Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Błonnik Betaven Oczyszczanie Odporność Najtaniej!

09-07-2015, 17:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik HappyFiber (0)
numer aukcji: 5498771872
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 5   
Koniec: 09-07-2015 17:55:23
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Według statystyk WHO dieta uboga w błonnik jest przyczyną około 50% chorób układu krążenia i około 30 % chorób nowotworowych.

Wykazano, że betaglukan występujący w owsie obniża / redukuje poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. *przy dziennym spożyciu 3g betaglukanu występującego w owsie

Naturalny koncentrat z owsa

NAJTANIEJ !!!

 

 

NAJTANIEJ !!!

- 30% błonnika rozpuszczalnego, ß-glukanu - 60% błonnika ogółem - nie zawiera łuski owsianej - obniża poziom cholesterolu i triglicerydów - obniża indeks glikemiczny pokarmu - stymuluje układ immunologiczny - zwiększa indeks sytości pokarmu - działa ochronnie na śluzówkę - skraca pasaż jelitowy

Suplement diety BETAVEN jest wysokobłonnikowym koncentratem obłuszczonego ziarna owsa. Zastosowana technologia umożliwia uzyskanie produktu znacznie wzbogaconego w subaleuronową warstwę ziarna. To w niej znajduje się beta-glukan, substancja dzięki której owies już od ponad 2000 lat stosowany jest w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i układu krążenia. BETAVEN zawiera również dużą ilość delikatnego błonnika nierozpuszczalnego oraz cenne witaminy i antyoksydanty. Badania kliniczne dowodzą, że spożywanie produktów owsianych bogatych w beta-glukan jest korzystne między innymi w: zmniejszeniu wchłaniania tłuszczy i cholesterolu obniżaniu indeksu glikemicznego pokarmu stymulowaniu układu immunologicznego łagodzeniu podrażnień przewodu pokarmowego wywoływaniu uczucia sytości wspomaganiu rozwoju korzystnej flory jelitowej łagodzi skutki zespołu drażliwego jelita (łac. colon irritabile) "(…) regularne spożycie beta-glukanów ma wpływ na utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi." *EFSA Journal 2009;7(9):1254 Warto przeczytać: "β-Glukany owsa jako składnik żywności funkcjonalnej" Opracowanie dr M.Gibińskiego Opinia naukowa uzasadniająca oświadczenie zdrowotne związane z beta-glukanem owsianym i obniżeniem cholesterolu we krwi i zmniejszeniem ryzyka choroby wieńcowej serca na podstawie artykułu 14 rozporządzenia (WE) No 1924/20061 (EN)EFSA Do produkcji wykorzystuje się ziarna owsiane. Pierwszym etapem jest usunięcie plewki kwiatowej, czyli łuski. Dzięki usunięciu martwych tkanek zdrewniałej celulozy, z której zbudowana jest łuska, Betaven, w odróżnieniu od innych owsianych preparatów błonnikowych, jest bardzo dobrze tolerowany i nie powoduje podrażnień śluzówki. Drugim etapem, podobnie jak przy produkcji kaszki owsianej, jest proces hydrotermicznej stabilizacji. Kolejne etapy polegają na redukowaniu ilości węglowodanów, białka i tłuszczu w taki sposób, żeby w produkcie końcowym zachowana została możliwość ich synergicznego oddziaływania. Dzięki temu Betaven będąc skoncentrowanym preparatem błonnikowym zachowuje właściwości pozbawionej kalorii, delikatnej owsianki. Jedynym medium mającym bezpośredni kontakt z ziarnem owsa jest para wodna o entalpii zależnej od etapu produkcji oraz odmiany gatunkowej owsa. Nie stosuje się enzymów, rozpuszczalników ani innych aktywnych substancji chemicznych. Technologię produkcji opracowano dla czterech odmian owsa: Jawor, Gniady, Bachmat i Bohun, które wybrano spośród 28 odmian zarejestrowanych w Polsce. BETAVEN zastępuje suplementy diety zawierające błonnik, nie powodując podrażnienia jelit, ponadto zawarte w nim dodatkowe składniki działają korzystnie przy wielu schorzeniach i dolegliwościach.

