła do mnie wiadomość o śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego, pomyślałam, że oto definitywnie kończy się pewna epoka w historii muzyki polskiej, ale jednocześnie uświadomiłam sobie, że chciałabym zrobić coś, co byłoby możliwie najlepszym upamiętnieniem tej niezwykłej postaci naszego życia muzycznego. Osobiście kompozytora nigdy nie poznałam, choć widywałam go przy różnych okazjach, jego muzyka była mi jednak niesłychanie bliska, a i on sam wydawał się zawsze osobą niebanalną i nietuzinkową o osobowości tak wyrazistej, jak jego utwory. (...) Adrian Thomas był (...) pierwszą osobą, z którą przeprowadziłam rozmowę o Góreckim, bodaj następnego dnia po pogrzebie kompozytora, na który pojechaliśmy z Warszawy razem i wspólnie też do stolicy wracaliśmy. (...) I już wówczas pomysł książki, która miałaby być portretem kompozytora, wyłaniającym się z pamięci bliskich mu osób, zaczął coraz mocniej kiełkować w mojej głowie Wydało mi się bowiem zadaniem najbardziej właściwym, a i dla mnie niezwykle interesującym, skompletowanie wspomnień ludzi, dla których Henryk Mikołaj Górecki w którymś momencie życia był w jakimś znaczeniu bliski on sam, czy też jego muzyka (a najczęściej oba te wymiary)."
    Ze wstępu Autorki
     

    Spis treści (rozmówcy):
    - Najbliżsi (Jadwiga Górecka, Mikołaj Górecki, Anna Górecka)
    - Uczniowie (Eugeniusz Knapik, Rafał Augustyn, Małgorzata Hussar)
    - Okiem muzykologa (Leon Markiewicz, Mieczysław Tomaszewski, Teresa Malecka, Krzysztof Droba, Adrian Thomas, Grzegorz Michalski)
    - Kompozytorzy i wykonawcy (Włodzimierz Kotoński, Zygmunt Krauze, Elżbieta Chojnacka, Antoni Wit, Zofia Kilanowicz, Marek Moś , ks. Kazimierz Szymonik)
    - W międzynarodowym gronie (Louise Lerche-Lerchenborg, Rosalind Bevan, Teresa Waśkowska, David Atherton, Paul Crossley, Janis Susskind, David Zinman, Daniel Harrington, John Sherba, Carol Wincenc, Władysław Szczotka, Ewa Stojek-Lupin, Jacek Krywult)
    - Promotorzy, organizatorzy (Andrzej Kosowski, Joanna Wnuk-Nazarowa, Ewa Michalska, Andrzej Wendland)
    - Interpretacje (Andrzej Chłopecki, Krzysztof Zanussi, Szymon Bywalec, Marcin i Małgorzata Gmysowie, Mirosław Jacek Błaszczyk, Violetta Rotter-Kozera)
    Projekt został zrealizowany dzięki pomocy finansowej Fundacji Universitatis Varsoviensis oraz Urzędu Miasta Katowice.



    Autor Beata Bolesławska-Lewandowska
    Wydawca PWM/Fundacja Universitatis Varsoviensis
    Okładka miękka
    Ilość stron 480
    Rok wydania 2013
    ISBN 978-83-[zasłonięte]-0951-0


     

     

    Platforma Dystrybucyjna JOTERBE - Księgarnia PlanetaKsiążki - zobacz inne nasze propozycje

    KomentarzePanelealle

    Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

      panel aukcji