Nose Frida jest opatentowanym wynalazkiem przeznaczonym dla małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie oczyścić nosa, gdy dokucza im katar. Przyrząd został skonstruowany w Szwecji przez lekarzy laryngologów, następnie został poddany testom na przestrzeni 10 lat w klinikach dziecięcych, które potwierdziły jego funkcjonalność, skuteczność i uniwersalność.Jest wyrobem medycznym posiadającym Świadectwo Rejestracji o numerze 344-[zasłonięte][zasłonięte]11780. Produkt został po raz pierwszy zarejestrowany przez Lakemedelsverket w Uppsali 13 listopada 1998 r. i od tego czasu zyskuje coraz wiekszą popularność i zaufanie odbiorców w Szwecji i poza nią, m.in. w Finlandii, Norwegii, Danii, a także we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, w Grecji i na Cyprze.
TESTY
Wygląd, rozmiar i konstrukcja przyrządu nie są przypadkowe: stanowią wynik dokładnych obliczeń matematycznych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że bez względu na siłę ssania, zabieg jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Produkt został poddany badaniom w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Lund, w Klinice Dziecięcej w Malmö oraz na Oddziale Pediatrii i Oddziale Mikrobiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Malmö. Wnioski przedstawiono w Szwecji na Kongresie Medycznym (The Swedish Medical Association) w 1996r. i 1999r.:
· Aspirator do nosa skutecznie zmniejsza ilość wydzieliny w nosie, a przez to ułatwia oddychanie, jedzenie i redukuje problemy ze snem u dzieci cierpiących na infekcje górnych dróg oddechowych.
· Podczas stosowania aspiratora wyklucza się ryzyko przeniesienia bakterii z dziecka na użytkownika przez powietrze wdychane przez ustnik.
· Użycie aspiratora znacznie podnosi skuteczność kropli do nosa, które w oczyszczonych przegrodach nie spływają po powierzchni wydzieliny lecz docierają bezpośrednio do błony śluzowej nosa.
OPINIE
Aspirator posiada pozytywne opinie lekarzy pediatrów we wszystkich krajach, w których jest stosowany. Na szczególną uwagę zasługuje certyfikat sygnowany przez specjalistę w dziedzinie laryngologii, profesora otolaryngologii Wydziału Otolaryngologii Lund University - Larsa Malma, który w Szwecji stanowi niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie.
Entuzjastycznie na temat aspiratora wypowiadają się również pediatrzy alergolodzy, w tym Mette Hanson, który przez sześć miesięcy gromadził opinie rodziców dzieci, u których stosowano przyrząd.
W Polsce początkowo aspiratory zostały przekazane na Oddział Niemowlęcy Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem oraz na oddziały dziecięce Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. Przyrządy od pierwszego zastosowania wzbudziły ogromne zainteresowanie lekarzy, ze względu na swoją skuteczność, przy zadziwiającej prostocie konstrukcji i obsługi. Szczególnie sprawdziły się u dzieci z "lejącym" katarem, przynosząc im natychmiastową ulgę.