Cholesterol

Spożywanie 20 gramów Betavenu, czyli 6 gramów czystego beta-glukanu dziennie przez sześć tygodni umożliwia redukcję całkowitego poziomu cholesterolu o około 20% u osób mających wysoki cholesterol. Wg WHO redukcja poziomu cholesterolu o 20% zmniejsza ryzyko zawału serca o 50% ! Zawartość beta-glukanu w Betavenie jest 6-cio krotnie wyższa niż w otrębach owsianych* i 10-cio krotnie wyższa niż w płatkach owsianych co oznacza, że 20g (36 kcal) Betavenu, zawiera tyle samo beta-glukanu co 120g (480 kcal)otrąb owsianych lub 200g (700 kcal) płatków owsianych. Główny mechanizm powodujący obniżanie poziomu cholesterolu po spożyciu beta-glukanu polega na zmniejszeniu absorpcji kwasów żółciowych, co powoduje usuwanie steroidów z organizmu a w konsekwencji intensyfikację rozpadu cholesterolu oraz zmniejszenie jego syntezy z lipoprotein. Ponadto emulgujące właściwości beta-glukanu powodują zmniejszenie wchłaniania tłuszczu z pokarmu oraz ograniczają wtórną resorpcję cholesterolu w jelicie grubym. Kolejną, korzystną cechą beta-glukanu jest obniżenie indeksu glikemicznego pokarmu co przyczynia się do obniżenia odpowiedzi insulinowej i zmniejszenia ryzyka syntezy cholesterolu w wątrobie z glukozy. Miażdżyca jest chorobą, która może się cofnąć, jeśli zmieni się złe nawyki żywieniowe. Jednym z nich jest prawidłowa dieta redukująca w organizmie cholesterol ldl. Codzienna dieta z dawką BETAVENU zmniejsza poziom cholesterolu, co wpływa korzystnie na zmiany miażdżycowe.

Nadwaga

Nadmiar cukru, który pojawia się po spożyciu posiłku insulina zamienia na glikogen, który jest najprostszą formą zapasową glukozy (odpowiednik skrobi występującej w roślinach) Glikogen magazynowany jest w wątrobie - ok. 70g i mięśniach - ok. 250g. Wątroba jest małym buforem, którego głównym celem jest gromadzenie cukru po posiłku i uwalnianie go pomiędzy posiłkami tak aby utrzymać stały poziom. Glikogen mięśniowy (zmagazynowany w mięśniu) jest zapasem cukru zużywanym wyłącznie podczas wysiłku fizycznego. Jeżeli zapas glikogenu nie jest wykorzystany, a spożywamy kolejną porcję węglowodanów, insulina indukuje zamianę nadmiaru cukru na tkankę tłuszczową. Synteza w tkance mięśniowej powoduje gromadzenie trójglicerydów w mięśniach, czyli powstawania i odkładania się tkanki tłuszczowej natomiast synteza inicjowana w wątrobie generuje frakcję lipidową VLDL, co bezpośrednio powoduje wzrost poziomu triglicerydów oraz cholesterolu we krwi. Wszystkie opisane przemiany zachodzą pod wpływem insuliny ale pamiętajmy, że insulina pojawia się wyłącznie w konsekwencji spożytego posiłku w ilościach proporcjonalnych do jego indeksu glikemicznego. Na wykresie przedstawiono w uproszczeniu przemianę glukozy w substancje zapasowe. Linia czerwona to poziom glukozy po spożyciu posiłku o wysokim indeksie glikemicznym, zaś zakreskowane na czerwono pole przedstawia nadwyżkę glukozy. Duża ilość glukozy nie może być zmagazynowana wyłącznie w postaci glikogenu i zamieniana jest także na tłuszcze, trójglicerydy i cholesterol. Linia niebieska to poziom glukozy po uzupełnieniu tego samego posiłku w beta-glukan. Obniżony indeks glikemiczny posiłku zmniejsza nadwyżkę glukozy i umożliwia ulokowanie jej w buforze wątrobowo - mięśniowym w postaci glikogenu, bez ryzyka zamiany na tkankę tłuszczową, trójglicerydy czy cholesterol. Linią zieloną przerywaną zaznaczono bieżące potrzeby energetyczne, czyli aktywność fizyczną. Zwiększenie aktywności fizycznej, czyli przesunięcie linii odpowiednio wyżej oznacza w każdym przypadku redukcję ilości glukozy przetwarzanej na substancje zapasowe.

Uzupełnienie diety w beta-glukan istotnie zmniejsza ilość glukozy zamienianej na substancje zapasowe oraz , będące przyczyną wielu schorzeń układu pokarmowego.

