Balsam z olejem Chaulmoogra 30 ml
Chaulmoogra zwiera chaulmoogriques,hydnocarpiques i kwasy tłuszczowe. Znany był jako lek na trąd. Olej ten jest również wspomniany w tekstach Ayurvedy oraz w Rig Veda. Drzewo jest wymienione w różnych starożytnych księgach medycyny i farmacji. Posiada niezwykłe właściwości w hamowaniu wzrostu prątków Mycobacterium leprae. Jedną z najsilniejszych bakterii wywołujących chorobę skóry. Inne bakterie o słabszym działaniu są hamowane natychmiast. Olej Chaulmoogra działa również antybakteryjne, przeciwzapalne, leczy choroby skóry takie jak egzema i łuszczyca i co ważne dośc szybko widać poprawę skóry. Leczy rany, uspokaja zapalenia stawów i reumatyzm.Likwiduje owrzodzenia opryszczki czy syfilis. Jest także stosowany w preparatach lub maściach kosmetycznych przyspieszających gojenie ran.
Dlaczego proponuję Państwu stosowanie takich naturalnych olei do leczenia skóry ?
Ponieważ kiedyś, kiedy nie było nowoczesnej medycyny z powodzeniem, poprzez rośliny i ich naturalne oleje czy wyciągi leczono bardzo poważne schorzenia skórne. Trzeba mieć świadomość czym była choroba trąd i jak poważna to była choroby. Jeśli olej Chaulmoogra potrafił wyleczyć chorego w parę miesięcy tak samo poradzi sobie z trądzikiem czy z krostami niewiadomego pochodzenia. Problem polega na tym, że nie są prowadzone badania z czego wytworzył się trądzik czy krosty u danej osoby – czy jest to wpływ bakterii i jakich ? Czy są to zwykłe zmiany hormonalne a może grzybiczne zapalenie skóry ? Balsam o właściwościach antybakteryjnych nie dopuści do tworzenia sie kolejnych stanów zapalnych, a te już istniejące będzie łagodzić.
Ciekawostki i historia : W medycynie chińskiej olej Chaulmoogra znany jest nie tylko z leczenia trądu ,ale również świerzbu. W księdze holenderskiego botanika Hendrika van Rheede przeczytać można, że po zastosowaniu oleju Chaulmoogra zanika ból i świąd, który dręczył przez wiele tygodni towarzyszy jego wyprawy. Świąd zanikał po pewnym czasie od nasmarowania. Dalej pisał, że olej ten zmieszany z popiołem drzewnym wyleczył ranę wrzodową stopy i ropień u klaczy. Podkreślił on jednak, że jego doświadczenia w spożywaniu tego oleju wywoływały wymioty i niesmak - zatem jest to olej do stosowania zewnętrznego. Nie jest to olej (czy nasiona z tego drzewa) trujący gdyż zaobserowano, że dzikie zwięrzęta takie jak tygrysy, pantery, lamparty jadły owoce tego drzewa ! Chorym również podawano Chaulmoogra zmieszane np. z rumem. Według starych receptur pochodzących z Indii i Birmy czytamy, że przy stosowaniu balsamów zewnętrznych zawierających Chaulmoogra nie powinno spożywać się soli.
Naukowcy studiujący starożytne pisma odkryki niedawno, że Chaulmoogra wykorzystywano do leczenia kiły – z powodzeniem ! W 1854 fizyk profesor Frederick John Mouat przywiózł olej Chaulmoogra, który wprowadził do balsamu i leczył nim rany. Ponieważ jest to bardzo drogi olej nie każdy mógł pozwolić sobie na jego zastosowanie. Ciekawostką jest, że Joseph Rock botanik z University of Hawaii i powszechnie znany awanturnik (podróżnik) w 1920 roku wyruszył do Birmy i Syjamu (obecna Tajlandia) w poszukiwaniu drzewa Chaulmoogra z chęci zysku. Po 2 latach poszukiwań natrafił na małą wioskę z 30 mieszkańcami w pobliżu rzeki Chindwin. W koło tej wioski rosło tysiące drzew Chaulmoogra ale tylko jedno owocowało ! Mieszkańcy pomagali mu zbierać owoce i nasiona tłumacząc przy tym (pokazując na swoje ciała), że Chaulmoogra pomaga w wielu chorobach skórnych. Po powrocie 1922 roku opublikował wszystko w National Geographic. Nasiona były sadzone na Hawajach, Filipinach czy Nigerii, ale niewiele drzew wzrosło aby później owocować. Z 2980 sadzonek ostało się raptem kilkadziesiąt drzew. Z takiej ilości bardzo trudno było pozyskać sporą ilość oleju. W 1936 Pierre Baranger profesor w Instytucie Pasteura pisze pierwszą pracę dyplomową na temat Chaulmoogra. Dowiedzieć się można było z niej, że Baranger zaobserwował w Idiach jak Hindusi wystawiali olej na działanie promieni słonecznych by odbył się naturalny proces peroksydacji : wytworzenie się nadtlenku Chaulmoogra - tym leczyli raka skóry. Zresztą do dzisiaj jest to powszechne w Indiach – gdyby nie pomagało z czasem zaniechano by tej formy leczenia.
