| Autobiografia JOGINA Paramahamsa Jogananda
Format: 125x195 mm Ilość stron: 512 Oprawa: miękka ze szkrzydełkami
Jest to tłumaczenie z pierwszego wydania amerykańskiego w 1946 roku. Od tamtej pory rozeszła się w milionach egzemplarzy, w USA oraz Wielkiej Brytanii miała kilkanaście wznowień. Przetłumaczona została na ponad 20 języków, również na polski. Obecnie wydanie jest zupełnie nowym tłumaczeniem oryginalnego wydania. „Autobiografia Jogina” jest uważania za najbardziej inspirujące dzieło napisane przez wielkiego zrealizowanego Jogina i nauczyciela duchowego o historii swojego życia. Barwnie i ze szczegółami opisując okres wielu lat duchowego treningu u mistrza jogi Śri Jukteswara z Serampore w Bengalu. Jogananda odsłania fascynujący i mało znany obraz współczesnych Indii. Ponadto z naukową przejrzystością wyjaśnia subtelne, ale dające się określić prawa, dzięki którym jogini mogą czynić cuda oraz osiągnąć pełną samokontrolę. Znajdujemy tu rozdziały, w których autor żywym językiem opowiada o swoich odwiedzinach u Mahatmy Gandhiego, sir Dżagadisa Czandry Bose’a i Rabindranatha Tagore. Część poświęcona okresowi życia na Zachodzie zawiera rozdział o Lutherze Burbanku, wielkim przyjacielu Joganandy, oraz relację z podróży do Bawarii w 1935 roku, gdzie spotkał się on z niezwykłą katolicką stygmatyczką Teresą Neumann. Po założeniu szkoły średniej (prowadzącej również nauczanie jogi) w Ranczi w Indiach Jogananda przybył do Ameryki jako delegat z Indii na Międzynarodowy Kongres Religijnych Liberałów. W Stanach Zjednoczonych i innych krajach wygłosił potem wiele wykładów; w Kalifornii założył Instytut Jogi w Encinitas. Jogananda jest absolwentem Uniwersytetu w Kalkucie. W jego wspomnieniach uderza nie tylko rozbrajająca szczerość, ale i celny dowcip. Książka z pierwszego oryginalnego wydania i to konkretne tłumaczenie - Wojtka Szczepkowskiego, jest polecane przez Stowarzyszenie Krija Jogi w Polsce. W/w stowarzyszenie jest również oficjalnym ogranizatorem seminariów Krija Jogi w Polsce przez duchowych nauczycieli.
Oto przekład tekstu, który umieszczono na okładce pierwszego wydania „Autobiografii Jogina” z 1946 r.: Wypowiedzi o AUTOBIOGRAFII JOGINA
THOMASMANN, laureat Nagrody Nobla: „Ten odnowiony kontakt z dziedziną jogi, jej intelektualną wyższością nad rzeczywistością materialną oraz jej dyscypliną duchową był dla mnie bardzo pouczający i jestem Ci wdzięczny za umożliwienie mi wglądu w ten fascynujący świat”.
W.Y. EVANS-WENTZ: „Jako relacja naocznego świadka o nadzwyczajnych żywotach i mocach współczesnych świętych Indii, książka ta ma zarówno aktualną, jak i ponadczasową wartość. Spośród wszystkich publikacji, które kiedykolwiek pojawiły się na Zachodzie, ten niezwykły dokument z życia Joganandy bez wątpienia w największym stopniu odsłania głębię indyjskiego umysłu i serca oraz duchowego bogactwa Indii”.
AMELITA GALLI-CURCI: „Spod pióra Paramahamsy Joganandy, którego nauki mam wraz ze swym mężem przyjemność studiować od dwudziestu lat, spływają zdumiewające, prawdziwe historie o świętych i mistrzach Indii, przeplatane bezcenną, ponadmaterialną wiedzą, niezmiernie potrzebną do zrównoważenia materializmu Zachodu z duchowym dziedzictwem Wschodu”.
JEAN HERBERT, francuski autor i wydawca: „Autobiografia Joganandy wypełnia istotną lukę w literaturze na temat jogi dostępnej czytelnikom z Zachodu. Wreszcie mamy do czynienia z autentyczną relacją prawdziwego jogina na temat tak zwanych nadnaturalnych mocy będących w rzeczywistości jak najbardziej naturalnymi znajdujących się w posiadaniu joginów wraz z pełnym opisem ich duchowych doświadczeń. Książka ta zdecydowanie przewyższa wszystkie dotychczasowe próby publikacji na ten temat, podejmowane przez zachodnich pisarzy i dziennikarzy”.
RUTHST. DENIS, słynny tancerz i podróżnik po Indiach: „Właśnie po wielu godzinach zupełnego zachwytu odłożyłem Autobiografię Jogina. Oto nadzwyczajny umysł, który służy zarazem dwóm kontynentom w swej żywej i inspirującej autobiografii”.
|