Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

B+W Połówkowy Szary 58mm 25% Degradado 58 Nowy

05-11-2014, 2:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 159 zł     
Użytkownik Gandini
numer aukcji: 4720899373
Miejscowość ostrzeszow
Wyświetleń: 1   
Koniec: 05-11-2014 02:33:15

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Średnica: 58mm
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


 

 

 

 

 

 

 


NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH

Filtr UV B+W Połówkowy szary  Graduated Grey 58mm 25% 

BMW wśród filtrów

 

Gwarancja 5 lat

 

Produkt fabrycznie nowy

Filtr połówkowy gradacyjny 25% należy do najbardziej przydatnych w fotografii pejzażowej, zarówno analogowej jak i cyfrowej. Dzięki płynnemu przejściu filtra neutralnego w filtr szary można w sposób niezauważalny na zdjęciu zachować prawidłową ekspozycję znacznie jaśniejszego nieba jak i pozostałej części kadru. Umożliwia przyciemnienie części kadru o dwie działki przysłony.

  

 

Filtr połówkowy umożliwia również sterowanie głębią ostrości. Jedna połowa filtra jest bezbarwna natomiast druga szara. Przejście od części przezroczystej do szarej jest stopniowe (gradacyjne). Nasycenie szarości jest coraz większe osiągając maksimum na brzegu. Filtr połówkowy szary dedykowany jest do zdjęć plenerowych oraz krajobrazowych. Współczynnik przepuszczalności 25% pozwala na przyciemnienie części kadru o dwie podziałki przesłony.


Oprawy filtrów połówkowych szarych wykonane są z mosiądzu, w przeciwieństwie do większości filtrów popularnych marek, które wytwarza się z tańszego aluminium. Mosiądz jest materiałem trwalszym niż aluminium, jest też odporniejszy na zmiany temperatury, dzięki czemu oprawy nie zakleszczają się w upale i mrozie. 

Filtry te można stosować z obiektywami od 28mm (dla pełnej katki) bez obawy wystąpienia winietowania. Granica ta podana jest z pewnym marginesem błędu: wiele zależy od konstrukcji samego obiektywu.

Firma B+W powstała w roku 1947 w Niemczech.Z roku na rok zdobywała coraz większą pozycję na rynku fotograficznym. Dzisiaj uważa się, że filtry tej firmy należą do najlepszych na świecie.
 

PRODUCENT: SCHNEIDER KREUZNACH
MADE IN GERMANY
GWARANCJA 5 LAT

 

F-PRO - nowe cieńsze oprawy

Od pewnego czasu B+W sukcesywnie wprowadza nowy typ oprawek- F-PRO- które są znacznie cieńsze i węższe niż poprzednie oprawy. Dzięki swej konstrukcji filtry w nowych oprawach można stosować nawet z obiektywami szerokokątnymi bez obawy wystąpienia winietowania. Przy filtrach w pojedynczych oprawach (większość typów: ochronne, konwersyjne, do fotografii czarno-białej itd.) winietowanie nie grozi obiektywom o ogniskowej do ok. 24mm. W przypadku filtrów z podwójnym pierścieniem, z których przedni jest obrotowy, czyli przede wszystkim polaryzerów i filtrów połówkowych, granica ta to ok. 28mm w przeliczeniu na pełną klatkę.

Grubość oprawy F-PRO (pojedynczej):
- ok. 4mm (w podstawowych średnicach)

Grubość oprawy F-PRO w filtrach polaryzacyjnych i połówkowych:
- ok. 7mm (w podstawowych średnicach)


 