Jakie mogą być tego konsekwencje? Nadwaga lub też inaczej zwana otyłość może bardzo często prowadzić do zaburzeń układu pokarmowego zarówno u dzieci jak i osób starszych. Nieproporcjonalne spożycie kwasów tłuszczowych w połączeniu z cukrami oraz białkiem (aminokwasy), bardzo często może prowadzić do poważnych zaburzeń. Utrzymywanie nieodpowiedniej wagi ciała może się przyczynić do zapalenia guzków krwawniczych z powodu braku ruchu osób dotkniętych nadwagą. Hemoroidy z powodu ciężkich powikłań mogących powodować bardzo poważne schorzenia w przyszłości nie powinny być leczone jedynie poprzez zwiększoną aktywność ruchową i utrzymywaniem odpowiedniej diety. Bardzo ważne jest tutaj leczenie pod okiem lekarza - specjalisty. Kolejnym problemem na który mogą się natknąć osoby które posiadają zwiększony współczynnik tłuszczu w stosunku do masy ciała może być kamica woreczka żółciowego. Bardzo często rozwój tej choroby przebiega bezobjawowo, do momentu kiedy kamienie rozrosną się do dość dużych rozmiarów uniemożliwiających ich podstawowe leczenie. W tym momencie zjedzenie tłustej potrawy, czy też powstanie sytuacji stresogennej może być przyczyną bólu woreczka żółciowego. Prowadzić to może do jego niewydolności, zapalenia i co za tym idzie zmniejszenie produkcji żółci wspomagającej trawienie w układzie pokarmowym. Dalszymi powikłaniami występującymi jako objaw nadwagi mogą być zaparcia u osób w wieku dojrzałym, jak i bardzo bolesne u dzieci, wywoływane bardzo często poprzez nieprawidłową dietę. Z naukowych analiz wynika że dzieci odżywiające się w sposób nieodpowiedni, przekarmiane, których dieta bardzo często zawiera nagromadzone związki cukrów, jest przyczyną wielu objawów zaparć i późniejszych problemów żołądkowo jelitowych. Bardzo często profilaktyką wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych jest właśnie utrzymanie podstawowej masy ciała oraz współczynnika BMI (Body Mas Index) szczególnie u dzieci.

BETAVEN stosowany w codziennej diecie pomaga w walce z nadwagą i otyłością.

Beta-glukan

Ziarniak owsa z wybarwioną na niebiesko strukturą β-glukanu Betaglucan jest błonnikiem rozpuszczalnym. Ten występujący także w mchu islandzkim (Cetraria islandica) biopolimer tworzy bardzo lepkie i zarazem odporne na wszystkie enzymy oraz kwas solny żele. Powleka i wnika w śluzówkę jelit, zachowuje się jak płynny opatrunek a jednocześnie spowalnia i blokuje procesy wchłaniania. Wysoka lepkość β-glukanu utrudnia enzymom penetrację treści pokarmowej. Część pokarmu nie jest trawiona, część pozostaje niewchłonięta. Betaglukan utrudnia też syntezę i przyswajanie cholesterolu i tłuszczy, zmniejsza ilość przyswojonej glukozy a także opóźnia moment pojawienia się piku cukrowego. Obniża efektywną kaloryczność oraz indeks glikemiczny posiłku. Bardzo cenną cechą beta-glukanu pochodzącego z owsa są jego właściwości prebiotyczne. β-glucan jest pożywką dla bakterii probiotycznych, pod wpływem których ulega częściowemu rozpadowi w świetle jelita grubego. W procesie rozpadu powstają kwasy organiczne tj. octowy, butyrylowy (masłowy) oraz propionowy (etanokarboksylowy) mające bardzo istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania jelita grubego. Kwas propionowy ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i pleśniobójcze (używany jest jako spożywczy środek konserwujący E-280), zaś kwas butyrylowy stymuluje układ odpornościowy jelita grubego oraz hamuje rozwój bakterii kancerogennych. Uzupełnienie diety, w zawarty w BETAVENIE beta glucan zmniejsza w organizmie ilość cholesterolu oraz glukozy zamienianej na substancje zapasowe. fragment łańcucha biopolimeru β-(1>3),(1>4)-D-glukanu

Indeks glikemiczny

Szybkość podnoszenia się poziomu glukozy we krwi oraz jej maksymalna wartość zależą nie tylko od ilości spożytego cukru ale także od rodzaju produktu. Określa to indeks glikemiczny (w skrócie-IG), który klasyfikuje produkty na podstawie ich wpływu na poziom glukozy we krwi po ich spożyciu. Produkty o wysokim IG gwałtownie podnoszą poziom cukru we krwi (linia czerwona ciągła), co wywołuje adekwatną odpowiedź insulinową (linia czerwona przerywana), czyli wprowadzenie do krwi proporcjonalnej ilości insuliny. Insulina wycofuje glukozę zapobiegając niebezpiecznej dla życia hiperglikemii i zamienia ją na glikogen, substancję zapasową. Szybki wzrost poziomu insuliny po spożyciu posiłku mającego wysoki IG, prowadzi często do zaniżenia poziomu cukru i pojawieniu się wtórnego uczucia głodu. Uzupełnienie diety w beta-glukan obniża skutecznie IG posiłku a w konsekwencji także odpowiedź insulinową. Dodatek beta-glukanu do posiłku spowoduje, że maksymalny poziom glukozy będzie niższy i pojawi się później, przez co mniejsza ilość glukozy będzie zmagazynowana i zamieniona na substancje zapasowe. Kolejna zaleta to wydłużenie czasu dostępności wchłoniętej glukozy przed zamianą jej na substancje zapasowe i wydłużenie w czasie uczucia sytości. Na wykresie przedstawiono poziom glukozy we krwi po spożyciu takiego samego posiłku uzupełnionego w beta-glukan (linia niebieska ciągła) oraz odpowiedź insulinową (linia niebieska przerywana).