Co takiego zawiera w sobie olej Chaulmoogra ?35,0% z kwasu chaulmoogriqu 33,9% z kwasu hydnocarpiqu 12,8% kwasu gorlique 5,6% kwasu palmitynowego 3,6% kwasu oleinowego 1,8% kwasu linolowego 1,3% kwasu oleopalmitynowego 0,8% kwasu mirystynowego 0,6% kwasu stearynowego W Polsce olej Chaulmoogra jest bardzo mało znany. Poszukiwałam informacji na temat tego oleju i zauważyłam, że jest on powszechnie stosowany w preparatach, piankach, kosmetykach a nawet lekach w takich państwach jak Francja czy Anglia (te państwa miały swoje kolonie w miejscach, gdzie występowało to cudowne drzewo). Niestety oleju Chaulmoogra jest w/w poduktach procentowo bardzo mało. Jednak mimo tak małej jego zawartości preparaty te pomagają skórze z poważnymi problemami. Znalazłam tez SPA w Tajlandii gdzie dają 100 % gwarancji leczenia łuszczycy i głównym preparatem, którego używają jest właśnie Chaulmoogra. Zmieszany z wodą cytrynową jest powszechnie stosowany na rany oparzeniowe. Olej ten został sprowadzony dla zaprzyjaźnionego z nami gabinetu kosmetycznego i zaczęli stosować go klienci z poważnymi chorobami skórnymi. Po kilku tygodniach stosowania zauważono ogromną poprawę skóry. Olej nie tylko poprawiał wygląd skóry zmienionej chorobą ale dawał tez ulgę osobom z chorobami reumatycznymi. Dane nie kłamią – legenda, jak i historia Chaulmoogra pokazuje, że jest to bardzo skuteczny środek w leczeniu skóry. Balsam Chaulmoogra zawiera dodatkowo masło Karite oraz olej Tamanu znany również z doskonałych własciwości leczenia chorób skórnych. Jest na tyle skuteczny, że w państwach azjatyckich wstrzykuje się go pacjentom. W połączeniu z Chaulmoogra działania enzymów są silniejsze. Masło Karite natomiast ze swoim składem znane jest jako cement komórkowy, posiada naturalny filtr i ma za zadanie wprowadzić cząsteczki olejów w głąb skóry. Jest nośnikiem balsamu. Balsam nie zwiera żadnych chemicznych dodatków. Nie jest lekiem tylko preparatem, balsamem, który pomoże w chorobie skórnej. Należy stosować go zewnętrznie smarując cienko skórę z problemami. Można stosować parę razy dziennie 2-3 cały czas obserwując czy nie występuje uczulenie – to silnie działający olej. Przeciwwskazania:- nie stosować wewnętrznie,- odstawić, gdy pojawią się jakiekolwiek oznaki uczulenia na olej, należałoby wcześniej zrobić test uczuleniowy (na 24 h posmarować delikatne miejsca na ciele takie jak w pachwinie czy za uchem i obserwować) - nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia- nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią - poinformować lekarza, że stosuje się olej Chaulmoogra jeśli zamierza się stosować inne leki
Po kilku miesiacach stosowania balsamu przez naszych Klientów stwierdzono :
Łuszczyca jak i mniejsze choroby skórne ustępowały. U dzieci było to szybsze u osób dorosłych wolniejsze. W przypadku dzieci choroba wracała dopiero po ok 6-8 miesiącach (w tym czasie nie stosowano ani leków ani balsamu i innych maści), w przypadku osób starszych łuszczyca wracała po ok 4-6 miesiacach. Klienci z balsamu są bardzo zadowoleni choć były przypadki osób, które stwierdzały, że leczenie skóry nie było spektakularne. Balsam z olejem Chaulmoogra to nie antybiotyk, jego działanie jest dłuższe ale trwałe. Łuszczyca, która wracała zawsze była o wiele łagodniejsza od stanu poprzedniego i dawało się ją szybko wyleczyć. Balsam Chaulmoogra jest dla osób, które nie chcą lub nie mogą przyjmowac sterydów (którymi w 90 % leczona jest łuszczyca) i wolą naturalne sposoby leczenia.
Najgorsza odmiana choroby skóry to trąd, który leczona właśnie olejem Chaulmoogra i to z powodzeniem. W muzem naturalnym USA wystawione są pamiętniki wielu podrózników gdzie przeczytać można o cudownych własciwościach Chaulmoogra w leczeniu trądu i kiły.
Olej ten jest bardzo trudno dostępny gdyż nie zawsze drzewo owocuje. Jesli nawet owocuje nie w każdym oleju występuje kwas chaulmoogriqu i kwas hydnocarpiqu odpowiedzialne za leczenie. Dlatego też każda dostawa musi być przebadana pod względem składu chemicznego oleju. Stąd też tak rzadko balsam Chaulmoogra można u nas zakupić. masa 30 ml - 60 g (na naszej stronie Pachnąca Kraina można zakupic balsam w większej pojemności w cenie bardziej przystępnej).
Nie polecamy stosować samego oleju Chaulmoogra. Po pierwsze nie jest on przebadany i wcale nie musi być Chaulmoogrą a po drugie olej ten jest bardzo silnie działający i może doprowadzić do wystąpienia wysypki, świądu lub uczulenia. Stosować go można tylko w stanie rozcieńczonym. Wchodzi też w reakcje chemiczne dlatego nie powinno się rozcieńczać go samodzielnie.