791 [zasłonięte] 810 [zasłonięte]@fotogandini.pl GG: 493660


Gwarancja 60-miesięcy

Na podstawie paragonu fiskalnego lub faktury VAT

DLACZEGO FILTRY B+W SCHNEIDERA?
Połączenie dwóch legendarnych firm – B+W i Schneidera – nie mogło zaowocować niczym innym, jak stworzeniem filtrów fotograficznych najwyższej, światowej klasy, spełniających oczekiwania zaawansowanych amatorów i –przede wszystkim – najbardziej wymagających profesjonalistów. Jako że filtr fotograficzny w momencie jego zamontowania staje się częścią optycznego systemu obiektywu, jego jakość ma ogromny wpływ na efekt końcowy poczynań fotografa. Rezultat uzyskany przy pomocy obiektywu jest zawsze takiej jakości, jaką pozwala uzyskać najsłabsze ogniwo systemu optycznego. Marny filtr fotograficzny potrafi zatem skutecznie zniweczyć wysiłki producenta obiektywu. Na nic zda się najdoskonalszy obiektyw, jeśli założymy nań kiepski filtr. Zamiast używać złych filtrów, lepiej w ogóle z nich zrezygnować.
Głównym czynnikiem, który odróżnia filtry Schneiderowskie od innych, jest rodzaj szkła używanego do ich produkcji. Niechlubną normą w przemyśle filtrowym jest stosowanie szkła okiennego do produkcji filtrów. Takie sodowo-wapniowe szkło ma pewną zasadniczą wadę: widoczne zielonkawe zabarwienie, które daje się zauważyć na samym filtrze, jak i na zdjęciu.
Filtry Schneidera produkowane są z najwyższej jakości szkła optycznego firmy Schott, cechującego się wysoką homogenicznością i spoistością. Filtry wycina się diamentowymi ostrzami z cylindrów szkła, zamiast – jak to się często dzieje – z płaskich „szyb”.
Następnie każdy filtr jest starannie polerowany, wygładzany i poddawany szeregowi testów. Sprawdza się przede wszystkim jego grubość, płaskość i powtarzalność rezultatów. W przypadku filtrów B+W nie ma mowy o denerwującym zielonkawym odcieniu zdjęć.
PŁASKOŚĆ
Jednym z mierników dobrego filtra jest jego absolutna płaskość. Należy pamiętać, że filtr nie jest i nie powinien być obiektywem. Filtry, które nie są idealnie płaskie, mogą działać jak soczewka oraz powodować rozmaite dystorsje i zniekształcenia. Jest to szczególnie widoczne, kiedy używa się obiektywów o długich ogniskowych. Filtr wykonany z doskonałej jakości szkła, z zachowaniem niezwykłej precyzji i staranności podczas całego procesu produkcji – a takie wymogi spełniają filtry B+W – może być używany pojedynczo i w kombinacjach nawet z najdłuższymi ogniskowymi, bez obaw, że spowoduje jakiekolwiek zniekształcenie obrazu.

TESTOWANIE

B+W Schneider Kreuznach, dbając o renomę swoich wyrobów, testuje je na etapie projektowania i wdrażania do produkcji, jak również przed wysłaniem do odbiorców.

Każdy filtr, zanim trafi do sklepu, przechodzi drobiazgową kontrolę prowadzoną z iście niemiecką precyzją. W szczególności testuje się wierność oddawania kolorów, gęstość i jakość optyczną. Ocena jakości filtra nie zależy przy tym od uznania kontrolera, ale od obiektywnych testów prowadzonych przy wykorzystaniu najnowszych urządzeń i osiągnięć inżynieryjnych. Interferometr laserowy sprawdza płaskość i paralelizm płaszczyznowy każdego filtra z osobna. Wierność oddawania kolorów sprawdza się przy użyciu Spektrofotometra. Analiza spektralna jest jedynym sposobem na sprawdzenie jakości i spójności oddawania kolorów przez filtr. Schneider, jako jeden z nielicznych producentów filtrów, stosuje taką kontrolę rutynowo, poddając jej każdy filtr wypuszczany z linii produkcyjnej. Producent, który nie poddaje swoich wyrobów tego rodzaju testom, musi zgadywać, w jaki sposób jego produkt oddaje barwy. Do zgadywania zmuszony jest także kupujący. W fabryce Schneidera filtr, który nie przejdzie któregokolwiek z licznych testów – automatycznych, ręcznych czy praktycznych (analiza zdjęć wykonanych przy użyciu filtra) – jest obowiązkowo niszczony. Dzieje się tak mimo faktu, że został wyprodukowany z niezwykle drogiego szkła i przy zaangażowaniu kosztownych metod.
Sztuka kontroli jakości została przez B+W Schneider Kreuznach doprowadzona do perfekcji. Dzięki temu fotograf decydujący się na korzystanie z filtrów wyprodukowanych w Bad Kreuznach, ma absolutną gwarancję, że filtr, który kupuje ma dokładnie taką gęstość, współczynnik i wszystkie inne parametry, jakie podaje producent.
Jest to szczególnie ważne przy wszelkiego rodzaju filtrach konwersyjnych. Jak już wspomniano, szkło używane przez firmę B+W Schneider Kreuznach gwarantuje ponadto neutralność barwową filtrów wykonanych na jego bazie, co z kolei jest wymogiem koniecznym, jaki spełniać musi dobry filtr polaryzacyjny. Ewentualna korekcja barwowa wprowadzana przez filtr polaryzacyjny odbywać się musi na wyraźne życzenie fotografa, nigdy zaś nie może być efektem ubocznym zastosowania filtra.

Aby spełnić wymagania wszystkich fotografujących, firma B+W produkuje również filtry polaryzacyjne o działaniu ocieplającym, które stanowią swoistą kombinację neutralnego polaryzera z filtrem typu Skylight. Od niedawna dostępne są również ocieplające filtry polaryzacyjne na bazie szkła typu KR3 (81C) oraz 81A.

 

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KomentarzePanelealle

  panel allegro