ARCON 15 wersja BOX + zestaw antywirusowy Panda Anti-Virus 2012 3PC - wersja ESD
ArCon 15 to narzędzie CAD do tworzenia projektów architektonicznych składających się ze wstępnej dokumentacji technicznej, przekrojów oraz fotorealistycznej wizualizacji wraz z możliwością spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu. Pomimo profesjonalnej oraz specjalistycznej funkcjonalności, ArCon pozostaje programem prostym w obsłudze z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Aplikacja dedykowana jest architektom, inżynierom budowlanym, projektantom wnętrz oraz producentom mebli do prezentacji własnego asortymentu w realistycznie zaprojektowanych wnętrzach. Program ArCon to nie tylko wspaniałe narzędzie do planowania lecz również instrument prezentacji własnego asortymentu. W ciągu dziesięciu lat program zyskał grono ponad 10000 użytkowników. Stał się już standardem w dziedzinie projektowania architektonicznego, będąc perfekcyjnym narzędziem do wizualizacji. Wersja 13 nie wprowadza może rewolucyjnych zamian do samej aplikacji pozwala jednak na lepszą współpracę i wymianę danych z innymi aplikacjami. Wszystko to staje się możliwe dzięki aplikacją systemu ArCADia który jest od kilku lat rozwijany przez firmę INTERsoft. ArCon współpracując z programem ArCADia-GRAF dzięki interfejsowi IFC już teraz umożliwia wymianę danych projektu z takimi programami jak Allplan, Revit czy ArchiCAD. Współpracaz aplikacjami ArCADia otwiera przed nim możliwości znacznie lepszego exportu danych do wysokiej klasy aplikacji renderujących np programu 3D Studio MAX, 3D Studio Designe , Cinema 4D czy ArCon RenderStudio. Posiadaznacznie większą bazę obiektów i tekstur, teraz jest to blisko 10000 obiektów i 4500 tekstur. Między innymi doszły obiekty biurowe firmy WINI i elementy sanitarne firm: Ideal Standard, Kaldewei i Kermag. Wersja 13 posiada również nowe makra: rozszerzona konstrukcja dachu, zapisywanie ustawień, projektant szaf, projektant rynien, projektant powierzchni. ArCon-Wizualna Architektura to program, który spełnia wymagania i oczekiwania stawiane przez architektów programom komputerowym służącym do nowoczesnego projektowania architektonicznego. Praca w programie odbywa się w dwóch trybach: konstrukcyjnym (rzuty poziome, przekroje) oraz projektowym (aranżacja wnętrz, wizualizacja, spacer).
Funkcje programu ArCon 13
ArCon-Wizualna Architektura to innowacyjne narzędzie CAD do tworzenia projektów architektonicznych składających się ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów i elewacji oraz fotorealistycznej wizualizacji wraz z możliwością spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu. Program spełnia wymagania i oczekiwania stawiane przez architektów programom komputerowym służącym do nowoczesnego projektowania architektonicznego. Pomimo bardzo rozbudowanej, profesjonalnej i specjalistycznej funkcjonalności ArCon pozostaje programem prostym w obsłudze i o intuicyjnym interfejsie użytkownika, co pozwala na błyskawiczne dokonywanie zmian i korekt w trakcie ustaleń z Inwestorem. Aplikacja dedykowana jest architektom, inżynierom budowlanym, projektantom wnętrz oraz producentom mebli do prezentacji własnego asortymentu w realistycznie zaprojektowanych wnętrzach. ArCon to także możliwość współpracy z innymi profesjonalnymi narzędziami CAD. Zaprojektowaną w ArConie bryłę budynku można przenieść poprzez ArCADia-ARCHITEKTURA z wykorzystaniem formatu IFC praktycznie do każdego innego programu na polskim rynku. ArCon-Wizualna Arc hitektura to program, który spełnia wymagania i oczekiwania stawiane przez architektów programom komputerowym służącym do nowoczesnego i profesjonalnego projektowania architektonicznego.
Ogólne możliwości programu:
Praca w dwóch trybach pozwala na przejrzyste kreowanie przestrzeni zarówno na rzutach płaskich jak i w układzie perspektywicznym. Do rzutu stworzonego w trybie 2D automatycznie generowany jest trzeci wymiar. Tryb konstrukcyjny pozwala na wprowadzenie ścian jedno- lub wielowarstwowych, stworzenie dowolnej stolarki okiennej i drzwiowej, wprowadzenie słupów żelbetowych prostych lub dowolnych klasycznych form, nakrycie budynku automatycznie lub dowolnie definiowanym dachem oraz wprowadzenie działki wraz z ukształtowaniem terenu. Automatycznie wymiaruje rzut kondygnacji, można także dowymiarowywać potrzebne elementy (wymiarowanie szeregowe, kątowe, łańcuch wymiarowy, kota wysokościowa). Możliwość tworzenia przekrojów (także schodkowych) i elewacji. Uwzględnianie położenia geograficznego, kierunku świata i pory dnia dla stworzenia realistycznej wizualizacji. Aranżacja wnętrza i otoczenia budynku z katalogu: ponad 13.000 obiektów (mebli, drzew, postaci ludzkich itp.), ponad 12.000 tekstur (okładzin ściennych, podłogowych, obrazów, wykończenia zewnętrznego itp.) oraz różne materiały: chrom, miedź, lustra czy szkło itp. Modeler własnych obiektów oraz możliwość powiększania biblioteki obiektami ze stron internetowych: .o2c, 3ds i e3d które po nałożeniu na elementach konstrukcyjnych czy wyposażenia zapewniają realistyczność wizualizacji. W trybie projektowym uzyskiwane są kolorowe elewacje, przekroje, widoki perspektywiczne, można stworzyć film wideo w formacie pliku AVI i fotorealistyczną prezentację, używając opcji Raytracingu. Zestawienia powierzchni, kubatury, wstępny kosztorys, zestawienie mebli itp. generowane są w formacie rtf. Wbudowana wersja specjalna programu ArCADia.
Dodatkowe makra
Program ArCon 15 posiada 38 dodatkowych makr, które umożliwiają np. zaprojektowanie ogrodu zimowego, stworzenie dokumentacji wprowadzonej więźby dachowej, wprowadzenie w sposób automatyczny (np. na wszystkich ścianach) dekoracji klasycznych, zbudowanie szaf lub regałów o dowolnym podziale, czy stworzenie dowolnej kompozycji płytek na ścianie.
Współpraca z innymi programami
Obiektowa współpraca (import/eksport budynku) z programem ArCADia-ARCHITEKTURA Eksport projektu w formacie 3ds Importować podkładów (folii) w formatach dxf i dwg.
Wymagania systemowe programu :
Pentium IV (zalecane min. Pentium C2D 2.4GHz) 512 MB RAM (zalecane min. 2048 MB RAM), napęd DVD-ROM, port USB, karta graficzna 128 MB z obsługą Direct3D (zalecana 512 MB, 256 bit), system Windows XP Sp2 PL, Windows Vista 32/64 bit PL, Windows 7 32/64 bit PL
|