Gumowe bezogniowe bańki akupunkturowe 4 sztuki
Banki wysyłamy tylko przesyłkami rejestrowanymi byśmy zarówno klient jak i my mieli czyste sumienie. Z wieloletniego doświadczenia wiemy że przesyłki nierejestrowane bardzo często giną a my nie możemy takowej przesyłki reklamować. Może inni sprzedawcy maja mega niskie koszty wysyłki ale zawsze jest ryzyko i to nie małe na zaginięcie takiej przesyłki zwłaszcza przed okresem świątecznym.
U nas każda przesyłka jest rejestrowana posiada swój numer nadawczy i jesteśmy pewnie że takowe przesyłki do chodzą w 99,99% do konsumenta
W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemorojdy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych.
Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniu owadów.
Infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien leczy się również poprzez wykonywanie masażu bańką.
Gumowe bańki akupunkturowe są najnowocześniejszym osiągnięciem Chińskiej Medycyny Naturalnej.
Zasada działania gumowych baniek akupunkturowych
Bańki akupunkturowe stawia się w ściśle określonych punktach ciała w zależności od schorzenia wykorzystując wiedzę stosowaną w akupunkturze. Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu wsysania, wskutek czego skóra pod bańką jest wciągana do środka. Celem tego procesu jest zainicjowanie silniejszego przepływu krwi i płynów ciała w obszarze, który znajduje się bezpośrednio pod bańką. proces ten inicjuje oczyszczanie organizmu ze wszystkich toksyn zarówno przyjętych z pokarmem, jak i powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii oraz wytwarzanych przez niszczące organizm bakterie i wirusy.
Stawianie baniek akupunkturowych:
Bańki stawiane są na powierzchni skóry w punktach akupunkturowanych zaznaczonych na dołączonych do zestawu obrazkach. Dla każdej z chorób stosuje się po kilka takich punktów. Bańki stawia się na wszystkich punktach symetrycznie bo obu stronach ciała. W zestawie znajdują się tylko 4 bańki, dlatego też przystawia się je kolejno w podanych punktach lub stosuje się kilka zestawów baniek. Aby przystawić bańkę należy ją chwycić oburącz trzymając palcami wskazującymi i środkowymi za dolną krawędź bańki, natomiast kciukami naciskając jej szczyt. Zgniatając bańkę w ten sposób wyciska się powietrze z jej wnętrza. Następnie lekko przyciskając do wybranego miejsca na ciele należy cofnąć palce z krawędzi bańki i zwolnić uścisk kciuków.
Duże bańki stawia się na stawach i powierzchniach silnie umięśnionych; mniejsze w punktach wrażliwych oraz u dzieci.
Bańki można stawiać co 2-gi dzień na 15 – 20 min. Przebieg kuracji obejmuje 10 zabiegów w jednej serii. Przy schorzeniach przewlekłych stosuje się 7 – dniowe przerwy pomiędzy seriami.
Masaż bańką:
W przypadku przeziębień oraz grypy i innych infekcji stosuje się masaż pleców bańką. Przed przystąpieniem do zabiegu należy całą powierzchnię masowaną posmarować oliwką. Następnie przystawia się bańkę w okolicy ramienia np. lewego i przesuwa się ją raz przy razie z góry na dół i z dołu do góry masując całą okolicę pleców. Dla osób dorosłych stosuje się największą bańkę w zestawie, dla dzieci bańki odpowiednio mniejsze w zależności od wieku dziecka.
Przy dolegliwościach mięśniowych innych części ciała masuje się bolące miejsca w ten sam sposób.
Zalety gumowych baniek akupunkturowych
- zastosowanie elastycznego tworzywa umożliwia przystawienie ich w dowolnym miejscu bez względu na kształt powierzchni ciała (również na stawach).
- są łatwe w użyciu; można je przystawiać samemu sobie w dowolnie położonych punktach ciała (nawet na plecach);
- można regulować ciśnienie zasysania w zależności od stopnia zgniecenia bańki
- przystawianie baniek nie ogranicza możliwości poruszania się, można je np. stosować w pracy, na spacerze....
- są lekkie, nie tłukące, odporne na uderzenia, zgniecenia, co umożliwia stosowanie ich nie tylko w warunkach domowych, ale i podczas wyjazdów turystycznych
- charakteryzują się bardzo dużą trwałością materiału zapewniając wieloletnie stosowanie
- są łatwe do utrzymania w czystości - myje się je wodą i mydłem
- w zestawie znajdują się cztery bańki o różnej wielkości, co pozwala na efektywne stosowanie ich na różnych częściach ciała oraz do leczenia dzieci.
