Syrop do stosowania doustnego poprawiający funkcjonowanie stawów dla psów i mięsożernych zwierząt hodowlanych
Arthroflex® Canine to specjalistyczny preparat normalizujący metabolizm chrząstki stawowej i poprawiający funkcjonowanie stawów.
Chondroityna oraz glukozamina są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej. Uczestniczą w regeneracji chrząstki stawowej, zapobiegają mikrouszkodzeniom stawów powstającym podczas intensywnego ruchu, a w konsekwencji zapobiegają również występowaniu szkodliwych dla zdrowia stanów zapalnych. Witamina C i mangan są niezbędne w syntezie kolagenu, który jest składnikiem substancji międzykomórkowej. Wyciąg z Harpagophytum procumbens oraz M.S.M. działają przeciwzapalnie.
Wskazania:
Arthroflex® Canine przeznaczony jest głównie dla psów a także dla innych hodowlanych zwierząt mięsożernych. Preparat stosuje się w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej. Jego podawanie zaleca się szczególnie w przypadkach niechęci do ruchu spowodowanej zaburzeniami funkcjonowania stawów na tle zwyrodnienia. Może być także stosowany wspomagająco w leczeniu innych uszkodzeń stawów lub zaburzeń rozwojowych chrząstki stawowej.
Skład:
5 ml preparatu zawiera: Siarczan glukozaminy 600 mg, Siarczan chondroityny 240 mg, M.S.M. 250 mg, Harpagophytum procumbens 0,5 ml, Mangan 2,5 mg, Witamina C 50 mg.
Dawkowanie i stosowanie:
Podawać doustnie. Dawkowanie uzależnione jest od celu stosowania, wieku i masy ciała zwierząt:
psy młode - profilaktycznie: 2,5 ml/dzień przez 3 miesiące, leczniczo: 4 ml/dzień przez 2-4 tyg. lub do ustąpienia objawów,
psy dorosłe o masie ciała do 40 kg - leczniczo: 5 ml/dzień przez 14-28 dni lub do ustąpienia objawów, następnie dawkę można zmniejszyć do 2,5 ml/dzień.
Inne zwierzęta mięsożerne - dawkowanie ustalane indywidualnie, po konsultacji z lekarzem weterynarii.
Producent: NutriScience, Waterford, Irlandia
Dystrybutor: ScanVet Poland, Skiereszewo, ul. Kiszkowska 9, 62-200 Gniezno, Tel. (061)[zasłonięte]426 49
Produkt pochodzi z autoryzowanej hurtowni weterynaryjnej i posiada wymagane atesty.
KILKA SŁÓW OD SIEBIE:
Dla psów ćwiczenia to nie jest tylko zwykła aktywność fizyczna; to także trening sensoryczny. Jeżeli z powodu choroby stawów aktywność Państwa psa ograniczona jest do krótkich sesji, wskazane jest zróżnicowanie miejsc, w których odbywają się spacery. Ważne jest, aby pies miał do czynienia z innymi dźwiękami, zapachami i widokami. Jak nudne byłoby przecież czytanie codziennie tej samej gazety! Ćwiczenia uważane za bezpieczne to na przykład: chodzenie po płaskiej powierzchni, brodzenie w kałuży, powolne wchodzenie na rampę lub schody, pływanie, naprzemienne siadanie i wstawanie itp. Pierwsze sesje ćwiczeniowe powinny być krótkie i trwać zwykle od 5 do 10 minut. Jeżeli możliwe jest spuszczenie psa ze smyczy, warto przed i po takiej "swobodnej" sesji pospacerować w umiarkowanym tempie z psem na smyczy. Takie krótkie spacery będą odpowiednio spełniały funkcję rozgrzewki i ćwiczenia wyciszającego, tak ja zwykliśmy to robić sami przed i po ćwiczeniach. W przypadku psów cierpiących na schorzenia stawów należy z ostrożnością podchodzić do takich zabaw jak bieganie po piłeczkę czy pogoń za innym psem. Tego typu ćwiczenia znacznie częściej niż inne wiążą się z przypadkowymi urazami stawów i mięśni.
Wiele lecznic weterynaryjnych stosuje nowoczesne podejście do praktyki
Nasz Gabinet zaleca stosowanie produktów wspomagających prawidłowe funkcje stawów.
|