Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Arduino UNO Rev3 - oryginalne od dystrybutora! FV

22-01-2014, 19:04
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Użytkownik simon1234
numer aukcji: 3871134957
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 32   
Koniec: 19-01-2014 20:52:17

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Arduino UNO Rev3 - oryginalny od dystrybutora! FV

 

 

 

Masz pytania? Pytaj śmiało!
email: [zasłonięte]@technovade.pl
tel. 060 [zasłonięte] 15 958

Podstawowe zasady:
- Wystawiamy faktury VAT
- Zwroty od konsumentów przyjmujemy w ciągu 10 dni
- Każdy produkt wysyłamy w bezpiecznym opakowaniu
- Polecane formy dostawy to kurier i paczkomaty
- Dostawa listem poleconym tylko na ryzyko kupującego

- Łączymy wysyłkę z wielu aukcji

 

 

 

 

+ Opis produktu 

Specyfikacja

  • Napięcie zasilania:  7V do 12V (zalecane), 6V-20V (maksymalne)
  • Mikrokontroler: ATmega328
  • Maksymalna częstotliwość zegara: 16MHz
  • Pamięć SRAM: 2 kB
  • Pamięć Flash: 32 kB (5kB zarezerwowane dla bootloadera)
  • Pamięć EEPROM: 1kB
  • Porty I/O: 14
  • Wyjścia PWM: 6
  • Ilość wejść analogowych: 6 (kanały przetwornika A/C)
  • Interfejsy szeregowe: UART, SPI, I2C
  • Zewnętrzne przerwania
  • Podłączona dioda LED

 

Opis

Arduino Uno jest podstawową i zarazem najpopularniejszą wersją Arduino. Płytka zawiera mikrokontroler ATmega328, wyposażony w 14 cyfrowych wejść/wyjść z czego 6 można używać jako wyjścia PWM (czyli można sterować mocą przekazywaną np. do sterowania silnikami czy jasnością diody LED) oraz w 6 analogowych wejść - do mierzenia wartości napięcia w zakresie do 5V (możliwe do zmiany przez podanie napięcia AREF), rozdzielczość pomiaru - 1024. Układ taktowany jest sygnałem zegarowym o częstotliwości 16MHz.

Moduł posiada także: złącze USB, gniazdo zasilające DC, przycisk RESET oraz wyprowadzenia służące do podłączenia programatora AVR. Do rozpoczęcia pracy z modułem Arduino wystarczy przewód USB oraz oprogramowanie z strony producenta.

         

Moduł złożony jest z elementów w obudowach przewlekanych z podstawkami, co jest niewątpliwą zaletą dla początkujących elektroników. W przypadku uszkodzenia mikrokontrolera głównego można w prosty sposób wymienić.

 

Co nowego w wersji Rev3?

  • Atmega8u2 zastąpiona została układem ATmega16u2 - konwerter USB-SERIAL 
  • Dodany został pin IOREF umożliwiający bezpośredni dostęp do napięcia z jakim pracują wyprowadzenia I/O
  • Ulepszony został układ resetu

 

Pierwsze uruchomienie

Aby ułatwić użytkownikom rozpoczęcie przygody z modułem, przygotowaliśmy krótki poradnikdotyczący instalacji i pierwszego uruchomienia środowiska Arduino.

 

 

Zasilanie

Moduł można zasilać poprzez przewód USB oraz urządzenie zewnętrzne np. zasilacz sieciowy, baterię czy akumulator. Przełączanie źródła zasilania odbywa się w sposób automatyczny. Zasilacz podłączany jest do standardowego gniazda DC. Akumulator bądź inne źródło podłącza się do pinów złącza POWER.

 

Moduł może być zasilany napięciem z zakresu: 6 V-20 V. Producent zaleca jednak wybór wartości 7 V-12 V. Przy napięciu poniżej 7 V, stabilizator 5 V nie będzie pracował w sposób prawidłowy (napięcie wyjściowe < 5 V będzie niestabilne). Przy wartości powyżej 12 V, podczas poboru stosunkowo dużego prądu, stabilizator może ulec przegrzaniu, co prowadzi do uszkodzenia całej płytki. 

            

Wejścia/wyjścia

Arduino Uno posiada 14 cyfrowych wyprowadzeń wejścia/wyjścia (I/O). Każdy pin pozwala na pobór prądu o maksymalnym natężeniu 40 mA, co umożliwia bezpośrednie podłączenie diod LED z rezystorami oraz sterowanie innymi układami scalonymi. Oprócz standardowego I/O niektóre wyprowadzenia posiadają także funkcje specjalne.

 

Programowanie

Tworzenie i wgrywanie oprogramowania umożliwa darmowe środowisko dostarczane przez producenta. Zaimplementowany bootlader pozwala na przesłanie programu bezpośrednio poprzez przewód USB. Złącze ISCP daje możliwość podłączenia zewnętrznego programatora AVR. Szczegółowy opis można znaleźć w dokumentacji oraz tutorialu.