- w dołączonej instrukcji wyszczególnione są choroby, w których można pomóc stawiając bańki oraz odpowiadające im punkty akupunkturowe.
Przeciwwskazania:
Nie stosować baniek przy zaburzeniach krzepliwości krwi; W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie stosować baniek przed upływem 24 godzin od urazu. U kobiet w ciąży nie stawiać dużych baniek na brzuchu i nie stosować wysokiego ciśnienia zasysania. U osób bardzo wychudzonych i u małych dzieci nie stosować baniek w okolicach łopatek, kręgosłupa, sutków, koniuszka serca, żołądka oraz jamy brzusznej.
Najczęściej występujące chor oby i dolegliwości, do leczenia których można zastosować bańki akupunkturowe:
Grypy, przeziębienia i inne infekcje
Dzwonienie w uszach
Astma
Bóle serca
Nadciśnienie tętnicze
Utrata przytomności
Bezsenność
Choroba lokomocyjna
Bóle brzucha, wymioty
Wzdęcia brzucha
Biegunka
Czerwonka
Hemoroidy
Wypadanie odbytu
Bóle zębów
Bóle karku i szyi
Kręcz szyi Ischias
Paraliż połowy ciała
Impotencja
Tracenie nasienia
Prostata
Czyraki, czyraki mnogie
Celulitis
Łuszczyca, neurodermatitis
Zapalenie stawu barkowego
Bóle stawu kolanowego
Skręcenie stawu barkowego
Skręcenie stawu łokciowego
Skręcenie nadgarstka
Skręcenie stawu biodrowego
Skręcenie stawu kolanowego
Skręcenie stawu skokowego
Zapalenie „korzonków", bóle pasa
Bóle stawów
Opakowanie zawiera:
4 bańki o średnicy 7cm, 6cm , 5cm i 3 cm
Specyfikacja przedmiotu
WSKAZANIA: 1. Ostre infekcje górnych dróg oddechowych, czyli tzw. przeziębienie: infekcje kataralne, zapalenie gardła, zapalenie tchawicy, grypa. 2. Przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych – przerost migdałków podniebiennych i nawracające anginy. 3. Ostre infekcje dolnych dróg oddechowych – zapalenie oskrzeli, opłucnej, płuc. 4. Przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych – przewlekłe zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa, nad reaktywność po infekcyjna dróg oddechowych objawiająca się przewlekłym kaszlem. 5. Profilaktycznie (wzmocnienie układu odpornościowego) - u dzieci często zapadających na infekcje dróg oddechowych oraz u osób obłożnie chorych, długotrwale unieruchomionych (również, jako profilaktyka odleżyn). 6. Ostre zapalenie korzonków nerwowych. 7. Moczenie nocne. 8. Zespół nadwrażliwego jelita grubego. 9. Brak lub bolesne menstruacje. 10. Ostre i podostre mięśnio bóle. 11. Ostre i podostre nerwobóle. 12. Ostry i przewlekły ból w okolicy krzyżowo - lędźwiowej. 13. Rwa kulszowa. 14. Ostre i przewlekłe zapalenia stawów. 15. Bóle głowy, migrena. 16. Nerwice wegetatywne (narządowe). 17. Idealne do masażu antycellulitowego ujędrniającego! PRZECIWWSKAZANIA: 1. Rozległe zmiany zapalne skóry (alergiczne, ropne lub grzybicze). 2. Wzmożona kruchość naczyń krwionośnych. 3. Skazy krwotoczne (zespoły złej krzepliwości krwi np. hemofilia). 4. Duszność (np. stan astmatyczny, niewydolność oddechowa i/lub krążeniowa). 5. Choroby auto immunologiczne (tzw. choroby z autoagresji). 6. Stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu. 7. Anemia i stany ogólnego wyniszczenia. 8. Wysoka gorączka (powyżej 38,5°C). 9. Nie ustabilizowane nadciśnienie tętnicze ze skokami ciśnienia skurczowego > 200 mmHg. 10. Kobietom ciężarnym nie wolno stawiać baniek do 4-go miesiąca ciąży ze względu na ryzyko poronienia. Od 5-go miesiąca ciąży nie stawiamy baniek na podbrzusze oraz okolicę lędźwiową oraz gdy ciąża jest zagrożona. W ciąży nie należy stosować dużego podciśnienia. 11. W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie powinno się stawiać baniek przed upływem 24 godzin od urazu. 12. Czynna choroba nowotworowa. 13. Gruźlica. 14. Drgawki. 15. Stan po spożyciu alkoholu. 16. Baniek nie należy stawiać bezpośrednio po posiłku.
|