Tytuł
Atlas chorób oczu psów i kotów
Autor
N.J. Millichamp, J. Dziezyc
Redaktor: Z. Kiełbowicz
Opis
Wydawnictwo Urban&Partner
ISBN[zasłonięte]978-8329 0-86-6
Wrocław 2007, wyd. 1 polskie, format 200 x 280, objętość 240 str., oprawa twarda
Bardzo szybki rozwój nauk medycznych oraz wielki postęp w diagnostyce i leczeniu schorzeń narządu wzroku u zwierząt stwarzają konieczność publikowania i prezentowania nowoczesnej wiedzy z zakresu okulistyki weterynaryjnej.
W podręczniku umieszczono ponad 800 doskonałej jakości zdjęć różnych patologii gałki ocznej i jej przydatków. Każdą część poprzedzono krótkim omówieniem zmian chorobowych i schematycznym szkicem obrazującym mechanizmy zmian anatomopatologicznych w błonie zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej gałki ocznej. Jest to bardzo pomocne dla lekarzy weterynarii chcących zrozumieć problemy diagnostyki różnicowej chorób dziedzicznych dna oka u psów i kotów.
Wartość publikacji podnosi ukazanie prawidłowych obrazów dna oczu u małych zwierząt, istotnie różniących się między sobą nie tylko w obrębie gatunku i rasy, ale również osobniczo. Jest to przyczyną dużych problemów diagnostycznych dla lekarza klinicysty, który, badając narząd wzroku, może mieć wątpliwości, czy dane schorzenie jest związane z nieprawidłową przemianą materii, parazytozą, chorobą o etiologii genetycznej, infekcyjnej czy pourazowej. Bardzo duża liczba ilustracji ukazujących choroby dna oczu u psów i kotów, z krótką ich charakterystyką i proponowanym leczeniem, będzie pomocna w poszerzaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej studentów, lekarzy weterynarii i słuchaczy podyplomowych studiów specjalizacyjnych.
Powieka
Spojówka
Trzecia powieka
Narząd łzowy
Rogówka
Twardówka
Błona naczyniowa
Soczewka
Jaskra
Ciało szkliste
Siatkówka, naczyniówka, twardówka
Nerw wzrokowy
Oczodół
Kupując na kilku naszych aukcjach za wysyłkę płacisz tylko raz - jej koszt zależny jest od wagi książek, o kalkulację kosztów prosimy pytać w mailu. Kupujący otrzyma paragon lub fakturę.
NAJBARDZIEJ POSZUKIWANE KSIĄŻKI
ZAWSZE W ATRAKCYJNEJ CENIE!