|
Atlas Gór Polski
SUDETY KARPATY GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
Wydanie Trzecie
5000tys. sprzedanych egzemplarzy!
ZA JEDYNE 119.90zł 149.90zł
EXPRESOWA DOSTAWA KURIEREM!
Czym się różni od poprzednich wydań?
- Większa ilość stron.
- Zaktualizowano mapy, opisy, ścieżki
- Dodano nowe zdjęcia
- Wydruk na najwyższej jakości papierze.
TYLKO U NAS OBEJRZYSZ KSIĄŻKĘ ON-LINE PRZED ZAKUPEM!
Atlas Gór Polski to jednocześnie album, zbiór map i przewodnik
Potrzebujesz kompendium wiedzy o górach w Polsce?
- Atlas dostarczy Ci wszechstronnych informacji. Najlepsi specjaliści - krajoznawcy, przewodnicy górscy, geografowie - przygotowali interesujące opisy. Natomiast mapy zredagował zespół doświadczonych kartografów.
Planujesz wyprawę w góry?
- W Atlasie Gór polski znajdziesz mapy turystyczne wszystkich pasm górskich. Szczegółowe mapy z bogatą i aktualną treścią turystyczną nie pozwolą Ci się zgubić na żadnym szlaku. Dzięki planom miast lepiej poznasz najbardziej urokliwe górskie miejscowości.
Szukasz ciekawego przewodnika?
- Z atlasu dowiesz się prawie wszystkiego o środowisku przyrodniczym polskich gór, ale także o historii regionu oraz barwnej kulturze mieszkańców górskich wsi i miasteczek.
Chcesz poznać wyjątkową urodę polskich gór?
- Na fotografiach zobaczysz najbardziej malownicze miejsca - wspaniałe widoki z górskich szczytów, rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt, charakterystyczną architekturę ludową. Dzięki tym zdjęciom przekonasz się, że warto wybrać się tam samemu.
OPIS PUBLIKACJI:
Atlas w całości poświęcony jest wszystkim 29 pasmom górskim w Polsce. Tak szeroko opracowanego tematu żadna z do tej pory opublikowanych książek czy atlasów nie posiadała. Od Gór Izerskich po Góry Opawskie w Sudetach, od Beskidu Śląskiego po Bieszczady w Karpatach oraz Góry Świętokrzyskie – to wszystko proponuje Atlas Gór Polski.
Każdy rozdział tego nietypowego wydawnictwa ułatwi turyście i nie tylko poznanie każdego z pasm. Czytelnik otrzyma krótką informację o charakterze gór, o ich położeniu i topografii. Dla bardziej ciekawych znajdą się również wiadomości o budowie geologicznej, warunkach klimatycznych oraz faunie i florze występującej na omawianym obszarze.
Ciekawi życia w czasach przeszłych odnajdą na stronach atlasu zarys dziejów każdego z opisywanych obszarów górskich. Nie zabraknie też najbardziej praktycznych informacji turystycznych. Każdy turysta będzie mógł dowiedzieć się kiedy najlepiej wybrać się na wędrówki, co warto zobaczyć podczas pobytu w górach. Jednak najważniejszym elementem tej pozycji są mapy pasm górskich oraz plany miast, które najczęściej odwiedzają turyści podczas górskich wędrówek.
ilość stron: 480
oprawa: twarda
format: 224x325
Publikację opatrzył słowem wstępnym, pierwszy zdobywca Mount Everest zimą, himalaista Leszek Cichy.
"Nie myślałem, że od lat wspinając się i chodząc po polskich górach, przyjdzie mi pisać wstęp do publikacji, której szukałem od lat siedemdziesiątych, a więc od początku mojego zainteresowania nie tylko wspinaczką, ale i zaawansowaną turystyką. Hołubiony przeze mnie do tej pory przewodnik Władysława Krygowskiego, wykorzystywany na wszystkich wyjazdach w opisywane rejony, zostanie zastąpiony przez publikację, która macie Państwo przed sobą.
Leszek Cichy
ZDOBYTE NAGRODY:
I miejsce dla Atlasu Gór Polski
w kategorii map i atlasów XVI Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej
Międzynarodowe Targi Poznańskie 2007
I miejsce dla Atlasu Gór Polski
w kategorii "inne mapy i atlasy"
Konkurs „Mapa Roku 2007” organizowany przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich
NAGRODA PUBLICZNOŚCI
w kategorii „inne mapy i atlasy”
Konkurs „Mapa Roku 2007” organizowany przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich
Leszek Cichy - Himalaista, pierwszy zdobywca Mount Everest zimą. Wspina się od 1969 roku, dużo w sezonach zimowych w Tatrach i Alpach. W Karakorum stanął w 1974 roku na szczycie dziewiczego Shispare (7619 m n.p.m.), na ośmiotysięcznik Gasherbrum II wszedł nową drogą w roku następnym, podobnie jak w Himalajach Yalung Kang – zachodni wierzchołek Kangczendzongi (8505 m n.p.m.). Mierzył się też z innymi ośmiotysięcznikami: Makalu, czterokrotnie z K2 (z tego raz zimą). Jest pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi. Zrobił to w ambitnym stylu: na Aconcagua (6960 m n.p.m.) w Ameryce Południowej poprowadził nową, trudną drogę południową ścianą, na Mount McKinley (6193 m n.p.m.) dokonał pierwszego polskiego przejścia najdłuższej i najpiękniejszej drogi Cassina na południowej ścianie. Na Evereście stanął w zimie, 17 lutego 1980 roku, razem z Krzysztofem Wielickim, podczas pamiętnej wyprawy.
|
|