Na płycie CD dwie legendy: „O złotej kaczce” i „O czarodziejskim młynku” – obie opracowane przez znakomitą autorkę Wandę Chotomską.
Legenda o złotej kaczce to znana z pewnością warszawiakom historia złotej kaczki, która ludzkie łzy zamienia na złoto. Czy dwóm braciom uda się dotrzeć do lochu i ją pokonać? Wkrótce się przekonacie!
Druga – może mniej popularna, ale piękna legenda „O czarodziejskim młynku” – wyjaśnia m.in. dlaczego woda w Bałtyku jest słona i jak najlepiej zaspokoić ciekawość świata u dzieci.
Na płycie także demo gry „Król Maciuś Pierwszy”. Wyspa Togo-Pogo. W książeczce wiersze i teatrzyk Katarzyny Lengren (autorki słynnego „Króla Bula”), a także zabawny komiks, gra planszowa, zagadki. Numer ilustrowany – jak zwykle pięknie – przez Marcina Bruchnalskiego!
Nośnik: CD
Czas trwania: 42’
Autor: Wanda Chotomska
Muzyka: Adam Markiewicz
Rok nagrania: 1985
Aktorzy: Ewa Wawrzoń, Damian Damięcki, Jerzy Rogowski, Krzysztof Kolberger, Tadeusz Włudarski, Stanisława Celińska, Maria i Barbara Winiarskie
Wydawnictwo Bajki Grajki
Posiada w ofercie ponad 100 tytułów klasycznych polskich bajek, wydawanych w latach 70-tych i 80-tych na płytach winylowych i kasetach. Zostały one „odkurzone” i „uwspółcześnione “ przez wydawnictwo. Bajki nie zestarzały się, między innymi dlatego, że głosu użyczyli im najlepsi polscy aktorzy: Irena Kwiatkowska, Barbara Kraftówna, Magdalena Zawadzka, Iga Cembrzyńska, Władysław Hańcza, Jan Kobuszewski, Piotr Fronczewski, Wiesław Michnikowski, Marian Kociniak – te nazwiska mówią same za siebie. Może niewiele powiedzą naszym „milusińskim”, do których skierowane są bajki, ale ileż powiedzą ich rodzicom!
Aktorzy z tzw. „starej szkoły”, z nienaganną dykcją i wyśmienitą techniką interpretacji, zaciekawią „malucha” i rozbawią niejednego dorosłego. Atutem naszych bajek jest ich moc dydaktyczno-edukacyjna.
“Bajka muzyczna to materiał, który pobudza do rozwoju funkcje słuchowo-językowe. Słuchanie bajek i piosenek przede wszystkim usprawnia spostrzeganie dźwięków i pamięć słuchową, a więc uczy skupiać uwagę na informacjach dźwiękowych, zapamiętywać je i przetwarzać. Pozwala to na odbieranie mowy ze zrozumieniem, służy wzbogaceniu słownika. Słuchanie (a nie oglądanie) bajek ma też wielkie znaczenie dla pobudzania wyobraźni. Śledzenie przebiegu wydarzeń, dokonywanie porównań, skojarzeń, przewidywanie, wyciąganie wniosków i wykonywanie podobnej pracy umysłowej kształtuje myślenie pojęciowo – słowne.” – opinia prof. zw. dr hab. Marty Bogdanowicz”
Odpowiednie dla dziecka | po 12. miesiącu 2 lata 3 lata 5 lat |
Długość nagrania | 42 minuty |
Wydawnictwo | Omedia |