Babybjorn - nosidełko dla maluszka od 1,5 m-ca do 18 m-cy
Przeznaczone dla dzieci już od urodzenia do ok. 15-18 miesiąca życia (3,5-12 kg)
Nosidełko miękkie - dopasowuje się do ciała dziecka
Zapewnia odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i bioderek noworodka
Konstrukcja nosidełka odciąża kręgosłup dziecka zapewniając mu odpowiednie podparcie
Utrzymuje bioderka dziecka w optymalnej pozycji - pozycji żabki
Nóżki dziecka są odpowiednio ugięte i odchylone
Zapewnia naturalne ułożenie rąk i nóg
Rośnie razem z dzieckiem - głębokość nosidełka oraz stopień rozstawienia nóżek (pozycja żabki) są regulowane odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka
Maksymalny komfort dla rodzica: szerokie miękko wyściełane pasy naramienne oraz wygodne podparcie na plecach rozkładające ciężar dziecka równomiernie na ramiona i biodra noszącego
Wszystkie zapięcia i elementy regulujące nosidełka znajdują się z przodu dzięki czemu nosidełko jest bardzo łatwe w użyciu
Wkładanie i wyjmowanie dziecka wykonuje się samodzielnie
Dwuczęściowa budowa pozwala odpiąć i odłożyć śpiące dziecko bez budzenia
Pozwala karmić dziecko piersią bez wyjmowania z nosidełka
Atest Öko-Tex zgodnie ze standardem 100, klasa 1
Można prać w pralce automatycznej, w temperaturze 40˚C
DLACZEGO WARTO NOSIĆ DZIECI W NOSIDEŁKU BABYBJORN?
- Ciepło ciała rodzica, jego delikatny dotyk, bicie serca i głos, pomagają noworodkowi łagodzić stres i dają poczucie bezpieczeństwa.
- Nosidełko ułatwia kształtowanie się więzi emocjonalnych dzięki temu, że dziecko skierowane jest twarzą do rodzica i ma z nim bezpośredni kontakt fizyczny.
- Dziecko znajduje się w naturalnej pozycji, ma kontakt wzrokowy z rodzicem i podobne podparcie, jak podczas noszenia go na rękach.
- Nosidełka BaByBjörn zapewniają niemowlęciu komfortową pozycję oraz naturalne ułożenie nóg i rąk, dające swobodę ruchów. Swoboda ta ma szczególne znaczenie dla "szóstego zmysłu" dziecka, czyli zmysłu równowagi, sterowanego przez układ przedsionkowy.
- Nosidełka BaByBjörn pozwalają dziecku ćwiczyć zmysł równowagi i sprzyjają jego rozwojowi motorycznemu, bowiem wykonuje ono ruchy zsynchronizowane z ruchami matki lub ojca, a jednocześnie może swobodnie poruszać rękoma i nogami.
- Badania wykazują, że rodzice, którzy nawiązali więzi emocjonalne z dzieckiem od samego urodzenia (tuląc je oraz mając z nim bezpośredni kontakt fizyczny i wzrokowy) łatwiej znajdują z nim kontakt w późniejszym wieku. Może to mieć trwały wpływ na samoocenę dziecka i na jego przyszłą zdolność utrzymywania poprawnych stosunków z innymi.